від
У другій половині дня потрібно скласти особливе меню, страви та продукти з якого допоможуть міцно спати і не перевантажувати шлунково-кишковий тракт. За 2–3 години до нічного відпочинку рекомендують відмовитися від будь-якої їжі. Однак впродовж цього часу може виникнути спрага. У такому разі доведеться обрати напій без тонізаційного ефекту, що сприяє розслабленню. Це можуть бути чай перед сном. Пропонуємо розглянути, що корисно пити наприкінці дня.
Віддавши перевагу сорту напою, що чинить седативний ефект, можна швидко налаштуватися на міцний сон і одночасно вгамувати спрагу. Чай — один із найкращих варіантів. Однак варто обирати напій без тонізаційного ефекту. Найкращі варіанти для вечора:
Від деяких видів напоїв варто відмовитися ввечері. Приміром, чорний чай перед сном через високу концентрацію кофеїну тонізує. Тому завадить повноцінному відпочинку вночі.
Вживання чаю — не єдиний спосіб розслабитися ввечері. Тепле молоко перед сном також відносять до корисних напоїв із седативним ефектом. Воно містить магній і вітаміни групи B, необхідні для підтримання нервової системи. Вживаючи тепле молоко, можна розслабитися, що актуально наприкінці активного дня.
Какао — ще один напій, вартий уваги. Він збагачений триптофаном. Ця амінокислота необхідна організму для правильного вироблення мелатоніну. Какао ідеально підійде для зимової пори. Вибираючи напій для сну, перевагу варто віддати натуральному продукту без підсилювачів смаку і великої кількості цукру.
Сік із терпкої вишні стане оптимальним варіантом для літа. Плоди містять амінокислоти, що сприяють продукуванню мелатоніну. Також свіжий сік корисно вживати перед сном людям, які регулярно займаються спортом. Він допомагає розслабити м’язи та позбутися крепатури.
Банановий смузі стане не тільки напоєм для сну, а й заміною повноцінної вечері. Солодкий фрукт сприяє виробленню мелатоніну і серотоніну. Також він задовольняє потребу організму в магнії. У банановий смузі можна додати трохи меленого мигдалю. Горіх — це теж природне джерело магнію.
Усе, що вживають у вечірній час, не повинно містити велику кількість цукру. Прості вуглеводи провокують різкі стрибки глюкози. Це не тільки заважає повноцінному відпочинку, а й завдає шкоди здоров’ю. Розглядаючи, чи корисно пити чай перед сном, потрібно відмовитися від напоїв зі всілякими штучними смаковими добавками та ароматизаторами.
Увечері необхідно прибрати з меню каву і будь-яку солодку газовану воду. Ці напої не тільки тонізують, а й чинять навантаження на шлунково-кишковий тракт.
Вибираючи найкращі засоби для сну, потрібно знати міру. Надмірна кількість будь-якої рідини спровокує набряки і підвищене навантаження на судини.
Великий вибір напоїв для сну дасть змогу віддати перевагу найкращому для себе й отримати користь для здоров’я.