від
Від хорошого матраца залежить те, наскільки буде якісним і комфортним сон.
Вибираючи матрац, враховують особисті вподобання, бренди, відгуки покупців, модель матраца, але також необхідно брати до уваги й інші параметри, а саме зріст, вагу, вік і стан здоров'я.
Перше, що необхідно зробити перед покупкою – це визначитися з параметрами самого матраца. Новий ортопедичний матрац повинен повною мірою відповідати габаритам Вашого ліжка. Ширина матраца залежить безпосередньо від типу – односпальне або двоспальне ліжко. Довжина матраца повинна бути більшою, як мінімум, на 20 см, ніж зріст людини.
Якщо брати в розрахунок вік людини, то чим старша людина, тим м'якший потрібно підбирати матрац. Людина росте приблизно до 27 років. Щоб м'язи та скелет правильно сформувалися під час сну, то необхідна хороша фіксація. Такій фіксації сприяє жорсткий матрац. Тому, для молодих людей у віці до 27 років краще підбирати моделі матраців або жорсткі, або середньої жорсткості.
На правильний вибір також впливає вага. Для людей з вагою до 60 кг кращим варіантом буде матрац середньої жорсткості. Універсальними для підбору матраца можна вважати людей, вагова категорія яких потрапила в діапазон 60-90 кг, оскільки їм підходять будь-які моделі матраців. Жорсткі матраци або з підвищеною жорсткістю підійдуть людям, вага яких перевищує 90 кг. Так само цей вид матраців підійде для маленьких дітей. Необхідно також пам'ятати й про вік: людям старше 50-ти небажано спати на жорсткій поверхні, навіть якщо вони мають зайву вагу.
М'які матраци підходять людям, у яких є захворювання поперекового відділу хребта. Матраци середньої жорсткості підійдуть тим, у кого є проблеми в грудному відділі хребта. Для тих, хто хоче поліпшити поставу або тих, хто страждає від болі у верхній частині спини підійдуть жорсткі матраци.
Досить часто почали використовувати в наповненні натуральні матеріали, які є екологічно чистими та довговічними. Але важливо знати, що такі матеріали можуть викликати алергію та при виборі такого наповнення потрібно врахувати цей фактор.
Всі матраци ділять на два типи: пружинні та безпружинні.
Пружинні матраци бувають з незалежними або залежними пружинами. Залежні пружини сплетені один з одним різноманітними методами, а незалежні пружини знаходяться окремо один від одного в спеціальних тканинних чохлах. Перевага незалежних пружинних матраців в тому, що такі матраци краще підлаштовуються під форму тіла сплячої людини.
Безпружинні матраци – це матраци, всередині яких є наповнювачі замість пружин. До таких матраців ще відносять водяні та надувні.
Якщо в ситуації з пружинами більш-менш все зрозуміло, то різноманітність у наповнювачах безпружинних матраців може заплутати будь-кого. Більш детальний опис про наповнення дивіться у нашій статті Наповнення матраців.
Матраци також діляться на односторонні та двосторонні. Більшість матраців односторонні, але все частіше й частіше зустрічаються двосторонні. У двосторонніх матрацах різні сторони можуть мати різні рівні жорсткості, також такі матраци можуть мати ефект «зима-літо». Через різне покриття одна сторона («зима») краще зберігає тепло, а інша («літо») – забезпечує в спекотні місяці хороший повітрообмін.
Є свої особливості при підборі матраца для дитини, а саме:
Для новонароджених. Такі матраци виробляють спеціально для дитячих ліжечок, вони виконують правильну підтримку дитини в перші роки життя. Параметри таких моделей: ширина – 50-60 см, довжина – 100-120 см.
Для дітей молодшого віку. Для таких дітей найкраще вибирати матрац зі спеціальних дитячих колекцій. Такі моделі мають стандартні розміри й виготовлені з тих матеріалів, які адаптовані спеціально під дитячий організм.
Для підлітків. Модельні ряди матраців для підлітків відрізняються тим, що у них високий ступінь пружності, яка необхідна для хребта дитини.
Вибираючи матрац для дитини, необхідно звертати увагу на матеріали, з яких виготовлені матраци. Кращими матеріалами вважаються натуральний латекс, шерсть, кокосова койра, повсть, бавовна та льон.