• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
01/2/2023

Як забезпечити безпеку дитини у будинку


Зміст:
  • Що зробити насамперед
  • Як убезпечити ліжечко новонародженого
  • Безпечна спальня для старших дітей

Якщо більшість дорослих людей вважають свій будинок своєрідною фортецею, де все зручно та безпечно, то для дітей це одне з найнебезпечніших місць у світі. Батьки, які чекають на поповнення, зобов'язані забезпечити безпеку дитини в будинку і починати слід ще до його народження.

Небезпека підстерігає малюка щокроку, причому часто вона зовсім очевидна для батьків. Щоб знайти найтравматичніші місця в квартирі та забезпечити безпеку дитини вдома, дорослим доведеться в буквальному розумінні стати на місце дитини. Це може здаватися смішним, але якщо лягти на підлогу або стати на карачки і в такому положенні обійти приміщення, ви помітите моменти, про які раніше і не подумали б.

Що зробити насамперед

Безпека будинку для дітей будь-якого віку – важливий момент не тільки для мами та тата, а й для виробників меблів та побутових приладів. Торгові марки з перевіреною репутацією мають асортимент товарів, оснащені захистом від дітей. Але якщо речі в квартирі звичайнісінькі, про захист доведеться подбати самостійно.

Щоб гарантувати безпеку в будинку для дітей різного віку, батькам потрібно:

  • закріпити всі тумби, комоди та шафи до стіни;
  • встановити блокування на ящики та дверцята;
  • купити та поставити заглушки в розетки;
  • наклеїти захисні куточки на всі меблі в будинку;
  • встановити на міжкімнатні двері гнучкі захисні фіксатори, що перешкоджають захлопуванню;
  • прибрати в шафи або підняти вище гострі предмети, що б'ються;
  • монітори та телевізори закріпити на стіні;
  • покрити скляні поверхні шаф та низько розташованих дзеркал ударостійкою плівкою.

Якщо планування передбачає наявність сходів, безпека дітей вдома перебуває під подвійною загрозою. Вберегти дитину від падіння дозволяють спеціальні ворота безпеки, що перекривають доступ до сходів.

Як убезпечити ліжечко новонародженого

Якщо в основній частині квартири маленька дитина майже завжди знаходиться перед очима у дорослих, то в спальні вона часто залишається одна. Особливо це стосується немовлят, яких кілька разів на день укладають спати. Щоб мати можливість спостерігати за дитиною дистанційно, краще купити відеоняню.

У перші роки життя дитина не здатна зрозуміти, що їй загрожує небезпека, і хоча новонароджені майже не залишають межі ліжечка, небезпека може чекати і там. Неправильно обране та обладнане дитяче ліжечко здатне стати причиною задухи. Безпечні меблі для новонароджених повинні бути без:

  • м'яких бортиків – немовля уві сні може уткнутися в них носом;
  • великих м'яких подушок та пухових ковдр – з тієї ж причини;
  • широких відстаней між лозинами – оптимальний варіант 6-7 см;
  • натягнутих поперек брязкалець, тентів і балдахінів, якщо малюк вже вміє сідати і вставати.

Ці «прикраси» більше потрібні батькам, ніж дітям, а ось небезпеку для останніх вони можуть становити неабияку.

Безпечна спальня для старших дітей

Гарантувати безпеку для дітей вдома важливо і у старшому віці. Останнім часом стали популярні ліжка-горища та двоярусні моделі, які залишають у дитячій більше вільного простору. Місце для ігор – це добре, але до вибору таких меблів важливо підійти відповідально. Ось кілька порад:

  1. Важливо переконатись у наявності необхідних сертифікатів. Несумлінні виробники часто використовують токсичні лаки, клей та фарбу. Такі меблі швидко призводять до розвитку алергії або отруєння, при цьому вони далеко не завжди мають різкий хімічний запах.
  2. Дитяче ліжко, розташоване вище 80 см від підлоги, обов'язково має оснащуватися обмежуючим бортиком. Дотримання цього правила допоможе вберегтися від травм під час падіння.
  3. При виборі односпальних ліжок варто придивитися до м'яких моделей, обшитих поролоном.
  4. Матрац важливо підбирати з урахуванням віку дитини: до 5-6 років це безпружинний матрац середньої жорсткості, краще з кокосової койри, а для старших дітей – ортопедичний варіант з незалежними пружинами.

Забезпечити безпеку малюка в будинку непросто. Батькам постійно доводиться бути напоготові та стежити, щоб у доступі не було дрібних предметів, які малюк здатний проковтнути. Особливо це стосується іграшок з маленькими деталями, адже залишаючись у кімнаті без нагляду діти постійно намагаються щось розібрати та зрозуміти, як воно влаштоване.

У міру дорослішання дитині важливо пояснити правила безпечної поведінки, а у спрощеній та ігровій формі розпочинати навчання можна вже з 2-3 років.


Читайте також: