• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
18/4/2022

Спальня у стилі Неокласика


Зміст:
  • Особливості неокласичного інтер'єру
  • Як облаштувати спальню у стилі Неокласика

Неокласичний стиль тримається у тренді. У ньому вдало поєднуються звична класика на кшталт правильних геометричних форм та раціонального текстилю, а також сучасні риси на кшталт «розумних» гаджетів та креативних дизайнерських дрібниць. Стилю притаманні симетричні меблі, приглушена палітра кольорів, натуральні матеріали та незвичайні речі на кшталт молдингів на стінах. Наприклад, ліжко в стилі неокласика — строго прямокутне, з узголів'ям і високими ніжками, а як підлога використовуються паркет, плитка, ламінат.

Особливості неокласичного інтер'єру

Можна виділити цілу низку характерних відмінностей неокласики:

  1. Раціональне використання вільного місця. Жодних безглуздих декоративних фігур або креативних рішень на кшталт овального ліжка, розміщеного в центрі кімнати. Обстановка у спальні відрізняється практичністю та особливим затишком.
  2. Непомітні орнаменти. Якщо на стінах є шпалери, то вони однотонні або зі спокійним абстрактним малюнком. Те саме стосується текстильного приладдя та декору.
  3. Симетрія та пропорційність. Наприклад, диван у стилі неокласика найчастіше має кутову чи розсувну конструкцію і не займає зайве місце. Симетричність спостерігається і в кількості інтер'єрних деталей (дві тумби, два торшери).
  4. Спокійні відтінки. Основу дизайну складають біло-бежеві, сріблясті та золотисті тони. Додаткові відтінки — карамельний, молочний, сірий, блідо-блакитний, світло-коричневий і навіть ніжно-фіолетовий. Палітра досить різноманітна, але не яскрава.
  5. Дорогі матеріали. Для меблів найкраща натуральна деревина, особливо цінних твердих порід (наприклад, дуб або бук). Текстиль теж натуральний, від делікатної бавовни до розкішного оксамиту або щільної замші.
  6. Розкішна атмосфера. Справжня класика нагадує про епоху королівських палаців. Неокласицизм теж має схожі риси: наприклад, оригінальні дерев'яні статуетки або колони на ліжку цілком впишуться у подібний інтер'єр.
  7. Велика кількість денного та штучного світла. Серед світильників кращі класичні варіанти на кшталт масивних люстр, торшерів і бра з теплим світлом.

Як облаштувати спальню у стилі Неокласика

Для облаштування спальні в неокласичному стилі потрібно вибрати 2-3 базові відтінки. Вони повинні поєднуватися між собою, щоб кімната виглядала стильно та оригінально, але не незграбно. У тренді — комбінація сріблястого та фісташкового відтінків, рожевого золота та ніжно-персикового, а також класична біло-коричнева гама. Додати яскравості можна за допомогою контрастного декору, але не більше кількох елементів на кімнату.

Спальний гарнітур у неокласиці може і повинен бути розкішним. Підійдуть вироби правильної геометричної форми з тонкою фурнітурою, цікавою декоративною обробкою (вензеля, позолота, різьблений декор) та пишним текстилем. Ліжка у стилі неокласика — широкі та м'які, зазвичай дерев'яні, у відтінках від венге до шоколаду. У тренді – меблі з великим м'яким узголів'ям, декорованим каретною стяжкою або цікавими візерунками. Не зайвими будуть відкриті полиці для книг, стільці з низькими спинками та приліжкові тумби, які додадуть кімнаті деяку легкість. У маленькій спальні можна поставити диван у стилі неокласика — розкладний, з плавними лініями та натуральною оббивкою.

Для обробки спальні необхідно використовувати якісні матеріали, здатні прослужити десятки років. Для підлоги можна вибрати дерев'яний паркет, міцний ламінат або сучасну наливну підлогу з імітацією натурального каменю. Стіни — прикрасити однотонними, щільними шпалерами (можна з дрібним візерунком), штукатуркою з глянцевим блиском, а також зробити акцент на одній зі сторін за допомогою ліпнини або шпалер. Стеля може бути натяжною чи звичайною: тут немає правил.

Неокласичний стиль передбачає розмаїття світла, зокрема — штучного. Не виходить з моди розкішна люстра з підвісами, розташована по центру кімнати. Додати світла допоможуть менші світильники, розміщені на різних рівнях (наприклад, в стельовому просторі та біля ліжка). Якщо дозволяє архітектура приміщення, варто поставити великі та широкі вікна, завісивши їх напівпрозорою гардиною. Що стосується текстилю, він має бути дорогим та шикарним. Стане в пригоді все, від розшитих оксамитом меблевих подушок до багатошарових щільних штор.


Читайте також: