• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
07/6/2024

Зонування кімнати на спальню і вітальню


Розділення приміщення на функціональні ділянки — важливий елемент проєктування дизайну кімнати. Особливо, коли справа стосується невеликого за розміром простору. Зонування вітальні й спальні вимагає дотримання певних правил. Необхідно органічно поєднати ці кімнати й водночас виділити кожну з них окремо. Дизайнери інтер'єру рекомендують дотримуватися певних порад, які допоможуть виконати це нелегке завдання.

Підготовка до зонування приміщень

Ця частина проєктування включає декілька етапів. До них належать:

  • аналіз простору;
  • використання додаткових розділювальних перегородок;
  • планування оздоблення та меблювання.

Спальня — це зона відпочинку, місце, де людина може усамітнитися та лягти спати. Вітальнею, як правило, називають кімнату, де зустрічають гостей та проводять із ними вільний час. Маленька квадратура оселі завжди ускладнює процес розділення цих приміщень.

Аналіз простору передбачає детальне вивчення розмірів і форми кімнати та джерел природного освітлення. Якщо є можливість встановлення додаткової перегородки, для цього пропонуємо використати функціональні меблі. Наприклад, велику шафу, дверцята та шухляди якої перебуватимуть у спальні, а задня частина слугуватиме стінкою вітальні з картинами чи сімейним фотоколажем. Можна використати декоративні ширми з дерева, які нагадують жалюзі, — вони ніби-то відділяють частину кімнати й у той самий час дають змогу підглядати за тим, що відбувається за перегородкою. 

Стелажі з полицями також виконують багатофункціональну роль. Вони застосовуються не тільки для зонування спальні, але й для зберігання книг, спортивних кубків та інших дрібничок. Загалом є багато рішень щодо цікавих та сучасних перегородок, які стануть красивою прикрасою оселі.

Необхідно звернути увагу на розташування вікон, які відповідають за природне світло. Так буде зрозуміло, де краще ставити ліжко, а де можна організувати робоче місце. Настінні або підлогові лампи ліпше використати для створення атмосфери в спальні, а вітальню освітити яскравими світильниками або люстрами.

Спільний дизайн з окремими акцентами

Оздоблювати обидві зони краще в одному стилі. Вибір залежить від побажань господарів: гостинний прованс, відкритий мінімалізм, промисловий лофт чи завжди модна класика. Головна умова — ідея має стосуватися обох частин кімнати. Адже це все ж таки одне приміщення. Якщо спальня буде виконана в дусі французької провінції, а у вітальні пануватиме модерн, вигляд такий спільний дизайн матиме дещо недолугий.

Дотримуючись одного стилю для відокремлення зон, необхідно використовувати різні барви та матеріали. Наприклад, для спальної частини можна вибрати теплі, спокійні відтінки, тоді як гостьову варто оформити світлими або насиченими кольорами. М'які тканини, текстильні деталі, спокійні елементи декору створюють комфорт та затишок у частині для нічного відпочинку. Атмосфера має сприяти розслабленню та швидкому засинанню. В іншій кімнаті краще використовувати більш яскраві деталі. Важливо, щоби під час зонування спальня та вітальня наповнилися різною аурою: безтурботним спокоєм для усамітнення та веселими нотами для цікавого проведення часу з друзями.

Стильне та функціональне меблювання

Призначення кожної зони вимагає відповідної обстави. Для спальні потрібні м'які кольори, які сприяють релаксації, приглушене освітлення для створення романтичного настрою та комфортні меблі. Головний фокус зони — ліжко. Необхідно максимізувати простір для зберігання, використовуючи шафи та комоди. За цих умов рекомендується вибирати моделі, здатні виконати одразу декілька функцій. Наприклад, ліжко з просторою нішею для зберігання речей, або шафу зі спеціальною частиною, яка за необхідності трансформується в невеликий робочий стіл.

Вітальня — простір для розваг та спілкування. Вона потребує яскравих кольорів для створення енергійної атмосфери, більше меблів для сидіння та центрального елементу — стола або каміна. Розміщувати стільці чи пуфи необхідно в найбільш зручному порядку для вільного спілкування. Водночас важливо уникати перенасичення простору, залишаючи мінімальну кількість декоративних елементів.

Зонування кімнати на спальню та вітальню дає змогу створити комфортне середовище для відпочинку й розваг у невеликій за площею оселі. Не треба боятися експериментувати та впроваджувати унікальні елементи для відтворення інтер'єру, який буде відповідати уподобанням та стилю життя. Головне — дотримуватися балансу між спокоєм та веселощами, що пануватимуть з обидвох боків декоративної ширми.


Читайте також: