• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
11/4/2023

Все про наматрацники: обираємо правильно


Зміст:
  • Наматрацник непромокаючий – ваш помічник у побуті
  • Класичні наматрацники для вашого комфорту
  • Визначаємося з матеріалом
  • Як вибрати наматрацник – загальні правила

Купуючи новий матрац, у вас природньо може виникнути бажання забезпечити йому якомога довший термін служби, адже найчастіше дана річ є достатньо недешевою. І це навіть не враховуючи базову необхідність підтримання чистоти спального місця, що значно впливає на відчуття під час сну і здоров’я людини в цілому. Саме тому є сенс придбати зручний наматрацник – текстильний виріб, призначений для захисту поверхні матраца від бруду, пилу і вологи, а також механічних пошкоджень.

У цій статті ми розглянемо основні види наматрацників і їх особливості, що допоможе вам зорієнтуватися в асортименті й зробити правильний вибір. У вас більше не залишиться питань, навіщо потрібен наматрацник і який з них краще, адже ми спробуємо розкласти всі нюанси по поличках.

Наматрацник непромокаючий – ваш помічник у побуті

Розпочнемо свій огляд з одного з найпопулярніших видів. Наматрацник з водовідштовхувальними властивостями успішно може використовуватися перш за все в дитячій кімнаті, захищаючи матрац вашої дитини від несподіванок, зберігаючи чистоту та охайність. Жовті плями з неприємним запахом, а також випадково пролитий на ліжко сік більше не будуть проблемою. Вологу зупиняє спеціальна мембрана у наповненні, не даючи їй просочитися далі. Все, що вам потрібно буде зробити – акуратно зняти наматрацник і випрати його.

Окрім застосування у дитячих ліжечках, водонепроникний наматрацник є корисним спальним аксесуаром для людей похилого віку, а також часто він стає у пригоді в лікарнях та санаторіях. Придбати такий водостійкий аксесуар може кожен бажаючий, наприклад, якщо ви полюбляєте відпочивати у ліжку з чашкою чаю та кави, чи страждаєте від підвищеного потовиділення.

Сучасні досконалі технології виробництва дозволяють зробити такі вироби максимально зручними і непомітними при використанні. Вони добре пропускають повітря, не заважають зайвим шумом і володіють антибактеріальними властивостями, перешкоджаючи появі грибків, кліщів та розмноженню бактерій. Отже, водовідштовхуючий наматрацник може значно полегшити догляд за чистотою вашої постілі.

Класичні наматрацники для вашого комфорту

Універсальні атрибути для сну, які чудово виконують функцію перешкоджання забруднення вашого матраца та збережуть надовго його поверхню свіжою. Навіть не маючи водонепроникних властивостей, вони слугують корисним аксесуаром, значно подовжуючи експлуатаційний термін матраца. Такі моделі здатні зберігати максимально природні відчуття під час сну, не маючи в собі синтетичного водовідштовхувального прошарку.

Найчастіше для виробництва використовують натуральний та повітропроникний текстиль із додаванням еластичних волокон (стрейч), додатково наматрацники можуть містити м’який наповнювач і використовуватися в якості топпера для пом’якшення поверхні. До прикладу, наматрацник із синтепоном зберігає тепло і створює відчуття, ніби ви спите на ковдрі. Певні компоненти у складі здатні надавати наматрацнику антибактеріальних властивостей, роблячи його вдалим варіантом для людей із захворюваннями дихальних шляхів чи шкіри.

Перевагою наматрацника без водонепроникних властивостей є його універсальність. Його можна використовувати на будь-якому типі матраца, в тому числі з ортопедичної піни, латексу або на основі пружинного блоку. Звичайні тканинні наматрацники повністю безшумні та не втрачають форму після прання.

