від
До вибору шафи-купе в спальню варто підійти з повною відповідальністю, адже це приміщення, в якому ми проводимо третину всього життя. І, звичайно, всім хочеться, щоб вона виглядала затишно та красиво. Прийшовши додому після важкого робочого дня, хочеться бачити чистоту та порядок в будинку, прибрані на місце речі, які в поспіху легко знайти вранці.
Для підтримки порядку речей в спальні багато хто купує шафу-купе. Вона містка, економічна. Сучасні моделі таких меблів виглядають стильно, розкішно та відмінно вписуються практично в будь-який інтер'єр.
Головною перевагою шафи-купе є можливість вибрати модель, що ідеально підходить під ваш інтер'єр і смак. Вироби гармонійно виглядають в будь-якій кімнаті: спальні, вітальні, передпокої, дитячій, кухні та навіть ванні.
Розрізняють декілька видів шаф-купе:
Перші моделі зустрічаються часто. Ще їх називають прямими, тому що являють собою єдину конструкцію, що складається з задньої, бокових, верхньої та нижньої стінок. Найчастіше виготовлені з дерева або МДФ. Вони відрізняються високою міцністю та довгим терміном служби. У них вбудовані полички, ящики, кошики та інші елементи. У вітальнях такі вироби виглядають найкраще. Нещодавно на ринку з'явилися корпусні шафи, на яких можна розміщувати телевізор. Така модель виглядає незвично та відрізняється практичністю. Крім того, на кордонах основи шафи можна розташувати підсвічування. Таким прийомом користуються батьки маленьких дітей: підсвічування вони використовують в якості нічника.
Вбудовані шафи не мають задньої стінки, а іноді навіть і підлоги. Потрібні вони для ванних, спалень і віталень. У ванну вибирають світлі моделі зі склом. Виріб використовує певний простір і не займає багато місця. Виріб також може приховувати нерівності в стінах, труби та некрасиві кути в вашому домі. Зазвичай вбудовані шафи ставлять туди, де не змогла б поміститися звичайна пряма шафа. Крім цього, такі вироби мають низьку вартість, але їх не можна переміщати чи транспортувати. Це їх єдиний недолік. Напіввбудовані шафи практично нічим не відрізняються від вбудованих. У них може бути відсутнім або задня, або нижня стінки. Часто їх використовують для зберігання речей у ванній кімнаті.
Якщо ви хочете придбати вбудовану або напіввбудовану шафу-купе, переконайтеся, що стіна, в яку ви хочете її вмонтувати, не з гіпсокартону. Тоді виріб буде надійно та довго служити вам.
Шафи-купе також відрізняються один від одного за формою, розрізняють:
Прямі шафи мають правильну прямокутну форму. Часто їх можна зустріти в спальнях, прихожих, вітальнях. У магазинах можна знайти варіанти шаф ыз дзеркалами, склом, фотодруком, малюнками.
Трапецієподібна форма має різну довжину бічних панелей, а значить фасад розташований під деяким кутом. Модель схожа на тунель і часто встановлюється у вітальнях і прихожих. З боків розташовуються полички, які додають шафі стиль і зручність.
Кутові шафи використовують непотрібний простір у великих приміщеннях. Крім того, вони не займають багато місця в невеликих кімнатах, за рахунок чого економлять місце. Г-подібні моделі з'єднують 2 невеликі прямі шафи в єдину. Вироби добре виглядають в спальнях або вітальнях. Діагональні можуть служити цілою міні-вбиральною кімнатою та розташовуються в спальнях. Вони відносно дешеві та місткі. Часто такі шафи мають вбудований вид і монтуються прямо в стіну. Шафи з п'ятьма кутами ставляться в кут і займають багато місця. Для великих спалень це – ідеальний варіант.
Після ліжка друге місце в інтер'єрі спальні займають шафи-купе. Перед їх покупкою виміряйте габарити спальної кімнати та виберіть дизайн, матеріал і обробку вашої майбутнього шафи.
Діловим людям припаде до смаку стиль хай-тек, що представляє собою втілення строгості та мінімалізму. Більшість шаф-купе в цьому стилі мають глянцеву поверхню з металевим відтінком. Для сучасної квартири такий варіант – ідеальне рішення. Світлі тони та мінімум фарб шафи гармонійно вписуються в цей інтер'єр.