від
Якісний нічний відпочинок — це основа здоров'я та гарного самопочуття. Від нього залежить настрій, продуктивність впродовж дня і навіть рівень апетиту. Однак багато людей стикаються з проблемами, які заважають добре висипатися. Серед них часті пробудження і недостатня глибина сну. Ще одна поширена проблема — це труднощі із засинанням.
Хороша новина в тому, що ви можете контролювати якість свого нічного відпочинку. Для цього фахівці створили портативного помічника — трекер сну. Невеликий пристрій дасть змогу проаналізувати тривалість відпочинку. Він визначає фази сну та їхню тривалість. Портативний помічник також може давати рекомендації щодо виправлення ситуації.
Фахівці продумали моделі до дрібниць. Ви зможете використовувати як окремі пристрої — наприклад, браслет-трекер сну, так і застсоунки на смартфон. Для відстеження глибини та якості відпочинку застосовують різні датчики. Вони моніторять серцевий ритм, температуру тіла, рух, частоту дихання. Частина трекерів доповнена мікрофоном. Він записує звуки, які ви вимовляєте вночі. Трекер для сну вміє аналізувати рівень кисню в крові, а також визначати апное — короткочасну зупинку дихання. Варто зазначити, що такими функціями доповнені не всі пристрої.
Як відстежити фази сну та інші особливості свого відпочинку — для цього потрібно виконати кілька простих кроків:
Пристрої розрізняються за розміром і тонкощами роботи. Ви зможете підібрати зручну для вас модель.
Багато компаній випускають пристрої, які допомагають відстежувати якість нічного відпочинку. Познайоммося з популярними моделями.
Це трекер фаз сну, який надягають на палець. Пристрій виглядає як звичайна каблучка. В Oura Ring встановлені датчики, які вміють визначати стадії сну, час до засинання, ефективність і тривалість відпочинку. У 2024 році компанія презентувала четверте покоління пристрою. Серед переваг Oura Ring можна виділити:
Каблучка не потребує підзарядки впродовж 7 днів. До недоліків моделі належить доволі висока вартість. Крім того, на каблучці немає екрана — вся інформація доступна тільки в застосунку.
Браслет-трекер сну аналізує якість і тривалість нічного відпочинку. Він також моніторить ваш серцевий ритм. Модель дає змогу оцінити рівень стресу та інші показники. Whoop 4.0 — це стильний пристрій, який можна носити впродовж усього дня. Браслет водонепроникний — його не потрібно знімати під час походу в душ або басейн.
Трекер підтримує персональні налаштування. Пристрій допоможе скорегувати рівень активності. Він дає змогу поліпшити форму та здоров'я. Однак, скористатися всіма функціями Whoop 4.0 ви зможете тільки за передплатою. Модель також не доповнена екраном.
Це фітнес-браслет, який також вміє аналізувати якість сну. Пристрій моніторить фази відпочинку. Він вимірює:
Браслет вміє визначати рівень стресу. Модель доповнена екраном, на якому відображається основна інформація. Автономності пристрою вистачає на 7 днів. Однак при ввімкненні всіх функцій батарея може сісти швидше. Серед недоліків виділяють не завжди точну інформацію про стадію глибокого сну. Крім того, яскравий дисплей може відвертати, не даючи повністю розслабитися перед нічним відпочинком.
Цей безконтактний трекер випустили у Франції. Компанія Withings презентувала його 2020 року. Пристрій розробили у співавторстві з лікарем-сомнологом. Модель встановлюється під матрац. Трекер вміє визначати:
Аналізуючи всі показники, пристрій розраховує загальний рейтинг сну — максимальний рівень дорівнює 100. Трекер дає змогу визначити, наскільки якісний ваш відпочинок, і виявити чинники, які заважають виспатися. Серед мінусів — ціна пристрою. Вона доволі висока порівняно з фітнес-браслетами. Крім того, трекер працює тільки в стаціонарному режимі — буде проблематично взяти його з собою в подорож.
Це лише частина з великого переліку моделей, які допомагають аналізувати нічний відпочинок. Вони дадуть змогу визначити причину недосипу. Знаючи корінь проблеми, легше її усунути.
Однак недостатньо підібрати найкращі трекери для сну собі та близьким. Для гарного відпочинку важливе і якісне спальне приладдя. Зокрема, необхідно придбати зручний матрац. Якщо дозволяє бюджет, варто придивитися до ортопедичних моделей. Важлива частина гарного відпочинку — якісна подушка. Вона забезпечить правильне положення голови.
Ортопедичне спальне приладдя допоможе насолодитися нічним відпочинком. Завдяки їм вранці у вас не болітиме спина. Для гарного сну також важливо вибрати ковдру за сезоном — теплу для зими і полегшену на літо. Навряд чи можна повністю розслабиться, якщо вам надто холодно або спекотно.
Важливий також мікроклімат спальні. Не забудьте провітрити приміщення перед відпочинком. Подбайте і про те, щоб у спальні було темно. Можна повісити щільні штори — вони не пропускають світло з вулиці. Користуючись перевіреними інструментами для моніторингу та якісним постільним приладдям, ви зможете налагодити свій сон.