• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
09/12/2021

Дивани в інтер'єрі: як не помилитися з вибором?


Зміст:
  • Які існують види диванів?
  • Як визначитися з дизайном?
  • Акцент у приміщенні
  • Загальний дизайн
  • Як підбирати дивани для окремих кімнат?
  • Диван для вітальні
  • Диван для спальні
  • Диван для кухні
  • Де можна придбати такі дивани?

Купуючи житло, кожна людина хоче обставити його максимально функціонально та красиво. Це не залежить від розмірів квартири — навіть у маленьких апартаментах за наявності всього необхідного має залишатися досить вільного простору та непогано все ж таки витримати стиль.

Існує мінімальний набір меблів, без яких не можна обійтись. Сюди відносяться спальне місце, шафа для зберігання речей та робочі поверхні на кшталт столів. Як перший пункт може виступати диван.

Диван в інтер'єрі приміщення виконує кілька функцій:

  • спальне місце;
  • куточок для релаксу;
  • місце, де можна розмістити гостей;
  • складова домашнього кінотеатру.

Підбираючи диван собі в апартаменти, варто чітко уявляти, з якою метою ви його використовуватимете.

Які існують види диванів?

  1. Прямі дивани. Можуть складатися з однієї чи кількох секцій. Певні моделі можуть розкладатися. Підходять для квартир із невеликою площею, студій та лоджій – залежно від розміру.
  2. Кутові дивани. Кутовий диван в інтер'єрі незамінний, якщо потрібно приймати велику кількість гостей. Він може замінити ліжко у квартирі-студії, оскільки у розкладеному стані є повноцінним спальним місцем.
  3. Кушетки. Маленькі дивани на одну секцію з одним підлокітником. Призначені для відпочинку, можуть розміститися в межах лоджії. Окремі варіанти складаються з дерев'яного каркаса та окремих подушок.

Як визначитися з дизайном?

Диван може стати акцентом кімнати чи просто вдало вписатися в інтер'єр. Це залежить від естетичних переваг покупця.

Акцент у приміщенні

М'які меблі можуть стати центром композиції завдяки кольоровому та архітектурному рішенню. Існує кілька простих правил, яких варто дотримуватися для збереження гармонії.

  1. Купуючи диван яскравого кольору, не допускайте наявності в приміщенні інших подібних елементів. Синя софа, жовтий пуф і зелені шпалери створять перевантаження кольору сприйняття та викликатимуть головний біль. Акцент має бути один. Кольорові м'які меблі добре гармоніюють зі спокійною гамою решти оформлення — бежевими, молочними та сірими відтінками.
  2. Замість яскравого дивана можуть бути кольорові диванні подушки. У такому випадку в кімнаті можуть бути й інші кольорові аксесуари — тоді вони створять окремий ланцюг позитивних контрастів.
  3. Підбираючи диван або кушетку з химерним дизайном (ажурною різьбленою спинкою, ніжками, лакованим деревом), подбайте, щоб загальний стиль кімнати певною мірою цьому відповідав. М'які меблі можуть бути центром композиції, але вони не повинні різати очі повним випаданням із загальної системи.

Загальний дизайн

Підбираючи диван у приміщення, стежте, щоб він вписувався у загальний напрямок. Якщо кімната оформлена у скандинавському стилі, він має бути геометрично правильним та лаконічним. Лофт також передбачає відсутність надмірностей. Порівняйте нове придбання з наявним інтер'єром – речі повинні підходити одна до одної.

Колір має бути підібраний відповідно до гами приміщення. Витримуйте все на панелі одного кольору. Меблі можуть бути на пару відтінків темнішими, ніж колір стін. Окремі деталі (наприклад, дерево і текстиль) можуть відрізнятися так само, щоб підкреслити дизайн.

Як підбирати дивани для окремих кімнат?

Диван для вітальні

Гостьова кімната та зала — найпоширеніші локації у великих квартирах для встановлення диванів. Тут цей вид меблів використовується для зустрічей з друзями чи спільного перегляду телевізора. Необхідність розкладати його виникає лише в тому випадку, якщо гості залишаються на ніч.