Визначаємося з матеріалом

Наматрацники, які користуються високим попитом у споживачів, виготовляють з таких тканин, як бавовна, шовк, льон, а також синтетичних матеріалів, які є не менш популярними за натуральні завдяки своїй доступності. В залежності від обраного матеріалу, наматрацники можуть мати різні властивості, наприклад, гіпоалергенність, повітропроникність, м’якість та еластичність:

  • Бавовняні наматрацники є дуже розповсюдженим і зазвичай бюджетним варіантом. Вони забезпечують комфортну температуру під час сну, оскільки добре пропускають повітря, і вважаються досить універсальним вибором і для дорослих, і для дітей.
  • Шовкові наматрацники додають певну розкіш у постіль завдяки своїй гладкій і приємній на дотик текстурі, а також зручності у використанні. Серед відносних недоліків варто відзначити необхідність особливого догляду, щоб не пошкодити цю ніжну тканину, і недешеву ціну.
  • Лляні є міцними і довговічними, відрізняються більш цупкою текстурою на відміну від вищеперерахованих.
  • Вовняні наматрацники мають приємне тепло і м’якість, можуть стати чудовим спальним аксесуаром в холодний період року, створюючи тандем із ковдрою і захищаючи вас від нічної прохолоди.
  • Синтетичні можуть бути виготовлені з поліестеру, акрилу, нейлону. Водовідштовхуюча мембрана також є штучним матеріалом, який наділяє наматрацник такою неймовірно корисною властивістю, як водонепроникність.

Як вибрати наматрацник – загальні правила

Отже, підсумуємо вищесказане і сформуємо деякі універсальні поради для тих, хто планує придбати цей корисний спальний аксесуар:

  1. Матеріал. Він визначає якість та ефективність наматрацника у використанні. Орієнтуйтеся на свої уподобання та досвід взаємодії з різними тканинами – можливо, на якусь із них у вас чи у ваших рідних спостерігалася негативна реакція.
  2. Розмір. Наматрацники бувають різних розмірів, які підходять для різних параметрів матраців, включаючи односпальні, двоспальні, king-size та дитячі. Тому дуже важливо виміряти свій матрац і вибрати наматрацник, який буде щільно прилягати до нього. Зазвичай виробники вказують рекомендовану висоту матраца для певної моделі наматрацника. Тут також варто згадати про різні способи кріплення – чохол на блискавці, натяжний, або ж резинки по кутах. Обирайте найбільш прийнятний для себе варіант, щоб мати можливість легко зняти та випрати виріб.
  3. Повітропроникність. «Дихаючий» наматрацник гарантує, що повітря може проходити крізь тканину, зберігаючи приємну прохолоду і комфорт протягом ночі. Це особливо важливо, якщо ви живете в теплому кліматі. Шукайте матеріали, такі як бавовна або бамбук, які дозволяють повітрю циркулювати і виводити вологу без перешкод.
  4. Захист від алергенів. Якщо у вас алергія на пилових кліщів або інші подразники, шукайте наматрацник з гіпоалергенними властивостями. Це дасть вам впевненість у безпеці для здоров’я.
  5. Простота догляду. Легкість у прибиранні – ще один важливий фактор, який слід враховувати при виборі наматрацника. Сьогодні легко знайти моделі, які можна прати в пральній машині та швидко сушити. Важливо також вибрати наматрацник, який легко знімається і замінюється, що дозволяє легко підтримувати матрац в чистоті і свіжості.
  6. Шум. Деякі наматрацники можуть видавати шарудіння, коли ви рухаєтеся в ліжку. Враховуйте цей нюанс та звертайте увагу на склад, а при можливості спробуйте на дотик виріб у магазині.
  7. Вартість. Ціна наматрацника може варіюватися залежно від матеріалу, розміру та його особливостей. Задача полягає у тому, щоб вибрати саме той варіант, який буде надійно захищати ваш матрац, але при цьому не вийде за межі вашого бюджету. На щастя, зараз доступна велика кількість вигідних пропозицій за акційними цінами, тому ні в кого не виникне проблем з покупкою цього аксесуару.

Отже, хороший і правильно підібраний наматрацник – запорука того, що ваша інвестиція у новий матрац і здоровий сон повністю виправдається!


Читайте також: