Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
Укр
Рос

На якому боці краще спати

09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Зміст:
  • Як правильно
  • Переваги спання на лівому боці
  • Плюси спання на правому боці
  • Спання на животі чи спині

Під час сну людина не в змозі контролювати свою позу. Але тіло на диво досить активне під час відпочинку. Доклавши трошки зусиль, можна привчити його більшість часу проводити у потрібному положенні. Медики вважають, що пози для сну значно впливають на важливі процеси в організмі, такі як перетравлення їжі, циркуляція крові та поглинання кисню. Усе це відбувається без прямого втручання людини. Щоб підвищити ефективність цих процесів, потрібно підібрати відповідну позу.

Як правильно

У питанні, на якому боці краще спати, слід бути врівноваженим. У кожного — власні потреби й уподобання. Хоча медики не дійшли єдиного висновку, як ліпше спати, все ж певні рекомендації вони дають. Будь-яка поза має свої переваги, тому до цього потрібен індивідуальний підхід. Найчастіше людина спить на правому або лівому боці, значно рідше — на животі та спині. Ознайомившись із перевагами певного положення тіла, можна зробити свідомий вибір.

Переваги спання на лівому боці

Значна кількість медиків радять саме цю позицію для відпочинку. Вирішуючи, на якій стороні краще спати, врахуйте переваги лівої сторони:

  1. Запобігає хропінню. Таке положення не усуває причин цього явища, але дозволяє зменшити його негативний вплив. Коли людина перевертається ліворуч, вона максимально звільняє роботу дихальних шляхів, що попереджає хропіння.
  2. Допомагає зменшити печію. Це явище здебільшого є побічним ефектом прийому їжі безпосередньо перед сном. Якщо лягти на ліву сторону, з’єднання шлунка та стравоходу буде проходити дещо вище рівня шлункової кислоти. Регулярно лягаючи на правий бік, можна загострити проблему.
  3. Позитивно впливає на лімфатичну систему. Відходи з організму переносяться рідиною, тому блокування шляхів може викликати негативні для здоров’я наслідки. Вибираючи пози сну, враховуйте, що відпочинок на лівому боці допомагає відфільтровувати відходи.
  4. Зменшує біль у спині. У такому положенні напруга на хребет зменшується. Також покращується циркуляція крові.

Спеціалісти також дають поради, на якому боці краще спати для серця. При відсутності протипоказань можна вибирати ліву сторону. Це значно полегшує роботу органа, адже процес перекачування крові проходить вільно. Аорта вигинається вліво, і серце докладає значно менше зусиль.

Плюси спання на правому боці

Підходить у випадку сердечних захворювань. Під час сну навантаження на орган зменшується, тому не виникає больових відчуттів. Але врахуйте, що затискаються права легеня та печінка. Коли постає питання, чи можна спати на правому боці, візьміть до уваги показання:

  • застої у жовчному міхурі;
  • серцеву недостатність;
  • реабілітацію після інфаркту;
  • захворювання печінки.

 лежання на боці сприяє здоровому сну. Враховуйте захворювання та наслідки.

Незалежно від сторони, поза ембріона під час сну допомагає зняти біль у попереку та повністю розслабитися. Але при такому положенні збільшується навантаження на хребет, ускладнюється кровотік, затікають деякі частини тіла.

Спання на животі чи спині

Можливо, вам так зручніше, але відповідні положення корпуса не завжди корисні. Тривале лежання на животі протипоказане тим, хто має проблеми з серцем. Також при викривленні хребта можуть виникнути болісні відчуття. При такій позі порушується кровообіг, що може призвести до появи набряків. Ще один негативний наслідок — збільшення тиску на сечовий міхур, що викликає часті позиви. Проте тим, хто хропе, це допоможе дихати тихо.

Під час сну на спині зменшується тиск на хребет і полегшується біль у шиї. При цьому рекомендують покласти руки на груди. Це нейтральне положення тіла, котре підходить майже всім.

Наявність та вид подушки грає неабияку роль. Вона повинна бути невисокою, оптимального розміру та забезпечувати легку підтримку голови. Здоровий сон — це загальна потреба. Правильно вибираючи позу для відпочинку, ви посприяєте повноцінному відновленню та значно покращите емоційний та фізичний стан.

Сон
Здоров'я
Читайте також
Догляд
Ковдри
Як вибрати ортопедичну подушку при шийному остеохондрозі
Зміст: Особливості й основні характеристики моделей Як правильно вибрати подушку з огляду на індивідуальні особливості Таке розпо...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Що таке латекс: особливості матеріалу та сфера застосування
Зміст: Звідки береться латекс Латекс або ППУ — що вибрати Переваги виробів із латексу Тема здорового сну й повноцінного відпочи...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Скільки потрібно спати
Зміст: Корисні функції Оптимальна тривалість сну Наслідки порушення режиму сну Що відбувається, коли людина не спить Здоров’я...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Скільки годин необхідно спати підлітку
Зміст: Наслідки недостатньої кількості сну Норми сну для підлітків Стратегії покращення сну у підлітків Сон — важливий аспект ж...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Вручну чи в машинці: як правильно прати пір'яні подушки
Зміст: Особливості процесу Використовуємо для прання машину-автомат Як випрати пір'яну подушку вручну Асортимент наповнювач...
08.09.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Види ліжок за конструкцією та розмірами
Зміст: Спальні місця для дітей Ліжко-горище Класичні моделі Ліжка-трансформери Моделі з підйомним механізмом Двоярусні констру...
08.09.2023
Рейтинг 0
(0)