Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
UA
RU
24/11/2020

Як вибрати хорошу ковдру на зиму і літо?


Зміст:
  • Купуємо правильний розмір
  • Як вибрати ковдру за ступенем теплоти?
  • Які ковдри краще купувати з яким наповнювачем?
  • Чохол і пошиття

Купуючи ковдру для сну, потрібно пам'ятати, що універсальних правил вибору немає. У кожної людини свої потреби, хтось любить відпочивати в прохолоді, а хтось в теплі.

Тому відповідь на питання «Яку ковдру краще купити?» — під якою буде комфортно саме вам. Далі ми розповімо про особливості матеріалів наповнювачів, що зорієнтує вас і допоможе підібрати найоптимальніший варіант з урахуванням потреб і переваг.

Купуємо правильний розмір

Найперший параметр який слід враховувати. Під час сну ковдра повинна повністю вкривати ноги, навіть якщо натягнути її на всю голову. Ширину необхідно вибирати в залежності від:

  • кількості сплячий в одному ліжку;
  • розмірів ліжка;
  • зросту і ваги людини.

Стандартними вважаються такі розміри:

  1. Полуторна — довжина 140/150 см * 200/215 см;
  2. Двоспальна:
  • євро — 200 * 220 см;
  • стандарт — 172 * 205 см;
  • королівський — 220 * 240 см см для дуже великих ліжок;
  • інші варіанти — 195 * 215 см, 180 * 210 см, 200 * 200 см.

Як вибрати ковдру за ступенем теплоти?

У будинку повинно бути як мінімум дві ковдри: одна на літо, інша на зиму. Відрізняються вони між собою типом наповнювача, про що піде мова нижче. Рівень теплоти позначається у вигляді зірочок.

  1. Одна зірочка * — легка ковдра для літа.
  2. Дві ** — підійде для міжсезоння і людям, що люблять помірну температуру.
  3. Три *** — призначений для холодного сезону тим, хто вважає за краще спати в прохолоді.
  4. Чотири **** — для тих, хто відпочиває взимку з відкритою кватиркою або просто любить спеку.
  5. П'ять ***** — призначене для сильних холодів.

Незважаючи на чіткий поділ на літні і зимові варіанти, кожен вибирає річ з особистих потреб і вподобань. Теплообмін і поняття комфорту у всіх різні. Знаючи свої особливості і маркування за рівнем тепла, ви легко підберете виріб, який створить бажаний рівень комфорту.

Які ковдри краще купувати з яким наповнювачем?

Сам матеріал всередині ковдри не гріє, принцип його дії полягає в створенні перешкоди для розсіювання тепла у просторі. Чим краще він це робить, тим тепліше вважається виріб.

Виробники в основному використовують такі варіанти наповнювачів:

  1. Пух або перо птахів. Матеріал легкий, дихаючий, відмінно зберігає температуру. З недоліків — вимагає спеціального догляду і в ньому можуть заводитися кліщі.
  2. Вовна вівці. Найпопулярніший вид наповнювача. Дає тілу дихати, вбирає вологу і має 4 зірки теплоти. Мінус — досить важка і може мати специфічний запах.
  3. Верблюжа шерсть — дуже тепла, легка і дихаюча. Має високу ціну. Виріб з нього прослужить не один рік.
  4. Кашемір. Вбирає вологу, пропускає повітря, відмінно зберігає температуру, надає як і інші види вовни оздоровлюючий ефект за рахунок дії сухого тепла і ланоліну в складі (корисний для шкіри).
  5. Бамбук. Відповідає високим стандартам якості. Легкий і теплий матеріал. Не електризується, не викликає неприємних запахів і має гіпоалергенні властивості. З недоліків варто відзначити високу вартість і нетривалий термін служби (в середньому від 2 до 5 років).
  6. Віскоза. Легкий, дихаючий наповнювач. Не викликає алергії. Добре підтримує температуру тіла, не дає парникового ефекту.
  7. Шовк — кращий матеріал для літньої ковдри. Має охолоджуючий ефект і приємний до тіла. Дихає і вбирає вологу. Мінус — висока ціна.
  8. Бавовна. Має середні показники рівня теплоти. Не провокує алергію і не приваблює кліщів. Коштує недорого.
  9. Холлофайбер. Теплий, пружний наповнювач, тримає форму і не вбирає запахи. Але не так добре пропускає повітря як шерсть, пух або кашемір.
  10. Поліестер. Має 4 зірки теплоти. Легкий матеріал, досить добре пропускає повітря. Але коштує набагато дорожче інших аналогів.

Так які ковдри тепліші? Однозначно ті, які виготовлені з натуральних матеріалів — всі види вовни, пух і кашемір. Але за ними потрібен спеціальний догляд, на відміну від інших. На літо підійдуть ковдри з шовку або бамбуку.

Чохол і пошиття

Підковдру роблять з натуральних і синтетичних матеріалів. І ті й інші добре справляються зі своєю функцією — утримують наповнювач всередині і приємні до тіла.

Тільки для пухових ковдр варто купувати щільні чохли, щоб вони не пропускали пір'я назовні.

Також всі вироби діляться за пошиттям на:

  1. Касетні. Являють собою полотно із зшитих разом секцій з наповнювачем. Зазвичай такий варіант використовують в пухових виробах.
  2. Стьобані. Ковдра прошиваються вздовж і поперек швом. При такому варіанті матеріал всередині може гуляти, що призведе до витоку тепла в деяких місцях.
  3. Каростепні. Прошивають полотно у вигляді зигзагів, ромбів та інших геометричних фігур.

Тепер ви знаєте практично все про ковдри і їх особливості, а значить підібрати комфортну і улюблену річ ви зможете без проблем.


Читайте також