від
Не секрет, що від якості сну залежить здоров'я людини, її працездатність і навіть настрій. Саме тому аксесуарам для відпочинку необхідно приділяти найпильнішу увагу. Якщо матрац доведеться довірити службі професійного клінінгу, то з подушками легко впоратися самостійно. Чи можна прати подушки в пральній машині або вручну, і як правильно це робити? Поговоримо про це докладніше.
Неважливо, як ретельно ви доглядаєте за подушкою і наскільки щільну і якісну постільну білизну використовуєте, спальний аксесуар все одно брудниться. Під час сну в наповнювач потрапляють частинки поту і слини, ороговілої шкіри або косметики. Усе це стає чудовим живильним середовищем для розмноження мікроорганізмів, небезпечних для здоров'я людини.
Для забезпечення безпеки не залишається нічого іншого, як випрати подушку. Фахівці радять робити це двічі на рік, але, якщо виріб призначений для дитини або хворої людини, можна і частіше.
Сьогодні виробники пропонують масу наповнювачів для подушок і далеко не кожен можна прати. Зазвичай варіанти чищення та обробки виробів вказуються на етикетці, але, якщо вона відірвалася, можуть виникнути складнощі.
Існують наповнювачі, на яких прання позначається сприятливо. До них належать:
Такі речі чудово очищаються від пилу, досить швидко сохнуть і відновлюють властивості. Але є низка наповнювачів, яким прання протипоказане:
Вплив води на такі матеріали не відновить їхні властивості, а остаточно зіпсує. Вата і бавовна зіб'ються в грудку, природні компоненти розсиплються і втратять свої властивості, піна позбудеться пружності та ортопедичних якостей.
Навіть якщо матеріал не боїться води, перед тим як прати подушку в пральній машині, потрібно з'ясувати, чи можна це робити і як підготуватися до процесу. Наприклад, вироби з шовковим наповнювачем потрібно прати винятково вручну, інакше легко пошкодити ніжні волокна і зіпсувати річ.
Найскладніше прати пір'яні вироби. Перед тим як прати подушки, їх обов'язково потрібно розпороти, а вміст напірника розкласти по невеликих мішечках, спеціально для цього зшитих із бязі або ситцю. Потім отримані "напівфабрикати" скласти в барабан, заповнюючи його на дві третини, і додати всередину 2-3 тенісних м'ячика, які не дадуть наповнювачу збитися в грудку.
Виставлені налаштування:
Замість порошку краще використовувати рідкий засіб для вовни або пуху (легко знайти в магазині), а прополоскати доведеться двічі, а то й тричі.
Після закінчення прання мішечки з вмістом потрібно злегка віджати руками, розібрати крізь наволочку грудки і розкласти на великому товстому рушнику для просушування. Сушити краще на протязі, далеко від прямих сонячних променів, постійно перевертаючи мішечки і збиваючи вміст руками. Коли висохне весь наповнювач, пухо-пір'яну суміш потрібно перекласти з мішечків назад у чистий напірник і зашити.
Важливий момент! Для пошиття мішечків не можна використовувати марлю, навіть у кілька шарів. Під час прання вона порветься, а пір'яна суміш наб'ється в отвори в плетінні - подушку можна викинути!
Подушки з такими наповнювачами перуть так, як і пір'яні. Вміст можна не ділити на кілька мішечків, а піддавати обробці.
Вода для прання має бути теплою, не вище 40°С, режим обробки - "Делікатний". Після прання вироби необхідно добре прополоскати від залишків мийного засобу, обережно віджати руками та розмістити для просушування в горизонтальному положенні.
Важливий момент! Для прання бамбукових подушок не можна використовувати відбілювач, та й до вовни сильні хімікати застосовувати не варто.
Тепер давайте розберемося, чи можна прати подушку в пральній машині, якщо вона набита синтетичним матеріалом? Можна, причому в цьому випадку обмежень менше. Синтетика непогано витримує температуру води до 60°С, але краще прочитати на етикетці.
Незважаючи на "пухнастість" і чималий об'єм, синтетичні подушки легко поміщаються в барабані пральної машинки повністю, а під час прання майже не збиваються в грудки. Але, якщо виріб занадто великий, а можливості машинки не розраховані на велику вагу, вміст чохла краще розділити і кожну частину випрати окремо. Після висихання наповнювача, його знову з'єднують і активно збивають: на вигляд подушка буде як новенька.
Для прання синтетичних подушок теж є обмеження:
Дотримання цих простих рекомендацій допоможе на довгий час зберегти ваші подушки в ідеальній чистоті. За умови правильного догляду вони прослужать не менше 3-5 років, а ваш сон завжди буде комфортним і безпечним.