Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
Укр
Рос

Поганий сон і часті пробудження: причини та рішення

07.06.2024
Рейтинг 0
(0)

«Часто прокидаюся вночі» — доволі поширена скарга сучасних людей. Якщо ви стикалися з такою проблемою, то вранці напевно почувалися розбитими. Ситуація погіршується, коли сон тривожний, і не виходить заснути знову. У безсоння є причини, і потрібно їх з'ясувати. Потім можна приступати до вирішення проблеми.

Коли починати турбуватися

Не існує єдиного стандарту, скільки на добу потрібно спати, оскільки потреби людей відрізняються. Деяким достатньо 6 годин, але більшості необхідно від 7 до 9. Що старша людина, то менша потреба у сні, адже за день витрачається мало енергії. Занепокоєння мають викликати такі ситуації:

  1. Увечері дуже важко засинати, а вранці — прокидатися.
  2. На початку дня немає відчуття бадьорості та свіжості, але відчувається втома.
  3. Ви погано спите і прокидаєтеся від найменшого шереху.
  4. Це не разовий випадок, а повторюється протягом певного часу.

Якщо ситуація «погано сплю ночами, часто прокидаюся» стосується вас, незабаром ви помітите, що стає важко сконцентруватися, і немає колишніх фізичних сил. Затяжне безсоння може призвести до хронічної втоми. Тому варто розібратися в причинах. Розглянемо найчастіші.

Емоційні розлади

Вони можуть бути викликані тривогами, які мають постійний або тимчасовий характер. Якщо ставите питання, «чому я погано сплю вночі і часто прокидаюся», причини можуть критися в стресі. Проблеми на роботі, підготовка до складання іспитів, запланований переїзд або труднощі в сімейному житті — лише деякі з частих причин психоемоційних порушень.

Якщо тривожність тимчасова, турбуватися особливо не варто. Найімовірніше, організм незабаром самостійно впорається зі стресом. Постійний емоційний тиск протягом тривалого часу може призвести до депресії, а проблеми зі сном — це один із симптомів захворювання. Інші тривожні ознаки:

  • постійні негативні думки та зневіра;
  • неуважність;
  • відсутність інтересу до речей, які раніше викликали задоволення;
  • замкнутість;
  • дратівливість.

Грамотне лікування депресії вирішить проблеми зі сном.

Потужні стимулятори

Якщо скарга «дуже часто прокидаюся вночі» — про вас, зверніть увагу на свої звички. Стимулятори збуджують нервову систему, що погано позначається на сні. До них належать такі речовини:

  • Алкоголь. Дехто вважає, що вживання спиртного допоможе розслабитися і заснути. Насправді відбувається зворотне. Зловживання алкоголем погіршує сон.
  • Кофеїн. Він міститься не тільки в каві, а й у чаї, пиві, шоколаді та багатьох тонізуючих напоях. Також перевірте склад знеболювальних препаратів, які приймаєте. Кофеїн збуджує нервову систему, тому буває вкрай складно заснути.
  • Нікотин. Твердження, що куріння заспокоює, не зовсім вірне. Нікотин — також стимулятор, тому негативно позначається на якості сну.

Це лише деякі речовини, вживання яких пояснює безсоння.

Незручне спальне місце

Замислюючись над тим, чому часто прокидаюся вночі, причини також шукайте в рівні комфорту. Це дуже важливо для спокійного та безперервного сну, а незручне спальне місце цьому не сприяє. Ліжко складається з багатьох елементів, але особливий вплив на сон мають матрац і подушка. Занадто м'які або, навпаки, жорсткі викликають дискомфорт. Перевірити це нескладно. Якщо під ранок у вас болить спина, напружуються і затікають м'язи, точно потрібно змінити спальне місце.

Іноді безсоння може виникати через нестачу кисню і некомфортну температуру в кімнаті. У холодну пору року багато хто заощаджує тепло і не провітрює спальню. У результаті виникає дефіцит кисню, який вкрай необхідний для здорового сну. Це призводить до частих пробуджень. Тому обов'язково провітрюйте приміщення перед сном. У нічний час має дотримуватися комфортна температура — від 17 до 19 градусів. Тіло не перегрівається, у горлі не сушить — ви спите спокійно і міцно.

Якщо вам не властиві описані причини, варто звернутися до лікаря. Не нехтуйте якістю сну, бо від цього залежить фізичне, емоційне та психічне здоров'я.

Сон
Здоров'я
Читайте також
Догляд
Ковдри
Інсомнія або безсоння: як не зійти з розуму
Повноцінний сон — базова потреба людини. Від нього залежить як фізичне, так і емоційне здоров’я. Наукові дослідження свідчать, що достатня к...
07.06.2024
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Куди подіти старий матрац
Кожен предмет побуту відрізняється своїм експлуатаційним терміном. Матраци можуть прослужити від 10 до 15 років, іноді більше. Але після зак...
07.06.2024
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Сонний параліч: уся правда про проблему
Уявіть собі, що ви прокидаєтеся, але не можете поворухнутися або розплющити очі. Людина усвідомлює себе, чує звуки навколо, відчуває дихання...
07.06.2024
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
ТОП матраців. Вибір року 2023
Підбивати підсумки року – гарна традиція, і тому «Світ Матраців» радий представити Вам рейтинг з 12-ти найкращих матраців за 2023 рік, ств...
11.01.2024
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Правила гігієни сну
Зміст: Безсоння — розповсюджена проблема 10 ритуалів гігієни сну Коли заснути не вдається Міцний сон є запорукою гарного самопо...
30.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Ефективні поради: як правильно прати ковдру в пральній машині
Зміст: Як прати пухову ковдру Як прати ковдру з холлофайберу Як прати вовняну ковдру Ковдри — це спальні аксесуари, які потребу...
29.12.2023
Рейтинг 0
(0)