Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
Укр
Рос

Клопи в матраці: кращі методи боротьби в домашніх умовах

20.04.2021
Рейтинг 4
(36)
Зміст:
  • Визначаємо наявність комах
  • Позбуваємося паразитів своїми силами
  • Профілактика появи клопів

Сучасна людина намагається зробити своє життя якомога комфортнішим, приділяючи багато часу обстановці житла та підтриманню порядку. Але, незважаючи на це, ідилію домашнього затишку іноді може затьмарити раптова поява зайвих домочадців у вигляді клопів, які облюбували Вашу квартиру та особливо ліжко. Якщо Ви зіткнулися з навалою маленьких шкідників – не варто цього соромитися і вже точно не варто ігнорувати! У цій статті ми детально розберемо способи, які допоможуть Вам вигнати непрошених гостей раз і назавжди.

Визначаємо наявність комах

Перш за все, забудьте про твердження, що клопи заводяться тільки в антисанітарних умовах. Навіть найохайніші господарі, які живуть в доглянутому будинку, не застраховані від їх появи. Джерелом може стати домашній улюбленець, який підчепив клопів на вулиці, нові меблі, заражені цими паразитами, а також сусіди, від яких комахи потрапили до Вас у будинок вентиляційними каналами. Улюблене місце проживання домашніх клопів – матрац, так як цей предмет досить статичний та забезпечує постійний доступ до їжі – людської крові. Наведемо кілька симптомів, за якими Ви точно зможете зрозуміти, з ким маєте справу:

  • Щоранку на шкірі в різних місцях виявляються маленькі доріжки укусів, несхожі на ті, що залишають комарі.
  • Постіль виділяє специфічний неприємний запах затхлості, відчутний при близькому контакті.
  • У схронах ліжка та матраца можна знайти дрібну труху – це сліди клопів, залишені в процесі їх життєдіяльності.

Отже, сумнівів не залишилося: Ваше ліжко намагаються відвоювати кровожерливі клопи. Хороша новина – у Вас є всі шанси виграти війну, приклавши зусилля. Погана новина – зусиль доведеться вкласти чимало, адже позбутися цих комах дуже непросто.

Позбуваємося паразитів своїми силами

Раз вже ми маємо намір розглянути способи винищення клопів самостійно, то упустимо той факт, що найбільш швидким і надійним способом позбавлення від них є виклик спеціалізованої служби. У домашніх умовах впоратися з проблемою теж цілком реально, хоч і з більшою витратою часу й сил. Перед початком безпосередньої боротьби Вам необхідно виконати наступні підготовчі кроки:

  • Зніміть всю постільну білизну та чохол з матраца, ретельно виперіть на високій температурі (не нижче 60 градусів), після чого випрасуйте.
  • Приберіть матрац із ліжка, пропилососьте його. При наявності такої можливості, перевірте та очистіть шари наповнювача.
  • Стики та щілини в ліжку уважно огляньте на наявність в них клопів та їх личинок, протріть оцтом, нашатирем або ацетоном.

Якщо матрац вже віджив своє, то найкраще його просто утилізувати та замінити на новий. У разі, якщо виріб у нормальному стані та після лікування від клопів зможе служити Вам далі, можна перейти до основних дій:

  • Обробка поверхні матраца, ліжка та всієї кімнати інсекцидними засобами. Порошок, аерозолі та рідини від комах можна вільно придбати в господарському магазині, головне – забезпечити собі захист за допомогою маски та гумових рукавичок, строго слідувати інструкції, а також виключити перебування в оброблюваному приміщенні дітей та домашніх тварин.
  • Клопи дуже чутливі до низьких і високих температур, тому взимку матрац можна виставити прямо на мороз, якщо він нижче 15 градусів, і протягом доби комахи загинуть. Перед поверненням до дому матрац необхідно вибити. Також добре діє обробка пароочищувачем, якщо це не зашкодить наповнювач.
  • Народні засоби також мають право на Вашу увагу, навіть незважаючи на їх невисоку ефективність у порівнянні зі спеціальними препаратами. Суміш нашатирного спирту з оцтом, скипидар, гас, нафталін і камфорне масло – вкрай нелюбимі клопами речовини, які здатні допомогти Вам здобути перемогу.

Виконавши все вищеописане, повторіть перевірку матраца та всіх меблів, і лише переконавшись у відсутності комах поверніть спальне місце в попереднє положення.

Профілактика появи клопів

Регулярні профілактичні заходи здатні запобігти поверненню клопів до Вашого дому:

  • Проводьте вологе прибирання з м'якими дезинфікуючими засобами;
  • оглядайте предмети меблів, матрац, подушки та білизну, стежте за їх чистотою;
  • своєчасно робіть ремонт, не допускаючи появи тріщин у стінах, які дозволять комахам із легкістю пробратися до Вас.

Даний вид шкідників не переносить небезпечні для людини хвороби, але їх укуси можуть викликати алергію, не кажучи вже про те, що сам факт їхньої присутності в спальні вкрай неприємний. Тільки за умови дотримання перерахованих вище умов Ваш дім, здоров'я та спокійний сон у повній безпеці.

Матраци
Догляд
Читайте також
Догляд
Ковдри
Матраци зима літо: як визначити відповідну модель
Зміст: Матраци зима-літо: особливості виробів Матрац зима-літо: як визначити сторону Як зробити правильний вибір Кожному з нас ...
25.03.2021
Рейтинг 4
(11)
Догляд
Ковдри
Як вибрати спальний гарнітур: головні характеристики
Зміст: Вибираємо відповідний розмір спального гарнітура Підбираємо модель за комплектацією Визначаємося зі стилем виробу Підбираєм...
25.03.2021
Рейтинг 4
(2)
Догляд
Ковдри
Як доглядати за світлим диваном: базові рекомендації
Зміст: Загальні рекомендації Як правильно доглядати за текстильною оббивкою Догляд за диваном з екошкіри Особливості догляду за шк...
25.03.2021
Рейтинг 0
(5)
Догляд
Ковдри
Як вибрати хорошу ковдру за 15 хвилин?
Зміст: Сезонність: зимою та влітку З яким наповнювачем вибрати ковдру? Чому не можна потіти під ковдрою? Вибір розміру Виробники...
24.03.2021
Рейтинг 5
(10)
Догляд
Ковдри
Як вибрати хороший і якісний диван?
Зміст: Який вибрати диван за будовою? Який диван краще вибрати для сну? Для вітальні Для офісу Як вибрати диван за типом розклад...
24.03.2021
Рейтинг 4
(65)
Догляд
Ковдри
Як зробити м'який матрац жорсткіше?
Як зробити м'який матрац жорсткіше? Зміст: Для чого потрібен жорсткий матрац? Топпер або наматрацник: що краще? Висота й розм...
22.03.2021
Рейтинг 5
(47)