Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
UA
RU
05/10/2020

Як вибрати диван для щоденного сну


Зміст:
  • Чому диван для сну зручніше ліжка
  • Як правильно вибрати диван
  • Основні механізми трансформації диванів
  • Огляд і характеристика способів розкладання

Сучасний ринок м`яких меблів для відпочинку наповнений товарами самих різних конфігурацій, розмірів і кольорів, але щоб покупка себе виправдала, створивши атмосферу затишку в домі та забезпечивши повноцінний відпочинок, потрібно знати, як вибрати диван з урахуванням всіх нюансів. Гарний виріб повинен відповідати вимогам комфорту, розслабляти спинні м'язи, а також гармонійно вписуватися в інтер'єр кімнати. При цьому варто звернути увагу на ряд інших параметрів, знання яких полегшить пошук відповідного варіанту.

Чому диван для сну зручніше ліжка

Головна відмінність дивана від класичного ліжка полягає в його компактності та маневровості. Цей предмет м'яких меблів розбирається на окремі елементи, що полегшує його транспортування та перестановку в кімнаті. Можливість підбору варіанту розкладання конструкції гарантує вибір моделі, яка лаконічно впишеться в інтер'єр будь-якого приміщення. Іншою важливою перевагою виробу такого плану є його розмір і можливість підбору габаритів спального місця. Так, якщо виробники пропонують обмежені варіації підліткових ліжок, то компактні розкладні диванчики для дітей та школярів це упущення компенсують.

Більшість моделей такої продукції для сну та відпочинку оснащено додатковими подушками, знімні чохли яких зручно прати, повертаючи оббивці свіжий вигляд. Сукупність цих факторів робить покупку дивана більш привабливою в порівнянні з придбанням громіздкого ліжка. Але тільки вміння орієнтуватися на ринку м'яких меблів і знання того, як правильно вибрати диван, зроблять покупку дійсно вдалою.

Як правильно вибрати диван

Для постійної експлуатації та нічного відпочинку частина представлених на ринку моделей не підходить, тому покупці повинен передувати аналіз таких параметрів, як:

  • функціональність;
  • матеріал оббивки;
  • можливість розкладання;
  • тип розкладного механізму;
  • сировина, що використовується для каркаса;
  • габарити спального місця в розкладеному та зібраному стані;
  • наявність додаткового функціоналу (ніша для постільної білизни, вбудовані стільниця та полиці, інше).

Важливим орієнтиром того, як вибрати хороший диван, є його зручність. Для повноцінного відпочинку підбирається оптимальна жорсткість спального місця, яка попередить появу болю в спині, допоможе розслабитися та виспатися. Навпаки, занадто м'яка спальна частина викличе дискомфорт і неприємні відчуття в м'язах. Згодом, занадто тонкий наповнювач буде деформуватися під вагою тіла, що призведе до утворення горбів і складок на поверхні. Також виріб повинен бути простим в експлуатації. Складний або виїзний механізм розкладання зробить диван незручним для використання в дитячій кімнаті, так як до процесу його розкладання доведеться залучати дорослих.

Крім того, перед покупкою потрібно оцінити безпеку меблів. Дерев'яні елементи та вставки повинні бути добре відшліфовані та вкриті спеціальними нетоксичними покриттями, що продовжують термін служби виробу. Декоративні частини з деревини, які не пройшли якісну обробку, будуть дряпатися при торканні. Також екологічно безпечна сировина повинна застосовуватися при виготовленні всіх частин дивана, інакше він завдасть шкоди своєму власникові. Різноманітність фурнітури, оббивної тканини, наповнювачів і варіантів матеріалу для каркаса спрощують покупку. Знання того, як вибрати диван для щоденного сну з урахуванням всіх нюансів, допоможе швидше орієнтуватися в запропонованому асортименті.

Основні механізми трансформації диванів

М'які меблі для сну та відпочинку можуть розкладатися або бути нерозкладними. Варіантів трансформації існує кілька. Вибираючи ту чи іншу модель, враховується розмір кімнати, в якій планується розташувати покупку, а також індивідуальні особливості приміщення, в тому числі наявність ніш, виступаючих елементів, розташування дверного отвору та інше. Крім того, важливо передбачити, для кого призначається виріб. Є моделі, з розкладними механізмами з якими не впорається дитина, а також такі варіації, на яких буде некомфортно спати дорослій людині.

Основними типами трансформації диванів для щоденної експлуатації вважаються такі:

  • книжка;
  • єврокнижка;
  • акордеон;
  • “дельфін”;
  • літ;
  • розкладачка;
  • виїзний;
  • клік-кляк.

Кожен різновид підбирається в залежності від місткості кімнати й розташування в ній решти меблів.

Огляд і характеристика способів розкладання

Щоб грамотно вирішити проблему, як підібрати диван для повсякденного сну, потрібно розібратися в особливостях різних типів трансформації таких меблів. Так, найпоширенішим варіантом є книжка. Розкладний механізм такого плану передбачає підняття та тяжіння сидіння у напрямку до себе. Цей простий спосіб розкладання має тільки один істотний недолік: при стику спинки та сидіння утворюється зазор. В процесі відпочинку улоговинка викликає певні незручності, а також неможливо натягнути простирадло на поверхню. Модернізований варіант — єврокнижка. Передбачає висування сидіння вперед за рахунок наявності маленьких коліщаток в нижній частині виробу. Аналогічно виглядає механізм типу" клік-кляк", з тією лише різницею, що попередньо потрібно опустити бічні частини меблів.

Варіант викочування дивана передбачає висунення сидіння. Спинка фіксована та залишається нерухомою. Такими механізмами оснащуються як дивани-малятка, призначені для малогабаритних квартир і дитячих кімнат, так і великорозмірні вироби. Компактні моделі, оснащені системою літ, також рекомендовані для невеликих приміщень. Вони передбачають опускання підлокітників у горизонтальне положення, за рахунок чого спальне місце подовжується.

Додаткові модулі та рами є в системах "акордеон", "дельфін" і “розкладачка". Моделі останнього типу розрізняються за типом конструкції, а саме:

  • розкладачка американського типу оснащується гратами зі сталі та зварною рамою;
  • бельгійська відрізняється підвищеною міцністю за рахунок наявності дво- або трискладного механізму;
  • італійська — удосконалений варіант, який не потребує попереднього зняття м'яких елементів.

Єдиний тип трансформації, не придатний для щоденного використання, — розкладачка французького типу, яка не має жорсткої основи. Але такий варіант може використовуватися в якості резервного спального місця на випадок приїзду гостей.


Читайте також