• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
08/9/2023

Розміри дитячого ліжка: як вибрати найкращий варіант


Зміст:
  • Врахуйте класифікацію
  • Загальноприйняті розміри
  • Переваги стандартних розмірів

Малі діти багато часу проводять уві сні, тому важливо, щоб ліжко було зручним та практичним. Матеріали, конструкція та дизайн є суттєвими параметрами вибору. Але потрібно також правильно визначити розмір дитячого ліжка. Він залежить від віку та зросту дитини. До того ж слід врахувати габарити кімнати.

Врахуйте класифікацію

Чимало батьків хочуть вибрати універсальне ліжко, що підійде до всіх етапів дорослішання малюка та яким можна буде користуватися якомога довше. Проте бажання зекономити призведе до незручностей. Подбайте про комфорт дитини, враховуючи основну класифікацію ліжок за віковими групами:

  • для немовлят до 3 років;
  • для малюків від 3 до 7 років;
  • для школярів молодших класів;
  • для підлітків.

Буде легше зорієнтуватись у каталозі інтернет-магазину, якщо враховувати цю градацію. Ліжка для найменших досить високі, оскільки з них легше виймати малюків. Меблі для тоддлерів (дітей віком 3–7 років) мають бортики. Така конструкція захищає від падіння уві сні. Для старших хлопців та дівчат можна вибрати універсальне ліжко, якого вистачить на багато років.

Двоярусна конструкція знадобиться, якщо в одній кімнаті спатимуть двоє дітей. Такі меблі вельми компактні, адже не доведеться встановлювати два окремих предмети. Розміри дитячого двоярусного ліжка здебільшого стандартні (90х180 см), меблі розраховані на довготривале використання. Зверніть увагу на вертикальну відстань між спальними місцями. Коли дитина сидить, її голова не повинна впиратися у «дах».

Загальноприйняті розміри

Показники європейських та українських виробів часто збігаються. Ширина меблів іноземного виробництва часто буває більшою. Розглянемо стандартні розміри дитячого ліжечка:

  • Довжина (см): 120 для найменшої вікової категорії, 140 — дошкільників, 160 — дітей приблизно до 12 років та 180 — підлітків. Довге ліжко займає більше місця, проте є запас на виріст. Воно достатньо просторе та комфортне, щоб витягнути руки та ноги.
  • Ширина: 60–80 см. Малюку достатньо невеликої ширини. Надалі дитині буде зручніше на просторішому місці, де вона матиме свободу рухів, буде вільно перевертатися з боку на бік.

Вибираючи ліжко для немовляти, зверніть увагу на глибину. Так, 1 м — безпечний та зручний параметр. Доросла людина зможе легко укладати та брати на руки малюка, і він не випаде на підлогу. Зазвичай глибина регулюється: для цього опускають чи підіймають рухомий бортик.

Переваги стандартних розмірів

Ліжка класичних габаритів — це прості конструкції, які не займають багато місця та достатньо просторі для відпочинку. Такі меблі можна розташувати в дитячій або кімнаті батьків. Під ліжком помістяться різні речі.

Другою перевагою є ціна. Якщо ви хочете придбати дитячі ліжечка, розміри яких є нестандартними, вони коштуватимуть дорожче. Потреба в інакших габаритах зумовлена плануванням кімнати чи особливостями інтер’єру. Але за такі рішення треба заплатити більше, ніж за вироби класичних розмірів.

Для звичайних спальних меблів легше підібрати матраци, постільну білизну та ковдри. Ви не будете мізкувати та шукати речі нестандартних розмірів. Більшість людей схиляється до класичних параметрів. Навіть у рамках загальноприйнятих показників є кілька варіантів. Дехто відразу віддає перевагу більшій конструкції, яку не доведеться міняти через три-чотири роки, коли дитина підросте. Інші не проти оновлювати облаштування кімнати відповідно до потреб малюка, коли з’явиться необхідність. Який би варіант ви не вибрали, пам’ятайте про комфорт і безпеку.


Читайте також: