• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
31/8/2020

Як доглядати за дерев'яним ліжком?


Зміст:
  • Догляд за дерев'яними меблями: основні вимоги
  • Домашній догляд за дерев'яними меблями

Переваги ліжка з натуральної деревини важко переоцінити: міцність, довговічність, пристойність, екологічність і не тільки. Під час виготовлення меблів сировина піддається мінімальній обробці, що дозволяє зберегти унікальну структуру хвойних і листяних порід дерева. Щоб привабливий зовнішній вигляд і відмінна якість ліжка радували як можна довше, важливо правильно за ним доглядати.

Догляд за дерев'яними меблями: основні вимоги

Перше, що потрібно зробити після придбання ліжка — створити комфортний клімат в спальні. Пориста структура деревини не любить перепадів температури. Якщо в приміщенні панує вогкість — матеріал набухає, з'являється грибок і цвіль. Сухе повітря в кімнаті діє протилежно: меблі розсихаються, втрачають природну вологу, починають скрипіти. Зволожувачі повітря, гарна вентиляція, обігрів і провітрювання кімнати — запорука збереження ліжка.

Другий важливий нюанс в догляді за дерев'яними меблями — захист від прямих сонячних променів. Якщо більшу частину дня спальня залита яскравим світлом, зверніть увагу, щоб ультрафіолет рівномірно розсіювався по кімнаті, не фокусувався на одній точці на меблях. Це запобіжить вигорянню кольорів і лакофарбового покриття. Також не рекомендується ставити ліжко впритул до радіаторів опалення. Від контакту з гарячим металом дерево може деформуватися.

Попри те, що деревина зносостійка, постійний механічний вплив в процесі експлуатації призведе до появи вм'ятин і сколів лаку. Слідкуйте, щоб вхідні двері, дверцята шафи та відкатні стільці не били по каркасу ліжка. Такі пошкодження не критичні, але доведеться заплатити кругленьку суму, щоб позбутися подряпин. Якщо дефекти вже з'явилися, не варто намагатися їх усунути самостійно побутовими та підручними засобами — є ймовірність порушити естетичний вигляд меблів.

Любителям випити кави в ліжку або поставити склянку з холодною водою на узголів'я необхідно використовувати спеціальні підставки під посуд. Вони захищають лак від термічного пошкодження, запобігають утворенню білого нальоту та поступовому руйнуванню покриття. Навіть якщо в меблях передбачена вбудована поличка для дрібниць, краще уникати розміщення там гострих і гарячих предметів.

Домашній догляд за дерев'яними меблями

Головне під час догляду за масивом дерева — систематичність. Щасливий власник розкішного спального місця з натурального матеріалу повинен пам'ятати основні правила:

  1. Навіть якщо візуально ліжко чисте, поверхню треба протирати кожен день сухою м'якою ганчіркою, щоб видалити частинки епідермісу, пилу та бруду. У важкодоступних місцях (вигнуті елементи, різьблений декор, місця стиків елементів ліжка) краще пройтися щіткою з натуральною щетиною — жорсткий ворс добре вичищає забруднення, але не дряпає лак. Короб для білизни, узголів'я та ніжки можна очистити за допомогою спеціальної насадки на пилосос. Потужний потік повітря збере з усіх щілин сміття, шерсть тварин, пір'я та пух. Протирати меблі потрібно мінімум раз в тиждень, а повноцінне очищення проводити щомісяця.
  2. Полірування та відновлення — другий обов'язковий етап під час догляду за дерев'яними меблями. Якою б дбайливою не була експлуатація ліжка, блиск покриття поступово втрачається. Згідно з рекомендаціями, полірувати меблі слід раз у два тижні. Ще один спосіб відновлення — воскова обробка. Натуральні компоненти надійно запечатують пори деревини, захищають від проникнення вологи в середину. Достатньо раз на місяць натирати каркас ліжка воском, щоб меблі блищали як нові.
  3. У догляді за масивом дерева не обійтися без спеціальних професійних засобів — аерозолів і рідин. Використання того чи іншого продукту безпосередньо залежить від уподобань власника ліжка. Найпопулярніші та поширені — спреї-поліролі. Їх зручно розпилювати точково або обробляти велику площу. Безбарвна рідина з приємним, ледве помітним ароматом створює на лаковій поверхні захисний шар, який перешкоджає осіданню пилу, повертає дзеркальне сяйво.
  4. При виборі побутової хімії зверніть увагу на склад: не допускається наявність аміаку, кислот, розчинників і силіконів. Альтернатива покупним засобам для полірування — натуральні продукти. Наприклад, ядро ​​волоського горіха прекрасно відновлює колір дерева та маскує дрібні подряпини, а реп'яхова олія з оцтом видаляє навіть старі плями на матраці та оббивці.
  5. Ганчірки для протирання краще вибирати з нетканого м'якого матеріалу: замші, мікрофібри, віскози. Вони не залишають після себе ворс, добре абсорбують вологу та пил. Після прибирання ганчірки необхідно випрати в мильному розчині та висушити в місці, недоступному для осідання пилу. Слідкуйте, щоб на тканині не залишалися дрібні частинки, які можуть подряпати меблі в наступний раз.
  6. Якщо в каркасі ліжка з дерева є металеві з'єднувальні елементи, їх необхідно раз на рік підтягувати, щоб конструкція не розійшлася. При необхідності фурнітуру можна змастити маслом або спеціальним засобом, що рятує від неприємного скрипу. Не допускайте потрапляння води на метал: це може призвести до появи іржі.

Такі прості та нехитрі правила догляду за дерев'яними меблями допоможуть зберегти їх первозданний вигляд на довгі роки.


Читайте також:

ТОП дерев'яних ліжок

Дерев'яне ліжко Рената Код товару: 2003
Дерев'яне ліжко
Рената
6 150
  • Тип товару: дерев'яне ліжко
  • Матеріал: бук
-20 %
Кешбек
126  ₴
Дерев'яне ліжко Джолента Код товару: 2229
Дерев'яне ліжко
Джолента
16 680
20 850
  • Тип товару: дерев'яне ліжко
  • Матеріал: бук
Кешбек
110  ₴
Дерев'яне ліжко Селена Код товару: 2012
Дерев'яне ліжко
Селена
14 700
  • Тип товару: дерев'яне ліжко
  • Матеріал: бук