Повернутись до покупок
Кошик
17 років добрих ранків
0
0
UA
RU
31/8/2020

Правильний вибір розміру ліжка - запорука міцного сну!


Зміст:
  • Як підібрати розмір ліжка
  • Як розрахувати розмір ліжка

Приблизно 6-8 годин на добу людині необхідно, щоб повністю відновити організм і набратися сил. Правильно організоване місце для сну — запорука якісного, регулярного та здорового відпочинку. Від асортименту сучасних меблевих магазинів розбігаються очі: ліжка представлені на будь-який смак і гаманець. Стаття допоможе відповісти на нагальні питання — як підібрати розмір ліжка, та на що ще звернути увагу при покупці меблів.

 

 

Як підібрати розмір ліжка

При покупці спального місця в першу чергу вирішіть, хто на ньому буде відпочивати: дитина, підліток, сімейна пара чи дорослий. Виходячи з цього, можна вибрати меблі по ширині та довжині:

  1. Односпальне ліжко — оптимальний варіант для сну однієї людини. Вироби представлені в декількох стандартних розмірах по ширині: 80-90, рідше — 100 сантиметрів. Переваги такого варіанту полягають в компактності та зручності. Якщо кімната невелика, односпальне ліжко економить квадратні метри.
  2. Полуторні ліжка нагадують односпальні, але зі збільшеною шириною — в середньому 120-140 сантиметрів. Меблі підійдуть для одиночного сну людям з великою статурою або для худорлявої пари. За комфортабельністю розміщення однієї людини «полуторка» не поступається двоспальним ліжкам.
  3. Двоспальне місце для сну відрізняється простором і комфортом для двох дорослих, а також сімей, в яких діти люблять засинати разом з батьками. Ширина ліжка — від 160 см при стандартній довжині, а в розмірі king size — понад 200 см. Це ідеальний вибір для тих, хто любить поніжитися в ліжку, витягнутися в повний зріст, прийняти зручну для хребта позу, щоб нічого не сковувало тіло та не обмежувало рухи.

Що стосується довжини, стандартний параметр для спальних меблів — 190 сантиметрів. Якщо ліжко вибирається для рослої, високої людини, можна пошукати вироби довжиною понад 200 см або замовити індивідуальне виготовлення.

Звичайно, всі прагнуть до комфорту, але не завжди доцільно купувати ліжко за принципом «чим більше, тим краще». По-перше, меблі для сну — габаритні та масивні, а якщо спальня маленька, то в приміщенні взагалі не залишиться вільного місця. По-друге, не всі люблять «холодне ліжко», а якщо спати в просторому ліжку одному, виникає почуття самотності й дискомфорту. По-третє, сучасні вироби з масиву дерева — дороге задоволення, тому не завжди є сенс переплачувати за розкішну двоспальну модель.

Коли визначилися з основними параметрами меблів для сну, можна детально розглянути, як вибрати розмір ліжка при індивідуальному підборі.

Як розрахувати розмір ліжка

Для здорового сну та повноцінного відпочинку тіло людини має повністю лежати на плоскій поверхні середньої жорсткості. Звисаючі ноги, голова, що впирається в узголів'я та тіснота — все це неприпустимо. Для визначення комфортної довжини спального місця до зросту майбутнього власника меблів додають мінімум 15-20 см. Цього запасу вистачить, щоб тіло витягнулося, а хребет прийняв правильну форму уві сні. Якщо людина любить лежати на великій подушці, передбачувана довжина збільшується на 30 см.

Ще один важливий параметр — ширина. Вона також підбирається індивідуально в залежності від власних уподобань людини та конституції тіла. Як розрахувати розмір ліжка в ширину? Необхідно лягти на спину, покласти руки на груди, а лікті розвести в сторону, щоб вони торкалися матраца. Площа, яку зайняло тіло — мінімальна комфортна ширина майбутнього місця для сну. Двоспальне ліжко підбирається таким же способом, тільки враховуються параметри двох чоловік. Якщо з батьками часто засинає дитина, важливо залишити місце ще й для неї.

Мало хто звертає увагу на висоту ліжка. Тим часом велика відстань від підлоги до матраца для людини з захворюваннями опорно-рухової системи стає болісним щоденним квестом. Висота визначається в сидячому положенні з поставленими на підлогу ступнями. Якщо коліна утворюють прямий кут, меблі підходять ідеально. Популярні в Японії низькі ліжка виглядають стильно та незвично, але часто лягати та вставати на них нашим співвітчизникам просто незручно. Європейський стандарт висоти — 50-60 сантиметрів.

Габарити матраца — ще один важливий нюанс. Ортопедичний виріб повинен ідеально увійти в каркас, щоб в лежачому  положенні тіло добре підтримувалося. Якщо матрац більше або менше каркасу, то про здоровий та якісний відпочинок можна забути. Крім цього, сам виріб швидко деформується та стане непридатним. Ускладнюється вибір меблів і комплектуючих для сну тим, що існує дві системи виміру — європейська та американська.

Європейські виробники ліжок і матраців керуються такими показниками ширини:

  • 80-120 см — одномісні;
  • 140-160 — полуторное місце;
  • 180-200 — двоспальне місце;
  • вище 200 — сімейний варіант.

Американські компанії розраховують і вимірюють меблі в дюймах, а при перекладі в сантиметри виходять дробові значення. У європейському асортименті подібних розмірів немає, тому підібрати матрац під ліжко різних країн-виробників буде більш складно.

Це основні правила по вибору ліжка за розміром. Пам'ятайте про те, що всі ми різні, та обов'язково попередньо розрахуйте, на якому по довжині та ширині ліжку буде зручно відпочивати саме Вам.


Читайте також