• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
18/4/2022

Левітуюче ліжко: плюси, мінуси та особливості


Зміст:
  • Як виглядає летюче ліжко
  • Летюче ліжко: плюси та мінуси
  • Ліжко, що левітує, своїми руками
  • Вибираємо левітуюче ліжко: основні моменти

Серед незвичайних рішень в дизайні ліжко, що левітує, займає особливе місце. Оригінальні меблі поєднують у собі цікавий зовнішній вигляд та зручність і нічим не поступаються за рівнем комфорту класичному спальному місцю. «Летючий» ефект створюється шляхом продуманої конструкції із захованими або відсутніми ніжками. Креативне ліжко вдало впишеться в сучасну спальню в стилі модерн або лофт, а також сподобається дітям.

Як виглядає летюче ліжко

Звичайно, ліжко, що левітує, насправді має точку опори, яка не впадає в очі. Ефект летючих меблів створюється декількома способами:

  1. Ніжки розміщені далеко від краю. Найчастіший варіант із простою і недорогою конструкцією. Ніжки ставляться по периметру, іноді додається п'ята у центральній частині. Зовні вони непомітні: щоб побачити опору, треба нахилитися. Для «невидимого» ефекту ніжки часто виготовляють із прозорого пластику. Як відволікальний маневр додається світлодіодне декоративне підсвічування.
  2. Підстава, прикріплена до стіни. Основне навантаження припадає на спинку ліжка, а для додаткової стійкості під низом є одна ніжка, розміщена в центрі. Конструкції складніші, розраховані на велику вагу, укріплені ламелями, які розходяться від центральної опори як промені для рівномірного розподілу навантаження. Такі меблі здатні витримувати до 250-300 кг.
  3. Каркас розміром менший за меблевий короб. Під матрацом ховається міцна, цільна основа з деревини або металу, яку не видно збоку. Металевий каркас додатково закривається накладкою із МДФ або ДСП для естетичності. Дуже стійка та проста у виконанні конструкція, єдиний мінус – велика вага ліжка (складно транспортувати).
  4. Ліжко, прикріплене до стелі канатами. Екстравагантне рішення виглядає дуже сміливо та оригінально, ідеальний варіант для приміщень у дусі постмодернізму або у стилі лофт. Попри небезпеку, підвішені на канати меблі витримують стандартну вагу сімейної пари. Важливий момент: при рухах уві сні таке ліжко похитуватиметься, що не всім до вподоби.
  5. Меблі на магнітах: найрідкісніший і найдорожчий варіант, створений архітектором з Нідерландів Джанжаапом Руїджссенаарсом. У каркас ліжка і підлогу вмонтовані магніти, які створюють магнітну левітацію та утримують конструкцію в повітрі в прямому значенні слова. Коштують такі меблі нечуваних грошей, а також створюють сильне магнітне поле, тому їх частіше можна побачити тільки на тематичних виставках та в дорогих закордонних готелях.

Незалежно від типу конструкції, левітуюче ліжко виглядає дуже ефектно і витримує такі ж навантаження, як і класичні меблі.

Летюче ліжко: плюси та мінуси

Левітуюче ліжко має цілу низку переваг:

  1. Не скрипить. Навіть при неспокійному сні чи активних дитячих іграх спальне місце не розхитується і залишається безшумним.
  2. Перевтілює інтер'єр. Одне-єдине ліжко здатне докорінно змінити концепцію приміщення і перетворити набридлу спальню в улюблене приміщення в будинку.
  3. Полегшує прибирання. Більше не доведеться рухати меблі для того, щоб добре вимити підлогу під нею.
  4. Універсальне. Летюче ліжко однаково має добрий вигляд у дизайні класичної спальні або вітальні, виконаної в стилі ампір або хай-тек.
  5. Візуально розширює приміщення. Навіть маленька кімната перевтілюється, здається просторішою та затишнішою.
  6. Цікаве для дітей. Якщо ви не знаєте, як привчити дитину спати окремо від батьків, купіть їй таке ліжко – успіх гарантований!
  7. Надійне. Пряма конструкція тільки здається ненадійною: основа здатна витримати вагу у 200-250 кг і навіть більше, тому цілком підходить для сімейної спальні.

Є у таких ліжок і деякі недоліки:

  1. Трудомісткий монтаж. Самостійно встановити таке ліжко без навичок та відповідних інструментів не вдасться, доведеться запрошувати фахівців.
  2. Не можна пересувати. Якщо ви любите щось змінювати в інтер'єрі та проводити перестановки, краще відмовитися від ліжка, яке монтується до стіни або чіпляється на канати.
  3. Великі габарити. Левітуючі ліжка зазвичай громіздкі, не надто практичні: у них немає ящиків для білизни або механізму підйому матраца.

Загалом плюсів у ліжок, що літають, більше, ніж мінусів. Вони стильні, комфортні, оригінальні, надійні та довговічні. Якщо ви хочете перетворити кімнату за допомогою незвичайних меблів, вам варто подивитися в бік подібних варіантів.

Ліжко, що левітує, своїми руками

Необов'язково платити за дорогі меблі: можна сконструювати їх самостійно. Точний план роботи залежить від виду конструкції, але в цілому виглядає так:

  • визначаємося з розмірами меблів;
  • креслимо схему;
  • виготовляємо каркас із дерева або металу (або ніжки);
  • за периметром розміщуємо планку, зверху — світлодіодну стрічку (якщо хочеться підсвічування);
  • обшиваємо каркас ДСП чи МДФ (якщо він металевий);
  • встановлюємо фанерну основу для матраца;
  • якщо бажання – конструюємо та додаємо узголів'я;
  • фарбуємо, розкриваємо лаком зібраний каркас;
  • укладаємо та фіксуємо матрац між царг.

Можна поекспериментувати та перетворити звичайне ліжко на «летючу» конструкцію, змінивши розташування ніжок.

Вибираємо левітуюче ліжко: основні моменти

Якщо ви хочете купити готове ліжко, а не морочитися з самостійним виготовленням, зверніть увагу на наступні моменти:

  1. Матеріал. Краще віддати перевагу натуральній деревині, яка славиться екологічністю, міцністю, гіпоалергенністю і надає приміщенню особливого затишку. Каркас може бути металевим, закритим листами фанери або ДСП.
  2. Розмір. Це може бути односпальне ліжко для дитячої, полуторний варіант для невеликої спальні або просторе двоспальне ложе для сімейної пари.
  3. Дизайн. Ліжко, що левітує, вдало виглядає в будь-якому інтер'єрі, але особливо добре вписується в стиль хай-тек, модерн, лофт, індастріал, мінімалізм.
  4. Якість виконання. Всі деталі повинні бути ідеально підігнані одна до одної, рівномірно пофарбовані, без подряпин, тріщин, щілин.

Хорошим рішенням буде замовити ліжко, що парить, за індивідуальним проєктом. Так найлегше отримати оригінальні меблі відповідно до параметрів приміщення та вашого смаку.


Читайте також: