Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
UA
RU
09/10/2024

Що таке синдром неспокійних ніг


Спокійний і здоровий сон необхідний для повноцінного відновлення сил, але йому може заважати низка неврологічних захворювань. Доволі часто зустрічається таке явище, як синдром неспокійних ніг. Серед дорослого населення рівень поширеності становить від 5 до 10%. Цей стан потребує уваги та якісного лікування, оскільки може спричинити безліч занепокоєнь і позбавити сну. Розпізнати його непросто, оскільки ознаки схожі з іншими неврологічними розладами. Розглянемо ключові симптоми і методи терапії.

Визначення захворювання

Синдром неспокійних ніг — це серйозне порушення сну неврологічної властивості, яке супроводжується активним рухом нижніх кінцівок. Це найхарактерніший сенсорно-моторний симптом, що виникає в стані спокою — у вечірній або нічний час. Він зникає при відновленні активного режиму. Синдром також називають хворобою Вілліса-Екбома. Вона не дає заснути або призводить до постійних пробуджень.

Розлад виникає в будь-якому періоді життя, але зазвичай у людей середнього та похилого віку. Жінки страждають частіше за чоловіків. Щоб упоратися із захворюванням, необхідно змінити спосіб життя. У деяких випадках потрібне медикаментозне лікування.

Ключові ознаки

Якщо у вас синдром неспокійних ніг, симптоми можуть проявлятися так:

  • Непереборне бажання рухати ногами, коли перебуваєш у стані спокою. Щоб задовольнити його, доводиться періодично ворушитися, вставати і прогулюватися.
  • Неприємні відчуття в ногах. Виражається в постійному і сильному свербінні, гострому і тупому болю, а також враженні, що повзають мурашки. Відчуття посилюються в нічний час.
  • Хронічне безсоння. Тісно пов'язане зі зниженням якості життя і труднощами засинання та пробудження.

Найчастіше симптоми зустрічаються в сукупності. Вони можуть супроводжуватися тривожним і депресивним станом. Виникають хронічна втома і дратівливість. Якщо не вжити заходів, стан тільки погіршиться. Хворобу ділять на три групи за ступенем тяжкості:

  1. Періодичні прояви.
  2. Щоденні симптоми.
  3. Стан, що не піддається лікуванню.

Проблема тісно пов'язана з постійним стресом із різних причин. Це можуть бути наслідки COVID-19, синдрому Шегрена, захворювань нирок, дефіциту вітамінів групи B, магнію та заліза. Хвороба може посилюватися в разі вживання трициклічних антидепресантів, препаратів літію та інших. Деякі лікарські засоби провокують виникнення розладу.

Синдром неспокійних ніг: як заснути

Універсального способу не існує, оскільки тільки лікар може визначити причину захворювання і дати необхідні рекомендації. У більшості пацієнтів СНН проявляється в помірному або легкому ступені. У цьому разі немає потреби в медикаментозному лікуванні. Можуть допомогти такі нескладні методи:

  • Гігієна сну. Включає комплекс заходів. Створіть комфортну обставу, яка сприяє здоровому відпочинку. Правильно облаштуйте спальне місце — придбайте зручне ліжко і матрац відповідної жорсткості.
  • Помірні фізичні навантаження і вправи на розтяжку. Покращують кровообіг, насичують організм киснем, сприяють швидшому засинанню і гарному відпочинку.
  • Відмова від кофеїну і нікотину, особливо перед сном. Ці речовини чинять збудливий вплив на організм. Синдром подразнених ніг прогресуватиме.
  • Розслаблювальний масаж і гарячі ванни заспокоюють нервову систему і знімають спазми м'язів. Попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо якщо є інші захворювання.

  • Методики релаксації, спрямовані на глибоке дихання і заспокоєння.
  • Відмова від продуктів і ліків, здатних посилити симптоми.

Деяким буде корисний контрастний душ. Перепад температур не має бути різким, щоб не викликати стрес. Увечері недовго прогуляйтеся. Перед сном зробіть контрастні ванночки для ніг.

Здоровий спосіб життя сприяє одужанню

Якщо у вас неспокійні ноги перед сном, налаштуйтеся на зміни у способі життя. Стабільна фізична активність, спокійніша та розміреніша дійсність, а також скорочення стресу допоможе відновити здоровий сон і мінімізувати симптоми. Вчіться врівноважено реагувати на труднощі. Якщо взятися за розв'язання проблеми на початковому етапі, погіршення в більшості випадків не буде, і можна запобігти медикаментозному лікуванню.


Читайте також