від
Ви тільки вдумайтеся: третину життя ми проводимо уві сні. Думка ця шокує, адже скільки ж часу проходить в порожніх і безглуздих мріях... Хоча, якщо подумати, приємні речі не можуть бути марними. А спати ми любимо. Для когось це й взагалі найприємніша частина життя. Але щось нас понесло у філософію, давайте краще поговоримо про те, як зробити Ваш сон безтурботним, приємним і, головне, корисним. Які бувають види матраців, на що звертати увагу при покупці – про це далі.
Здавалося б, організація спального місця – легка справа, для якої не потрібно спеціальних знань. Всі так думають, поки не доходить до діла. Заходимо в меблевий магазин (або дивимося сайт, як Ви зараз), а перед очима з'являються сотні моделей: з пружинами та без, з латексом і кокосом, «зимові» і «літні» екземпляри і хтозна-скільки інших варіацій. Впевненість кудись випаровується, питань виникає все більше, а відповіді на них знаходити все складніше. Давайте розбиратися по порядку.
Залежно від типу конструкції, види матраців для ліжка бувають такі:
Технологія називається «Боннель» і має давню історію. Широко застосовувалася в радянських ліжках і донині зустрічається в недорогих матрацах. Основа – п’ятивиткові пружини, щільно переплетені одна з одною. Формують цілісне полотно. Жорсткість таких виробів залежить від кількості спіралей, розташованих на квадратний метр. Середня кількість – 100 штук/м2.
Конструкція із залежних пружин здатна витримувати великі навантаження, але, на жаль, не гарантує ортопедичного ефекту. Натискаючи на будь-яку точку матраца «Боннель», людина задіює всі сусідні пружини та виходить так званий "ефект гамака". Якщо мова йде про двоспальні моделі із залежними пружинами, то знайте: Вам з Вашою другою половинкою спати буде вкрай незручно, оскільки будете постійно скочуватися до центру ліжка. Такі види матраців заслуговують право на існування лише як бюджетний аналог для нерегулярного використання (наприклад, на дачі).
Конструкція на незалежних пружинних блоках – Pocket Spring – сучасна технологія, в основі якої самостійні пружинні елементи, не пов'язані один з одним. Кожна пружина упаковується в спеціальну текстильну «кишеню», яка з'єднується із сусідньою. Завдяки цьому, пружини не взаємодіють безпосередньо одна з одною і досягається приголомшливий ортопедичний ефект. Тіло отримує необхідну підтримку, хребет не викривляється, а матрац ідеально підлаштовується під анатомічні особливості відпочиваючого.
Види ортопедичних матраців Pocket Spring відрізняються кількістю та розміром пружин на квадратний метр. Чим їх більше, тим краще ортопедичні властивості. Виробники випускають моделі, у яких кількість спіралей варіюється від 200 до 1200 штук. Спальні матраци на незалежних пружинних блоках характеризуються середньою та вище середнього жорсткістю.
Назва говорить сама за себе – ніяких пружин в основі. Замість них використовуються різні наповнювачі. При цьому конструкція може бути як монолітною (з одного матеріалу), так і багатошаровою (комбінація декількох).
Ортопедичні та анатомічні властивості кожної моделі залежать від «начинки» таких виробів. Так, матраци з латексу відрізняються більшою м'якістю та еластичністю, в той час як спати на поверхні з кокосової койри досить твердо, тому зручно буде далеко не кожному.
Або просто кажучи тонкі матраци, які укладають зверху на основний матрац або диван. Допомагають скоригувати жорсткість/м'якість спального місця, згладити нерівності розкладеного дивана та навіть можуть виручити на природі. Топпери відрізняються від інших видів матраців компактними розмірами та можливістю транспортування.
Ще один різновид компактних матраців. Легко згортаються в рулон, тому не займають багато місця, транспортувати можна навіть в легковому автомобілі. Виготовляються, як правило, з натурального або штучного латексу, який спокійно витримує скручування та стиснення у вакуумній упаковці.
Визначившись з типом конструкції, не поспішайте бігти в магазин вибирати новий виріб. Ще один важливий фактор, що впливає на ортопедичні якості – наповнювач. Види матраців бувають з різною «начинкою»:
Вищезазначені наповнювачі – лідери ринку постільних речей. Однак зустрічаються види матраців і з менш популярними матеріалами всередині: сизаль, поролон та інші.
Внутрішня конструкція і тип наповнювача визначають головну якість спального місця – коефіцієнт жорсткості. Однак дане питання в два рядки не поміститься і буде детально розглянуто у відповідній статті.
Вибір матраца - те, з чого необхідно починати облаштування місця відпочинку. Поставтеся до цього процесу серйозно, подаруйте собі трохи додаткового комфорту в життя, адже Ви цього заслуговуєте. Хіба ні?