• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
12/6/2024

Як почистити і не зіпсувати диван кисневим порошком


М'які меблі з текстильною оббивкою згодом можуть зіпсуватися з різних причин — витівки домашніх улюбленців, творчість маленьких дітей, сліди від їжі та напоїв. Канапа — одне з найбажаніших місць відпочинку в домі. Тому варто знати, як відчистити диван від плям, щоб якнайдовше зберегти його показний вигляд. Одним із найбільш дієвих способів вважається кисневий порошок. Цей спеціальний засіб допоможе легко та обережно позбутися небажаного сліду на оббивці. Обов'язкова умова — чітко дотримуватися інструкції.

Забруднення, з якими легко впорається кисневий порошок

Засіб призначений для тканинного матеріалу. Коли виникає проблема, як почистити м'яку частину дивану, знайте, що кисневий порошок — ідеальний інструмент для її розв'язання. Використовувати його необхідно, щоби позбутися слідів від:

  • чаю, солодких лимонадів, кави, вина, кетчупу, фруктів, жиру та інших продуктів і напоїв;
  • крові, поту;
  • чорнила;
  • йоду;
  • мазуту та цвілі.

У складі засобу для чистки немає хлору. Саме тому яскраві кольори не втрачають барвистості. Серед важливих переваг — безпека. Речовина не зашкодить людям, які страждають від алергічних реакцій, а також вагітним жінкам. Тому кисневий порошок ідеально підходить у розв'язанні питання, як почистити диван від пилу. Сам процес не вимагає багато зусиль. Водночас він дає змогу тривалий час підтримувати свіжість м'яких меблів, нейтралізувати неприємні запахи та позбутися побутових кліщів.

Етапи чищення оббивки дивана кисневим порошком

Кожен виробник надає користувачу детальну інструкцію щодо використання саме його продукту. Адже склад допоміжних компонентів може відрізнятися. Тому важливо уважно ознайомитися з усіма пунктами застосування засобу, де буде вказана відповідь, як випрати диван у домашніх умовах правильно.

Загалом (якщо інше не передбачене виробником) виділяють такі етапи процесу очищення:

  • Підготовка. Необхідно переконатися, що на поверхні немає великих частинок сміття або пилу. За їхньої наявності треба прибрати за допомогою пилососа з м'якою насадкою. Так можна уникнути ще більшого забруднення внаслідок замочування.
  • Перевірка кольоротривкості. Перш ніж іти далі, потрібно провести невеликий дослід із тканиною. Цей етап не варто ігнорувати. Він допомагає розібратися, як почистити оббивку дивана, не зіпсувавши малюнок або відтінок. Для цього шматочок матеріалу або приховане місце потрібно змочити кисневим порошком, розчиненим у воді, і залишити на кілька хвилин. Якщо відбулася реакція вицвітання або зміни кольору, засіб варто замінити на інший.
  • Підготовка розчину. Кисневий порошок змішується з теплою водою відповідно до інструкцій на пакуванні. Зазвичай це співвідношення складає 1-2 столові ложки засобу на 1 л рідини.
  • Застосування. Наноситься розчин на всю поверхню дивана за допомогою губки або м'якої щітки. Починати варто з більш зіпсованого місця. Потрібно уникати надмірного зволоження тканини, адже це сприяє її пошкодженню або розвитку плісняви. Засіб діє впродовж 15–20 хвилин. Залишки видаляються чистою губкою або м'якою тканиною. Важливий нюанс щодо того, як почистити диван кисневим порошком правильно, — треба ретельно промити всю поверхню.
  • Етап завершення. Полягає в ретельному просушуванні меблів. Предмети розміщуються в добре провітрюваному приміщенні. Для прискорення процесу можна додатково використовувати вентилятор. А от від допомоги сушарок та нагрівальних пристроїв краще відмовитися — вони можуть пошкодити тканину.

Якщо всіх кроків дотримуватися згідно з інструкцією, по завершенні оббивка має бути охайною та свіжою. Гарний догляд за меблями забезпечує довготривалий лад. Застосовуючи профілактичні заходи, потім не доведеться думати над питанням, як почистити м'який диван та повернути йому вигляд нового. Для цього рекомендується регулярно пилососити поверхню, змітати бруд спеціальною щіткою або губкою, використовувати чохли та аерозолі для видалення запахів. Дбайливе ставлення до меблів забезпечує їхній чудовий зовнішній вигляд на тривалий час.


Читайте також: