• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
18/4/2022

Ліжко стінка: плюси, мінуси, особливості


Зміст:
  • Що таке стінка-ліжко
  • Ліжко-стінка: плюси та мінуси

Ліжко-стінка — ідеальне рішення для малогабаритної кімнати. Багатофункціональні меблі також сподобаються любителям незвичайних дизайнерських рішень і тим, хто бажає заощадити на покупці. Дітлахи у захваті від моделей з підйомним механізмом, а дорослі можуть оцінити ергономічність і практичність подібних варіантів. Про всі особливості, плюси та мінуси ліжок-трансформерів поговоримо в цій статті.

Що таке стінка-ліжко

Меблі-трансформери поєднують у собі функції декількох елементів інтер'єру. Ліжко оснащене підйомним механізмом: вдень його можна підняти до стіни та звільнити корисний простір на підлозі, а ввечері – опустити та підготувати спальне місце до нічного відпочинку. Нижня частина конструкції, яка у зібраному вигляді опиняється на виду, має декоративне оздоблення, імітує шафу або однотонне покриття. Завдяки цьому воно не вибивається із загального інтер'єру кімнати.

Трансформер ліжко-стінка — те, що потрібно для кімнат з невеликою квадратурою. З нею можна не морочитися над тим, як умістити на десяти квадратних метрах просторе спальне ложе, меблеву шафу, письмовий стіл та ще й залишити місце для вільного пересування. Достатньо підняти ліжко до стіни, коли ніхто не спить, і в приміщенні одразу ж з'явиться багато простору для дитячих забав, домашніх тренувань чи приймання гостей.

Можна виділити кілька популярних варіантів подібних конструкцій:

  1. Шафа-ліжко. У центральній частині розміщено спальне місце, а з боків — шафа з відділеннями для одягу, взуття, постільних речей або різного начиння.
  2. Ліжко, вбудоване у стіну. Функціональну роль виконує лише саме ложе, інші елементи меблів необхідні фіксації підйомного механізму і візуальної цілісності конструкції.
  3. Ліжко-тумба. Конструкція з горизонтальним механізмом відкиду ідеальна для дитячих кімнат. Ручка для трансформації знаходиться внизу, тому дитина легко дістане до неї.
  4. Ліжко 3 в 1. Багатофункціональні, громіздкі меблі, в яких є не тільки спальне місце та шафа, а й письмовий стіл, комод та інші меблеві елементи.
  5. Диван-ліжко-шафа. Спальне місце не лише підіймається до стіни, а й розкладається за принципом єврокнижки. Після сну можна перетворити масивне ліжко на акуратний диван, оточений книжковими полицями та сервантом.

Ліжко-стіна може бути абсолютно будь-якого розміру — від односпальних меблів для дитячої кімнати до двоспального ложа для подружньої спальні. Полуторні та двоспальні конструкції зазвичай підіймаються вертикальним способом, а односпальні – горизонтальним. Щоб у складеному вигляді ліжко виглядало гармонійно, його не тільки декорують, а й ховають за дверцятами або прямо в шафу-купе. Двері можуть бути розстібними або розсувними: у другому випадку користуватися шафою, поки ліжко розібране, не вийде. Такі варіанти трапляються нечасто: найпопулярніша конструкція — з декорованою тильною стороною.

Найголовніше в ліжку-стіні – підйомний механізм. Від нього залежить зручність експлуатації, естетичність конструкції, і найголовніше – безпека. Він повинен надійно утримувати ложе у зібраному вигляді, щоб воно несподівано не розкрилося. Розрізняють три найпопулярніші механізми:

  • ручний;
  • пружинний;
  • газліфт.

Ручний механізм підйому відрізняється дешевизною, простою конструкцією та достатньою міцністю. Встановлюється на меблі з петлями. Основний мінус – для роботи механізму потрібно залучити м'язову силу, тому цей варіант не підійде для дитячої кімнати чи спальні людей похилого віку.

Пружинний механізм підйому має амортизаційні властивості та забезпечує простий підйом ложе за допомогою кручених пружин. Згодом він зношується і потребує заміни, зате недорого коштує.

Механізм з газовим амортизатором (газліфт) – найсучасніший і найкомфортніший в експлуатації. Він бере на себе все навантаження, тому впоратися з відкидним ліжком може навіть слабка людина. Газліфт коштує дорожче за інші варіанти, але ціна виправдана надійністю і зручністю.

Ліжко-стінка: плюси та мінуси

Вбудовані ліжка в стіну вибирають за цілий ряд переваг:

  1. Економія корисного простору. Це основна причина, через яку люди купують меблі-трансформери. Відкидне ліжко ідеальне для спальні в «хрущовці» або «малосімейці», для невеликої дитячої кімнати або компактної вітальні (якщо гості часто залишаються на ніч).
  2. Багатофункціональність. В одному виробі поєднані можливості кількох меблів: можна спати, зберігати одяг або книги, працювати за письмовим столом тощо.
  3. Економія грошей. Ви платите за один предмет меблів, а отримуєте мінімум два або три варіанти.
  4. Подобаються дітям. Якщо ви не знаєте, як умовити дитину переїхати в окрему кімнату, купіть ліжко стінку. Розкладні меблі зацікавлять навіть найбільш примхливого малюка.
  5. Простота збирання. Можна забути про марні спроби ідеально вимити підлогу, нахиляючись зі шваброю з різних боків. Достатньо підняти ліжко до стіни та навести лад самостійно, або запустити робот-пилосос.
  6. Не потрібно заправляти ліжко. Відмінний варіант для тих, хто лінується або не встигає складати постільну білизну вранці перед роботою.
  7. Зручне спальне місце. Як і стаціонарне ложе, ліжко-стінка комплектується класичним ортопедичним матрацом, який забезпечує міцний і здоровий сон, сприяє рівномірному розподілу навантаження і запобігає появі проблем зі спиною.
  8. Різноманітність моделей. Можна легко знайти оригінальні меблі для кімнати в стилі хай-тек, лофт, прованс, мінімалізм і так далі. Якщо хочеться чогось незвичайного, можна виготовити ліжко за індивідуальним замовленням відповідно до параметрів вашої спальні.

Є у ліжка-трансформера і деякі мінуси:

  1. Дорожнеча. За багатофункціональні меблі доведеться відразу заплатити чималу суму, що доступно не всім.
  2. Обмеження у виборі матраца. Він не повинен виступати за меблевий каркас: любителям спати на високому ложі таке не сподобається.
  3. Не можна використовувати кілька видів меблів одночасно. Не завжди, але трапляється, що можна спати на ліжку, або працювати за столом.

Ліжко-стінка — функціональний, практичний та цікавий предмет меблів, який точно підійде мешканцям малогабаритних приміщень і тим, хто бажає заощадити.


Читайте також: