• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
03/6/2020

Якої жорсткості вибрати ортопедичний матрац для сну


Зміст:
  • Жорсткість матраца: міфи та помилки
  • Жорсткість матраца: як вибрати оптимальний варіант за віком
  • Жорсткість ортопедичних матраців за вагою

Чи міцно Ви спите? Якщо так — вітаємо, Ви правильно підібрали матрац і ніщо не заважає Вам насолоджуватися сном. А якщо Ви прокидаєтеся вранці в розбитому стані та з диким відчуттям втоми, то цей гайд для Вас. Від чого ж залежить якість і комфорт сну? Жорсткість матраца, як вибрати оптимальний параметр, на що вона впливає — розповідаємо далі в статті.

Жорсткість матраца: міфи та помилки

Реклама наполегливо переконує довірливих споживачів купувати ортопедичні матраци, як панацею від усіх хвороб зі спиною. І не вдаючись в деталі, багато хто помилково допускає, що ортопедичний обов’язково означає жорсткий.

Така помилка сформувалося ще в минулому столітті, коли тверда поверхня для сну протиставлялася незручним м'яким пружинним матрацам з ефектом гамака. Вважалося, чим більш жорстка поверхня, тим краще для спини та здоров'я в цілому.

Але правда в тому, що надмірно м'яка, так само як і дуже тверда поверхня, не гарантують правильне положення хребта під час відпочинку. На занадто твердій плечі та стегна опиняються в напруженні, а м'язи поперекового відділу не розслабляються. В протилежному випадку стегна та плечі, навпаки, провалюються на м'якому матраці, хребет прогинається незвичним для себе чином і м'язи перенапружуються. Підсумок один — болі в спині та всі інші наслідки. Як же бути? Підбираючи жорсткість матраца, ми стикаємося з простим рівнянням з двома змінними — вік і вага людини.

Жорсткість матраца: як вибрати оптимальний варіант за віком

Підбір матраца — питання суто індивідуальне. Погодьтеся, дорослій людині буде некомфортно спати на дитячому ліжечку. І справа не тільки в розмірі спального місця. Для кожної вікової групи підбирається різна жорсткість матраца:

  1. Малюки до 3-х років. У дітей з моменту народження і аж до трирічного віку процес розвитку хребта та опорно-рухового апарату не припиняється. У цей період батькам важливо надати максимальну підтримку тендітному та вразливому дитячому організму. Тому новонародженим і дітям до трьох років рекомендується спати на рівній екстратвердій поверхні. Оптимальний вибір — монолітні матраци з кокосової койри або багатошарові моделі з додаванням латексу.
  2. Підлітки до 16 років. Не варто поспішати міняти жорсткість матраца. Безумовно, дитяче ліжечко замінюється підлітковим аналогом, однак поверхня для сну повинна бути як і раніше жорсткою: це потрібно для хребта, який все ще розвивається.
  3. Молоді люди до 25 років. Скелет формується в середньому 22-25 років з моменту народження. Відповідно, м'які моделі для молоді протипоказані. Максимум, екстратвердий підлітковий матрац можна замінити на матрац підвищеної або середньої жорсткості.
  4. Категорія 25+. У цій віковій групі є де розгулятися. Анатомічних змін в організмі більше не передбачається, тому визначитися, якої жорсткості матрац вибрати достатньо легко: спирайтеся на власне відчуття комфорту, спосіб життя та вагу. Добре себе зарекомендували ортопедичні вироби середньої жорсткості, які запобігають появі больових відчуттів і проблем зі спиною згодом.
  5. Люди старше 50 років. Якщо малюкам спати на матрацах підвищеної жорсткості — обов'язкова умова, то людям старшого віку, навпаки — протипоказано. На твердій поверхні ускладнюється нормальний кровообіг, з'являється ризик виникнення міжхребцевих гриж і проблем в поперековому відділі. Рекомендується вибирати м'які пружні моделі або безпружинні матраци середньої жорсткості.

Жорсткість ортопедичних матраців за вагою

Друга змінна в нашому рівнянні з вибору жорсткості матраца — вага відпочиваючого. Так, власникам тендітних форм і невеликої ваги 40-60 кг можна спати на м'якому або середньому за жорсткістю ліжку. Навіть худі люди отримають максимальну підтримку хребта на таких матрацах.

Для людей середньої статури вагою 60-90 кг оптимальним варіантом будуть матраци середньої жорсткості. Враховуйте тільки вік і власні відчуття.

Ну і людям з міцною статурою (90 кг і більше) фахівці радять вибирати жорсткість матраца побільше, а моделі спальних місць — більш надійні. Оптимальний варіант — моделі на незалежних пружинних блоках зі щільним прошарком кокосових волокон. Щоб спростити життя та муки вибору покупцям категорії 90+ кг, виробники спального приладдя ввели таке поняття як максимальне навантаження на одне спальне місце. Враховуйте вагові обмеження, щоб матрац повноцінно виконував свої функції та не деформувався завчасно.

Якої жорсткості матрац підібрати подружній парі зі значною різницею у вазі? Адже не повинен же хтось спати безтурботним сном, а хтось мучитися на незручному ліжку. Виробники не обійшли стороною і цю дилему, пропонуючи кілька зручних рішень:

І пам'ятайте: вибір матраца — це як покупка автомобіля. Необхідний тест-драйв. Звичайно, повноцінно поспати в ортопедичному салоні ніхто не дозволить, але полежати хвилин 20 і протестувати свої відчуття — без питань.


Читайте також:

TOP

-35 %
Матрац на незалежних пружинах Hamburg New Код товару: 5443
Матрац на незалежних пружинах
Hamburg New
16 196
24 917
  • Тип товару: матрац на незалежних пружинах
  • Жорсткість: середньої жорсткості/жорсткий
-30 %
Матрац пружинний Bremen New Код товару: 5447
Матрац пружинний
Bremen New
7 190
10 271
  • Тип товару: матрац пружинний
  • Жорсткість: середньої жорсткості
-45 %
Кешбек
84  ₴
Матрац на незалежних пружинах Quelle New Код товару: 1826
Матрац на незалежних пружинах
Quelle New
9 026
16 411
  • Тип товару: матрац на незалежних пружинах
  • Висота: 23 см
  • Жорсткість: середньої жорсткості
  • Гарантія: 5 років
-15 %
Кешбек
70  ₴
Матрац безпружинний Maldini Код товару: 1586
Матрац безпружинний
Maldini
7 435
8 747
  • Тип товару: матрац безпружинний
  • Висота: 22 см
  • Жорсткість: середньої жорсткості
  • Гарантія: 2 роки