• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
22/7/2022

Поза для сну: визначаємо вплив на людину


Зміст:
  • Зручні пози для сну
  • Сон на спині
  • Сон на боці
  • Сон на животі
  • Поза для сну при болю в шиї та остеохондрозі
  • Пози для сну вагітних
  • Пози для сну новонародженого

Деякі речі, що відбуваються постійно, сприймаються як щось звичайне. Ось ви приходите додому після роботи, насолоджуєтеся вечерею та спілкуванням із сім'єю, приймаєте ванну і, нарешті, затишно згортаєтеся калачиком, засинаючи. Саме на останньому зупинимося.

Ми щиро віримо, що ви – людина, яка дбає про здоров'я своє та близьких. З цього випливає необхідність перевірки наявності досить згубної звички – спати в неправильному положенні. У кращому випадку ви поки що не зіткнулися з наслідками, у гіршому – вже не раз помічали набряки вранці, прокидалися від судоми чи відчували загострення остеохондрозу. Поговоримо ж про те, в чому плюси й мінуси найпопулярніших позицій, і з'ясуємо, яка все ж таки найкраща поза для сну.

Зручні пози для сну

Варіантів, як розташуватися на стандартному ліжку, є не безліч, тому розглянемо їх основні особливості. Кожна людина має певні уподобання, тож ознайомтеся із загальними порадами, як зберегти здоров’я і красу, сплячи, та намагайтеся впроваджувати їх у життя, досягаючи максимального рівня комфорту.

Сон на спині

Не будемо тягнути – саме таке положення багатьма фахівцями визнано найкориснішим. Причин для цього достатньо:

  • Хребет набуває найбільш нейтральної та природної форми, дозволяючи ортопедичним властивостям матраца проявитися повною мірою. При болю у спині спробуйте відпочивати саме так.
  • Шкіра обличчя не здавлюється подушкою, що перешкоджає ранній появі зморшок та «пом'ятому» виду обличчя з ранку.
  • Оцінять цю позу також ті, хто страждає від печії – її прояви значно зменшаться, особливо, якщо забезпечити трохи піднесене положення голови та грудей.
  • Часто такий сон рекомендується людям із захворюваннями дихальних шляхів, варикозом та проблемами із серцево-судинною системою.

На жаль, у світі немає нічого ідеального, і, незважаючи на те, що це незаперечно корисна поза для сну, вона має свої недоліки. Однозначно не сподобається вона тим, хто бореться з хропінням, апное (припиненням дихання уві сні) та бруксизмом (скреготом зубами). Збільшується також ймовірність такого страшного, хоч і безпечного явища, як сонний параліч. В цілому, якщо ви віддаєте перевагу спати саме так і не відчуваєте явного дискомфорту – вас можна лише похвалити.

Матрац для сну на спині важливо підібрати оптимальної жорсткості, адже у занадто м'який ваша спина провалиться і не буде щасливою, так само і надмірно жорсткий не дасть виспатися, заважаючи хребту природно прогнутися. Хорошим рішенням стане модель середньої твердості. Користі значно додасть наявність ортопедичної подушки зі спеціальним заглибленням під головою та валиком під шию.

Сон на боці

Така поза також є досить корисною і відносно безпечною, але все залежить від боку. Вагомі переваги має ліва сторона:

  • Значно полегшується стан при проблемах із ШКТ через природний напрямок руху відходів кишківником, а також при печії.
  • Спостерігається зменшення хропіння та апное.
  • Шкода для серця є не більше ніж міфом – орган надійно захищений ребрами.

Сон на правому боці є не менш популярним, але отримує набагато менш схвальні відгуки від фахівців через певні складнощі у функціонуванні шлунково-кишкового тракту й лімфатичної системи, уповільнення обмінних процесів в організмі.

Недоліками пози є сплющення обличчя, що з часом призводить до зморшок, а також можливість затікання шиї та/або руки, якщо недостатньо прискіпливо ставитися до вибору подушки для сну. Рекомендується подушка висотою 8-10 см із середньою жорсткістю. Не обирайте занадто твердий матрац, адже, лежачі на боці, ваші плечі та стегна мають оптимально в нього занурюватися.

