Повернутись до покупок
Кошик
17 років добрих ранків
0
0
UA
RU
01/6/2023

Наповнювачі для ковдри: особливості, переваги та недоліки


Зміст:
  • Види наповнювачів для ковдр
  • Натуральні матеріали тваринного походження
  • Пташиний пух
  • Вовна вівці та верблюда
  • Натуральні рослинні матеріали
  • Синтетичні наповнювачі

Тепленька та м’яка ковдра — важливий аксесуар для комфортного сну. Саме завдяки їй можна зігрітися в прохолодну ніч та підтримувати правильну температуру тіла під час відпочинку. Сучасні виробники пропонують широкий вибір матеріалів, що служать наповнювачами для спального приладдя.

Види наповнювачів для ковдр

Всі їх легко розділити на дві великі групи: штучні та натуральні. Ковдри з натуральних матеріалів коштують досить дорого, проте синтетичні варіанти не завжди задовольняють всі потреби клієнтів. Тож фінансовий момент — ще один параметр, що варто враховувати, розмірковуючи, який краще наповнювач для ковдри.

Для зимових холодів підходять ковдри з вовни, пуху, холлофайберу або синтепону. Легкі демісезонні та літні моделі зазвичай виготовляють з бавовни, байки, бамбука або тонкого шару поліестеру.

Натуральні матеріали тваринного походження

Люди, що цінують все натуральне, мають достатній вибір варіантів наповнювачів. Проте при купівлі такого виробу варто зважати на його можливі недоліки, а не тільки на переваги.

Пташиний пух

Пір’я та пташиний пух — мабуть, найдавніші матеріали для виготовлення постільного приладдя. Пухові вироби мають:

  • високу здатність до регулювання тепла;
  • гарну повітропроникність;
  • нездатність накопичувати статичну електрику;
  • довгий термін використання.

Найгіршим серед негативних моментів є здатність пуху перетворюватися на сприятливе середовище для розмножування кліщів та бактерій. Пухові ковдри часто стають причиною виникнення алергії, а людям, що вже мають таке захворювання, спати під ними суворо заборонено.

За пуховою ковдрою потрібен спеціальний догляд: її потрібно регулярно просушувати та чистити тільки сухим способом. Ціна таких виробів досить висока, що є ще одним негативним моментом.

Вовна вівці та верблюда

Вважається, що ковдра з таким наповнювачем є не тільки теплою, а й цілющою. Вовняні овечі ковдри:

  • створюють корисне для організму сухе тепло;
  • швидко вбирають надмірну вологу;
  • мають достатньо бюджетну вартість.

Серед негативних моментів — здатність викликати алергію. Прати такі ковдри не можна — їм потрібне сухе чищення.

На відміну від овечої, верблюжа вовна коштує дорого, але строк служби такої ковдри становить понад 20 років. Вироби з цього матеріалу теплі, затишні та мають порівняно невелику вагу, але якщо ковдра зроблена з вовни старої тварини, вона може трошки колотися під час використання.

Натуральні рослинні матеріали

Такі наповнювачі зазвичай використовують для виготовлення демісезонних та літніх виробів:

  1. Бавовна. Такі ковдри не досить добре пропускають повітря, тож спати під ними може бути жарко. Вироби мають велику вагу та здатні затримувати у собі до 40% вологи. Проте коштують бавовняні ковдри небагато, тому часто стають бюджетною альтернативою при нетривалому використанні.
  2. Льон та коноплі. Попри високу ціну, це один з найкращих матеріалів для виготовлення спальних аксесуарів. Взимку під лляною ковдрою не холодно, а влітку — не жарко, бо матеріал має високу теплопровідність. Такі ковдри не викликають алергії, та жодні шкідники в них не заводяться.
  3. Бамбук. Для отримання наповнювача стебла бамбука обробляють певним чином та перетворюють на волокна, що не викликають алергії та мають антибактеріальні властивості. Така ковдра не всотує запахів, має невелику вагу та легко переться в машинці. Проте матеріал майже не вбирає вологу та має високу теплопровідність, тож такі ковдри більше підходять для використання влітку.

Синтетичні наповнювачі

Вирішуючи, який наповнювач кращий для ковдри, не варто забувати й про штучні матеріали:

  1. Тінсулейт або штучний лебединий пух. Матеріал не викликає алергії, дуже легкий та гарно зберігає первісну форму. На відміну від натурального пуху, його можна прати в машинці, проте він має низьку паропроникність та погано проводить тепло. Ковдри виходять дуже теплими, але можуть накопичувати статичну електрику.
  2. Поліефірне волокно. Залежно від щільності цей матеріал використовується для виробництва екофайберу, холофайберу, мікрофібри та комфорелі. Ковдри з такими наповнювачами добре зберігають тепло та не викликають алергії. Вони дуже легкі та не злежуються протягом часу. Серед недоліків — строк використання до 10 років та невисока здатність вбирати вологу.

Однозначно відповісти, який наповнювач для ковдри найкращий, досить складно, бо кожна людина має свої вподобання. Наповнювачі ковдр мають різні властивості, переваги та недоліки, тож який варіант буде найкращим саме у вашому випадку, доведеться вирішувати самостійно.


Читайте також