від
Комфортний температурний режим під час сну — один із важливих чинників чудового відпочинку і самопочуття вранці. Потрібно не тільки забезпечити оптимальну температуру в кімнаті, а й правильно підібрати постільні приналежності. Більшості з нас зручно спати під ковдрою навіть у літню спеку. Тому залежно від сезону та особистих уподобань можна вибирати різні варіанти. Щільність ковдри визначатиме Ваш комфорт у різні пори року. За оптимальних умов Ви зможете повною мірою насолодитися солодким сном.
Перше, з чим потрібно визначитися: використовувати різні моделі за сезонами чи одну цілий рік. Рішення залежатиме від того, яка температура у Вас в будинку. Якщо взимку житло добре опалюється, є сенс використовувати один універсальний виріб. Ковдра щільністю 300–350 г/м² відмінно підійде. Це середній показник, який дасть змогу комфортно почуватися впродовж усього року і не купувати два вироби. Єдине — у виснажливо спекотні літні ночі доведеться відмовитися від такої ковдри й обмежитися легким простирадлом. Універсальні вироби оптимально приберегти і для гостей.
Якщо ж взимку у Вас в будинку доволі холодно, а влітку немає можливості хоч трохи регулювати температуру кондиціонером, доведеться віддати перевагу зимовій ковдрі щільністю від 350 г/м², а на літо придбати полегшений варіант. Коли перепади температури в різні сезони значні, краще придбати два вироби.
Заведено вважати, що показник для зимових моделей починається від 350 г/м², а максимальна для ковдри щільність — 500 г/м². Але багато що також залежить від типу наповнювача. Наприклад, якщо розглядати натуральні пухові варіанти, то оптимальний діапазон — від 300 до 600 г/м². У випадку з синтетичними і вовняними показник варіюється в межах 200–400 г/м². Якщо вивести середню для зимової ковдри щільність — 400 г/м² буде універсальним вибором. Але для вдалої покупки важливо врахувати й особливості наповнювача:
Сказати, який варіант кращий, складно, адже все залежить від Ваших уподобань. Якщо є алергія, Вам більше підійдуть синтетичні моделі. За вагою найважча — шерсть, найлегші — пухові вироби та ковдри з холлофайбера.
Щільність наповнювача ковдри для літа коливається в діапазоні 150–200 г/м². Вона зовсім тонка, може нагадувати стьобане покривало. У складі зазвичай переважають натуральні матеріали — бавовна, бамбук. Найчастіше виробники комбінують природні, які недостатньо стійкі до пошкоджень, і синтетичні компоненти, стійкі до зносу. Такі моделі вирізняється хорошою теплопровідністю, пропускають повітря і не створюють парникового ефекту. Накриватися літньою ковдрою комфортно навіть у виснажливу спеку: ви не будете надмірно потіти, але зможете звично засинати з відчуттям затишку.
Щільність наповнювача покривала для зимової ковдри (або літньої) не впливає на особливості догляду за виробом. У цьому моменті необхідно враховувати суто тип матеріалу. Пір'яні та пухові моделі краще не прати в машинці та віддати в хімчистку. Якщо ж доводиться чистити вироби в домашніх умовах, варто обирати режим без віджимання і з мінімальною температурою, а після прання сушити природним чином на відкритому повітрі. Приналежності не можна прасувати. Зберігати їх слід у сухому місці.
Байкові натуральні ковдри можна прати в делікатному режимі, розвішувати на вулиці або поміщати в сушильну машину. Вироби з холлофайберу, синтепону також можна класти в пралку з невеликою температурою води. Але краще дати менше порошку — він погано вимивається з таких волокон. Після прання варто акуратно розправити ковдру, щоб не було ущільнень.
Сучасний асортимент пропонує вироби під унікальні запити кожного. Тож не відмовляйте собі в задоволенні відпочивати саме в тих умовах, у яких вам комфортно, нехай і з кількома ковдрами на різні сезони.