Основними характеристиками будуть:

  1. М'якість сидіння. Не варто думати про вплив такого дивана на хребет — на ньому практично не лежатимуть. Сидіти найкомфортніше не на ортопедичній поверхні, а на м'якій. Вона не тиснутиме та дозволить зручно відкинутися на подушки.
  2. Зручна спинка чи додаткові аксесуари. Люди рідко сидять, випрямивши спину. Подбайте про те, щоб спинка дивана мала відповідний вигин під поперек і давала відпочинок вашій спині. Якщо це неможливо — купуйте меблі з диванними подушками в комплекті, які можна буде розташувати за собою під час відпочинку.
  3. Міцність матеріалу. Застилання диванів покривалами вже давно не практикується. Покриття має бути досить міцним, щоб не рватися та не протиратися від постійного використання. Якщо вдома є домашні тварини, розумно вибирати матеріал «антикіготь» — флок або мікрофайбер. На такій тканині пазурі не залишатимуть зачіпки.
  4. Легкість прибирання. Шорстка тканина забивається пилом і вовною. На чищення такого дивана буде витрачатися багато часу та сил. У загальну кімнату краще вибирати м'які меблі, покриті гладкою тканиною.
  5. Достатня місткість. На цьому дивані має поміститися вся родина чи кілька гостей. Грамотним рішенням є купівля великих меблів із кількох секцій. У вітальні можна встановлювати кутові дивани.

Диван для спальні

У малогабаритних квартирах не вистачає місця для того, щоб виділити окреме приміщення під спальню. В єдиній кімнаті нерозумно ставити ліжко. У цьому випадку диван необхідний для виконання всіх функцій відразу — вночі він використовується як спальне місце, вдень — як м'які меблі для відпочинку. Правильно звернути увагу на:

  1. Ортопедичні властивості. Елемент інтер'єру, призначений для сну, має відповідати медичним вимогам. Він підбирається індивідуально для кожного, тому його варто тестувати ще в магазині. Спати на м'якій поверхні небезпечно для хребта. Він зайве прогинатиметься, втрачаючи анатомічну форму. Занадто жорстка поверхня призводитиме до його сплощення. В обох випадках сон неякісний, а організм страждає. Ви повинні підбирати модель дивана так, щоб ваші особливості постави та рівень розвитку м'язової тканини відповідали параметрам меблів.
  2. Пристойні розміри. Спіть ви один або з партнером — диван повинен бути більшим у довжину та в ширину. Ви повинні заздалегідь зробити заміри приміщення та вибрати таке розташування, щоб на кожного з вас на майбутньому дивані припадала площа, що дорівнює подвійній ширині ваших плечей. Лежачи на дивані, ви не повинні торкатися його країв верхівкою та стопами одночасно.
  3. Наявність додаткових місць для зберігання. У сучасних моделях у підлокітниках часто є порожній простір. У ньому раціонально зберігати постільну білизну. Тоді не потрібно виділяти для цього спеціальне місце у шафі.
  4. Надійність механізму. Передбачається щоденне розкладання та складання дивана. Механізм, який відповідає за це, повинен складатися з міцних матеріалів і бути цілком справним. Додаткова частина може ховатися всередині піддону та висуватися звідти нагору, розгортатися, як книжка. Механізм «розкладачка» передбачає наявність окремого матраца, як показано на фото:

Диван для кухні

На кухні диван потрібен у двох випадках. У квартирах-студіях він слугує для зонування приміщення. Якщо ви підбираєте диван для ізольованої кухні, він повинен відповідати наступним критеріям:

  1. Достатня висота сидіння. Кухонний стіл вищий за журнальний, і сидіти за ним має бути комфортно. Існують спеціальні моделі з подібними параметрами.
  2. Легкість у догляді. Враховуючи постійний ризик забруднення їжею та сирими продуктами, матеріал оббивки повинен без труднощів піддаватися чищенню. Слід вибирати гладкі тканини, як і для вітальні.
  3. Маленький розмір. Навіть у великій кухні основний простір займають кухонна техніка та обідній стіл. Диван не повинен бути громіздким.
  4. Наявність додаткових відсіків. Там можна зберігати приладдя, в якому немає постійної потреби. Це необов'язковий параметр, але наявність забезпечує додаткові можливості. На фото представлений варіант із вбудованим диваном, під яким знаходяться ящики.

Де можна придбати такі дивани?

У магазині «Світ Матраців» представлений величезний вибір диванів на будь-який смак та гаманець. Ви можете вибирати потрібну модель самі або звернутися до колл-центру. Вам підкажуть, на що звернути увагу та розкажуть про особливості конкретних моделей.

Купуючи меблі у нас, ви можете бути впевнені у всіх складових. Вони сертифіковані та мають гарантії. Виробники, з якими ми працюємо, давно представлені на ринку України та перевірені часом.


Читайте також:

Топ продажів

Прямий диван Benefit 20 Код товару: 4521
Прямий диван
Benefit 20
10 710
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 205 см
TOP
Прямий диван Benefit 34 Код товару: 4535
Прямий диван
Benefit 34
14 525
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 220 см
TOP
Прямий диван Benefit 23 Код товару: 4524
Прямий диван
Benefit 23
11 165
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 192 см