• 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
24/11/2020

МДФ чи ДСП — що краще для ліжка


Зміст:
 • Чим відрізняється ДСП від МДФ
 • МДФ або ДСП: що краще для меблів
 • Ліжка з ДСП і МДФ — що обрати
 • На якому матеріалі для ліжка краще зупинити свій вибір — МДФ або ДСП?

ДСП і МДФ — два безумовних лідери серед матеріалів для виробництва найрізноманітніших офісних і домашніх меблів. На якому з них краще зупинитися при покупці меблів для дому? Щоб відповісти на це питання, необхідно розібратися, в чому їхня схожість і відмінності.

Чим відрізняється ДСП від МДФ

Незважаючи на схожість, в основі виробництва цих деревних плит закладені різні методи отримання готового виробу.

 1. ДСП — це деревно-стружкові плити, сировиною для виробництва яких виступає стружка з будь-якої малоцінної деревини листяних і хвойних порід. Для виробництва ДСП стружку змішують з синтетичними смолами і формують плиту методом гарячого пресування.
 2. МДФ — це деревно-волокниста плита, чию основу складають дрібні тирси. На першому етапі виробництва їх протирають, ретельно просушують і лише потім склеюють.

Відмінності в виробництві накладають свій відбиток на функціональні характеристики цих матеріалів. МДФ-плити в силу більш високої щільності легше піддаються розпилюванню, вирізанню і закручуванню шурупів. ДСП складніше в обробці через великі розміри стружки, використовуваної для їх виготовлення, в місцях розпилу часто утворюються відколи.

Візуально відрізнити МДФ від ДСП можна за місцем зрізу і вагою. МДФ має гладкий зріз, важить більше, а одна зі сторін цієї плити обов'язково має білий колір.

ДСП легше, а на зрізі можна побачити великі фрагменти стружки. Ще одна характерна ознака ДСП — яскраво виражений хімічний запах клейової основи.

МДФ або ДСП: що краще для меблів

Як МДФ, так і ДСП широко використовуються для виробництва меблів для дому. Більш висока вартість МДФ часто виправдана більшою зносостійкістю цього виду деревних плит. Крім цього, МДФ легше обробляються, з їхньою допомогою можна реалізувати найбільш сміливі дизайнерські задуми, вироби з МДФ відмінно тримають форму, відносно стійкі до вологості, мають достатню міцність, що дозволяє витримувати серйозні навантаження.

Важливим плюсом МДФ є і екологічність, що робить його найпопулярнішим матеріалом для виготовлення дитячих меблів.

ДСП більш доступний у ціні, при цьому також досить легкий в обробці, а міцності ДСП з лишком вистачає для вирішення достатнього широкого спектру будівельних завдань. Популярний ДСП і у меблевиків — нерідко МДФ комбінують з ДСП для здешевлення або полегшення будь-яких конструкцій корпусних меблів.

Однак, не обійшлося і без мінусів. Чим відрізняється МДФ від ДСП у меблях?

ДСП, на відміну від МДФ, дуже чутливий до вологості повітря. При регулярному впливі таких факторів як знаходження поблизу джерела гарячого повітря, пару або на протязі може призвести до деформації виробів з ДСП. Звичайно, не можна не згадати і про формальдегід, який використовується при виробництві ДСП. Формальдегідні смоли ефективно захищають деревину від гниття, але при цьому далеко не сприятливим чином впливають на здоров'я людини.

Відповідаючи на питання, МДФ або ДСП — що краще, слід згадати про такий підвид ДСП як ЛДСП. Буква "Л" у назві говорить про ламінування — процес, в результаті якого плита ДСП на заключному етапі виробництва покривається спеціальною полімерною плівкою, що робить ДСП більш стійким у відношенні до вологи і високій температурі. При виробництві дорогих різновидів ЛДСП плити додатково обробляють лаком, який робить їх практично невразливими навіть для механічних пошкоджень, таких, як подряпини.

Зростання популярності ЛДСП обумовлена ​​їхньою порівняно невисокою ціною і відсутністю звичних недоліків стандартних ДСП.

Ліжка з ДСП і МДФ — що обрати

До меблів для спальні традиційно висуваются більш високі вимоги. Комфорт, якість, надійність і безпека — ось неповний список того, чому повинні відповідати меблі для сну і відпочинку.

На якому матеріалі для ліжка краще зупинити свій вибір — МДФ або ДСП?

Ліжка економ-класу зазвичай виготовляються з ДСП. При дбайливій експлуатації таке ліжко цілком здатне прослужити не менше 10 років, проте слід пам'ятати про те, що ДСП реагує на вологість повітря в будинку, а місця з'єднань з часом почнуть розхитуватись, оскільки рихла структура ДСП не готова до серйозних навантажень.

При невеликому бюджеті варто віддати перевагу ліжкам з ламінованих ДСП, а при великих фінансових можливостях розглянути вироби зі шпонованих деревно-стружкових плит.

Ліжка з МДФ прослужать довше, але й коштують дорожче. Якщо розглядати покупку меблів як довгострокову інвестицію, є сенс звернути увагу на меблі класом вище. До того ж меблі з МДФ є більш екологічними.


Читайте також:

TOP

TOP
Кешбек
50  ₴
Дерев'яне ліжко Дебора Код товару: 2203
Дерев'яне ліжко
Дебора
6 710
8 387
 • Тип товару: дерев'яне ліжко
 • Матеріал: бук
-35 %
Кешбек
107  ₴
М'яке ліжко Зелла Код товару: 2887
М'яке ліжко
Зелла
14 026
21 579
 • Тип товару: м'яке ліжко
 • Матеріал: ДСП
-15 %
Кешбек
160  ₴
Дерев'яне ліжко Агнет Код товару: 2431
Дерев'яне ліжко
Агнет
18 570
21 847
 • Тип товару: дерев'яне ліжко
 • Матеріал: бук
-22 %
Кешбек
135  ₴
Дерев'яне ліжко Едда Код товару: 2346
Дерев'яне ліжко
Едда
16 336
21 024
 • Тип товару: дерев'яне ліжко
 • Матеріал: бук