• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
04/6/2020

Який пружинний блок краще – Боннель, Pocket Spring або Multipocket


Зміст:
 • Типи конструкції
 • Який пружинний блок краще: Боннель або Pocket Spring
 • Pocket Spring: стандартний або Multipocket

У чому секрет довголіття та міцного здоров'я? Міркування на цю тему потягнуть на кілька талмудів, більших за обсягом за всі частини "Гаррі Поттера". Стільки Вашого часу ми віднімати не планували, але хотіли б обговорити дещо більш важливе – міцний, здоровий сон. Не секрет, що його якість безпосередньо залежить від спальної поверхні. У цій статті ми розберемося, який пружинний блок на матрацах краще та як це пов'язано з комфортним сном.

Типи конструкції

Почнемо з того, що матраци для ліжка відрізняються за типом внутрішньої конструкції. Однакові зовні, вони мають суттєві відмінності всередині. У магазинах постільних речей зустрічаються дві модифікації:

 • безпружинні;
 • пружинні.

У безпружинних матрацах, що очевидно з назви, не використовуються пружини. Замість них застосовується одношаровий (монолітний) або багатошаровий наповнювач: латекс, пінополіуретан, кокосове волокно та інші.

З безпружинними виробами справи йдуть досить просто та труднощі вибору обмежуються підбором оптимальної жорсткості та внутрішньої "начинки". У випадку з пружинними аналогами питань виникає чимало та вирішити, який пружинний блок краще, вже складніше.

Який пружинний блок краще: Боннель або Pocket Spring

Серед пружинних матраців виділяють дві великі групи:

Розберемося по порядку. Технологія залежних пружин "Боннель" родом з минулого століття. Це свого роду класика в меблевому виробництві. Залежні пружини активно використовуються для виготовлення недорогих матраців для ліжок та диванів.

В основі технології – сталеві двоконусні спіралі з чотирьох або п'яти витків. Товщина дроту, як правило, варіюється від 1,2 до 2,2 мм, а діаметр однієї пружини досягає 10 см. Пружини встановлюються в один ряд і скріплюються з сусідніми рядами спеціальним металевим дротом. Таким чином виходить єдине полотно зі взаємозалежними металевими спіралями.

Щоб зрозуміти, який пружинний блок має кращі ортопедичні та анатомічні властивості, досить на пару хвилин прилягти на конструкцію Боннель і Pocket Spring по-черзі. У першому випадку анатомічного ефекту та підтримки хребта Ви не відчуєте. Головний недолік конструкції Боннель – при натисканні на будь-яку точку матраца залучаються всі сусідні ділянки поверхні для сну. Виходить, пружини реагують на натиснення не точково, а всі разом.

З переваг системи Боннель варто відзначити довговічність, здатність витримувати великі навантаження та досить низьку вартість. З цих причин технологія існує вже понад сто років і до цього дня використовується в диванах і бюджетних матрацах.

Відповідь на питання, який пружинний блок краще, очевидний. Матраци Pocket Spring – інновація у світі постільних речей. Приголомшливі ортопедичні властивості, здатність повторювати кожен вигин тіла відпочиваючого – ось головні переваги незалежних пружинних блоків.

В основі системи Pocket Spring – незалежні сталеві пружини з 6 або 8 витків діаметром до 6 см. Кожна спіраль упаковується в спеціальний чохол з високоміцної тканини та за формою нагадує барильце або циліндр. Завдяки такій конструкції окремі пружинні блоки прогинаються незалежно один від одного. Внаслідок цього досягається ортопедичний та анатомічний ефект. Вага тіла на такому матраці розподіляється рівномірно, матрац підлаштовується під вигини тіла та забезпечує ідеальну підтримку спини.

Pocket Spring: стандартний або Multipocket

Матраци на незалежних пружинних блоках мають свої різновиди:

 • стандартний Pocket Spring;
 • Multipocket.

Який незалежний пружинний блок краще? Відмінності двох систем криються в деталях конструкції. В обох випадках використовуються незалежні сталеві спіралі в чохлі. Різниця – в діаметрі пружини та їх кількості на квадратний метр.

 

Стандартні пружинні елементи Pocket Spring (зустрічається позначення TFK) діаметром 4-6 мм розміщуються в кількості від 200 до 300 штук на квадратний метр. Для поліпшення ортопедичних характеристик матраца виготовляються 5-ти та 7-ми зональні моделі. Ступінь жорсткості кожної зони ретельно визначається виробниками з урахуванням навантаження тієї чи іншої частини тіла на матрац. Виділяються зони голови, шиї, плечей, талії, стегон, ніг і стоп.

Стандартні матраци Pocket Spring – найбільш поширена основа для спальних поверхонь на незалежних пружинах.

Вироби Multipocket відрізняються підвищеним ступенем жорсткості, що досягається за рахунок кількості пружин. На одному квадратному метрі матраца розміщується від 500 до 1000 спіралей. Залежно від їх кількості, діаметр кожного пружинного елемента варіюється від 2 до 4 мм. Який пружинний блок краще з точки зору ортопедичних якостей – безумовно, Multipocket. Чим більше пружин на квадратний метр виробу, тим краще підтримка тіла під час сну. Єдиний недолік – висока вартість.

Замість висновків – кілька рекомендацій:

 1. Технологія "Боннель" – бюджетний варіант для розкладного дивана або матраца для нерегулярного використання (дачний варіант).
 2. Стандартний Pocket Spring – сучасний ортопедичний матрац з оптимальним співвідношенням ціна/якість. Особливо актуальний для партнерів зі значною різницею у вазі.
 3. Multipocket – вдосконалена система незалежних пружин з максимальною точковою підтримкою та можливістю витримувати великі навантаження. Актуально для людей із зайвою вагою.

Вибираючи, який пружинний блок краще для облаштування ідеального спального місця, пам'ятайте: в кожному матраці є прошарок наповнювача. Він також впливає на жорсткість і, відповідно, комфорт сну. Але це вже зовсім інша історія, якій присвячена окрема стаття.


Читайте також:

TOP

Кешбек
59  ₴
Матрац на незалежних пружинах Azalia Код товару: 1285
Матрац на незалежних пружинах
Azalia
7 928
 • Тип товару: матрац на незалежних пружинах
 • Висота: 22 см
 • Жорсткість: середньої жорсткості
 • Гарантія: 5 років
-30 %
Матрац пружинний Bremen New Код товару: 5447
Матрац пружинний
Bremen New
7 190
10 271
 • Тип товару: матрац пружинний
 • Жорсткість: середньої жорсткості