Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
0
Укр
Рос

Пліснява на матраці: звідки береться та як із нею впоратися

18.05.2025
Рейтинг 4.6
(86)
Зміст:
  • Чому з’являється цвіль на матраці
  • Як прибрати цвіль із матраца
  • Як захиститися від цвілі в майбутньому

Цвіль на матраці проявляється у вигляді плям і неприємного запаху. Це реальна загроза для здоров’я. Особливо, якщо в будинку є алергіки, діти або літні люди. Грибок може викликати головні болі, нежить, кашель, шкірні висипання. З’являється пліснява несподівано — у затишній спальні, на свіжій постільній білизні, всередині начебто сухого матраца. Варто розібратися, як так відбувається і що з цим робити.

Чому з’являється цвіль на матраці

Головний друг цвілі — вологість. Якщо в кімнаті душно, немає провітрювання або матрац лежить на підлозі, з’являється грибок. Він любить вологу, тепло і погану вентиляцію, що часто буває в спальнях, особливо взимку. Є й інші причини, чому з’являється пліснява в матраці:

- підвищена вологість у квартирі — наприклад, на першому поверсі або в кутку, де погано прогріваються стіни;

- кава або чай у ліжку — якщо пролили і не просушили як слід;

- матрац лежить на глухій основі, без решітки або ніжок — повітря не проникає, знизу накопичується волога.

Також грибок може утворитися в несприятливих умовах. Наприклад, у разі тривалого зберігання матраца в пакеті або на балконі (особливо в поліетилені). Ще одна поширена причина в тому, що часто люди вночі пітніють, — м’яка структура матеріалу вбирає, але не встигає просушуватися.

Як прибрати цвіль із матраца

Якщо грибок пішов глибоко всередину, є тільки два варіанти того, як позбутися цвілі на матраці. Тут зможуть допомогти хімчистка або купівля нового. Але якщо плями свіжі, варто спробувати впоратися з ними самостійно. Для цього потрібно:

  1. Винести матрац на сонце і свіже повітря. Ультрафіолет допомагає знезаразити поверхню. Можна залишити матрац на балконі або у дворі на весь день.
  2. Обробити оцтом або спиртом. Змішавши з водою 1:1, протерти пляму. Головне — не мочити сильно, інакше цвіль піде далі.
  3. Застосувати соду і перекис. Спочатку пляму посипають содою. Зверху наливають трохи перекису водню. Потрібно почекати, поки все спіниться і висохне, потім ретельно пропилотяжити.
  4. Використовувати парогенератор. Гаряча пара допомагає вбити спори, якщо грибок не надто глибоко.
  5. Скористатися феном або обігрівачем. Після будь-якої обробки важливо добре просушити місце.

Цвіль — це не пил, вдихати її небезпечно. Тому перед роботою необхідно обов’язково надіти рукавички та маску.

Як захиститися від цвілі в майбутньому

Основні причини цвілі на матраці — вологість, тепло, затхле повітря. Щоб грибок не з’являвся, потрібно дотримуватися кількох правил:

  1. Щодня, навіть узимку, провітрювати спальню. Цвіль любить тишу і застій. Провітрювання — проста, але потужна зброя проти неї. Взимку вистачить 10–15 хвилин протягу, влітку варто тримати кватирку прочиненою довше.
  2. Використовувати наматрацник. Цей постільний аксесуар вбирає вологу, захищає від плям, його легко прати.
  3. Раз на тиждень давати матрацу «дихати». Потрібно встановити його, обперши на спинку ліжка. Далі, відкривши вікно, дати повітрю пройтися по тканині з наповнювачем.
  4. Не ставити ліжко впритул до стіни. Якщо вона холодна, особливо зовнішня, — це вогкість. Між стіною і матрацом утворюється невидима «парилка», з’являється грибок. Тому потрібно залишати хоча б 5–10 см люзу.
  5. Застосовувати осушувач повітря. Є райони і будинки, де вологість не зникає навіть під час провітрювання (на перших поверхах або в старому фонді). У такому разі ефективний побутовий осушувач повітря. Він тихо працює, не заважає спати і за ніч витягує зайву вологу.

Буває так, що перед ремонтом або від’їздом люди вирішують заховати матрац у комору, на балкон або під ліжко. Головне правило — він має бути абсолютно сухим. Якщо всередині хоч трохи вологи — через пару тижнів з’являється грибок. Щоб не виникло питання, що робити з пліснявою на матраці, перед пакуванням його необхідно просушити на сонці або в теплому приміщенні та тільки потім загортати.

Вдома має бути свіжо, сухо і чисто. Дотримуючись рекомендацій, стежачи за вологістю і провітрюючи кімнату, ви не дасте грибку жодного шансу.

Догляд
Здоров'я
Читайте також
Сон
Здоров'я
Денний сон для дорослих: користь чи шкода
Зміст: Переваги денного сну Яка шкода денного сну Скільки можна спати вдень Як підбадьоритися після відпочинку Як правильно подр...
10.05.2025
Рейтинг 4.7
(49)
Сон
Здоров'я
Сплю з відкритим ротом: причини та як позбутися проблеми
Зміст: Сон із відкритим ротом: причини Негативні наслідки сну з відкритим ротом Як не спати з відкритим ротом: способи розв'язан...
04.05.2025
Рейтинг 4.4
(93)
Сон
Здоров'я
Що корисно пити перед сном для розслаблення
Зміст: Вечірній чай: який вибрати Інші напої перед сном Основні правила вибору напоїв У другій половині дня потрібно скласти ос...
03.05.2025
Рейтинг 4.4
(57)
Інтер'єр
Спальня в стилі мінімалізму
Зміст: Характеристика такого інтер'єру Відмінний спосіб облаштувати маленьку спальню Підлога Стелі Декор Меблі Дзеркала ...
25.04.2025
Рейтинг 4.1
(62)
Матраци
Догляд
Як вивести клопів з матраца?
Зміст: Визначаємо наявність комах Позбуваємося паразитів своїми силами Профілактика появи клопів Сучасна людина намагається зро...
20.04.2025
Рейтинг 4.7
(37)
Матраци
Інтер'єр
Що робити, якщо матрац більший за ліжко?
Зміст: Наскільки допустима різниця Матрац більше від ліжка: шукаємо рішення Що робити не потрібно Інші варіанти виходу із ситуації...
19.04.2025
Рейтинг 4.1
(97)