Сон на животі

Якщо ви полюбляєте спати на животі, легковажно розкинувши кінцівки та втиснувши обличчя у подушку – перегляньте свою звичку з причини її достатньої шкідливості. Відбувається перетискання хребетної артерії, що заважає мозку безперешкодно насичуватися киснем. Через стискання грудної клітини проблематичним стає вільне дихання, і також не оминаємо увагою деформацію шкіри обличчя при довготривалому сні.

Отже, таке положення має зовсім мало показань, серед них слід відмітити метеоризм і періодичні болі у жінок. Звісно, спати саме так ніхто не забороняє категорично. На животі легше та швидше засинати, проте радимо все ж регулярно змінювати позу, чергувати сторону повороту голови, слідкувати, чи не з’являється зранку головний біль. Придбайте пласкі, м’які подушки, одну з яких доцільно розташувати під тазом. Окрім цього, не засовуйте під голову руки, щоб уникнути їх набряку та оніміння.

Поза для сну при болю в шиї та остеохондрозі

Дане хронічне захворювання опорно-рухового апарату спричиняє немало страждань. Лікування не принесе покращення самопочуття, якщо не дотримуватися певних правил та не забезпечити себе відповідними аксесуарами:

  • Спробуйте розташуватися у положенні на боці чи на спині, злегка зігнувши ноги. Знадобиться подушка з якісного латексу, ортопедичної піни, яка має спеціальний вигин і валик, утримуючи голову, а плечі при цьому – на матраці.
  • Відмовтеся від занадто м’яких, пухових перин. Матрац підберіть середньо-твердий, який не допустить надмірного навантаження на м’язи. Існують спеціальні вироби, призначені саме для людей із такою хворобою. Анатомічна форма тіла повинна максимально зберігатися під час лежання.
  • Цілком можливо, що симптоми полегшить поза ембріону для сну – одна з найбільш природніх для нашого організму. Ляжте на бік і підтягніть до грудей зігнуті у колінах ноги.

Головною порадою є відмова від самолікування. Даний діагноз – не катастрофа, але й далеко не настільки простий, щоб пустити справи на самоплив. Виконуйте вказівки свого лікаря, купуйте якісні, спеціалізовані постільні атрибути, і невдовзі ви побачите значний позитивний зсув.

Пози для сну вагітних

У даний делікатний період життя жінка турбується вже не лише про своє здоров’я, а й про майбутнього малюка. Саме тому особлива увага має приділятися комфорту, зручності та спокою тіла, щоб виспатися та мати гарне самопочуття.

Після 28-го тижня вагітності варто виключити сон на спині, інакше ускладниться доступ плоду до кисню. Окрім цього, існує ризик інших неприємних наслідків для жінки – запаморочення, нудота, судоми, оніміння кінцівок та зниження артеріального тиску. Найбільш вдалим рішенням є сон на боці, краще лівому, аніж правому, проте радять змінювати положення з однієї сторони на іншу. Це сприятливий стан для правильного функціонування внутрішніх органів як майбутньої мами, так і дитини.

Незадовго до пологів найзручніше буде спати напівлежачи, мінімізуючи дискомфорт через великий живіт. Виробники сучасних спальних аксесуарів вже давно винайшли приємний порятунок при таких проблемах – спеціальні подушки для вагітних, різних форм, розмірів і кольорів.

Пози для сну новонародженого

У перші місяці життя дитина надзвичайно тендітна й вразлива, на неї впливають багато чинників навколишнього світу. Те, як правильно вкласти немовля спати – ціла наука, враховуючи велику кількість небезпек для крихітного тільця. Найбільш прийнятно – покласти дитя на спинку та розвернути голівку трохи вбік. Якщо є нежить, то краще спати на боці, також це допоможе при частому зригуванні, а при коліках – додатково корисно зігнути ніжки.

Небезпечні пози для сну малечі включають сон на животі: це значно збільшує ризик СРСН та ускладнює дихання, хоча водночас покращує травлення. Не кладіть у ліжечко подушку, важку ковдру та великі м’які іграшки. Матрац купіть жорсткий, з гіпоалергенним наповненням і неслизьким, водонепроникним чохлом.

Сподіваємося, що допомогли вам отримати важливі знання і удосконалити свій відпочинок!


Читайте також: