Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
UA
RU
01/6/2010

Як вибрати дитячий ортопедичний матрац


Зміст:
  • Дивимося на тип виробу
  • Який матрац вибрати для дитини за розміром?
  • Яким повинен бути чохол
  • Який матрац дитині підійде: підбиваємо підсумки

Щоб дитина добре висипалася та не відчувала болю в спині, важливо вибрати правильний матрац, що відповідає віку, зросту та вазі малюка. Відомо, що сон – найважливіша фізіологічна потреба людини, яка відповідає за повноцінний розвиток і хороше самопочуття. Якщо спальне місце не відповідає критеріям зручності та комфорту, малюк не зможе виспатися, а значить буде відчувати себе розбитим і пригніченим протягом дня. Сон на продавлених меблях також часто стає причиною появи сколіозу (викривлення хребта). Щоб цього не сталося, ми розповідаємо в статті, як вибрати матрац для дитини та не прогадати з покупкою.

Дивимося на тип виробу

Лікарі-ортопеди рекомендують вибирати дітям ортопедичні вироби безпружинного типу. У них поєднуються необхідна еластичність і пружність, підтримувальний ефект і здатність повторювати контури тіла. Доведено, що такі моделі рівномірно розподіляють навантаження по всій поверхні, що дуже важливо для несформованого хребта малюка. Є й практична користь: діти обожнюють стрибати на ліжку, через що матраци з пружинами швидко виходять з ладу, на відміну від безпружинних аналогів.

Дітям і підліткам потрібен більш жорсткий матрац, ніж дорослим. Річ у тому, що опорно-руховий апарат формується аж до 18 років, тому малюкам важливо спати на ідеально рівній ортопедичній поверхні, без просілих місць. Регулярний відпочинок на м'якому матраці може призвести до деформації хребців, які складно виправити. Крім того, маленькі діти часто перевертаються уві сні на живіт і впираються обличчям в ліжко. Якщо матрац на ньому буде занадто м'яким, це може викликати складнощі з диханням. Віддайте перевагу моделям середньої жорсткості або жорстким варіантам (останні краще використовувати за призначенням лікаря).

У безпружинних дитячих матрацах бувають різні наповнювачі. Серед рекомендованих варіантів:

  • кокосова койра: чинить підтримувальний ефект, відрізняється еластичністю та надає спальному місцю потрібну жорсткість;
  • латексні волокна: дуже легкі та екологічні, володіють помірною м'якістю, хорошими вентиляційними та дезодоруючими властивостями;
  • пінополіуретан витримує серйозні навантаження, відрізняється довгим терміном експлуатації та не просідає з плином часу.

Який матрац дитині взяти за типом наповнювача? Всі варіанти заслуговують схвалення лікарів, але перевагу краще віддати виробу комбінованого типу. Популярністю користуються спальні місця з жорсткою кокосовою плитою та підкладкою з еластичної, приємної лайкри. Лайфхак: для дітей від 4 до 16 років існують матраци з ефектом «зима/літо». Одна сторона в таких моделях прошита натуральною бавовною для жарких днів, інша – натуральною вовною для морозних ночей. Спати на такому матраці дуже комфортно протягом року.

Який матрац вибрати для дитини за розміром?

Відповідність габаритів матраца розміром меблів – найважливіше правило, від якого не можна відступати. Менший за розміром матрац залишає зазори, в які можуть не тільки скочуватися іграшки та одяг, а й потрапити ручка чи ніжка малюка. Великий матрац (навіть на 2-3 см більше габаритів ліжка) схильний прогинатися в меблях і лягати «хвилями», через що на поверхні з'являються нерівності. Спати на ньому буде незручно, та й сам виріб швидко втратить первинні властивості.

Перед покупкою зніміть мірки з дитячого ліжка. Обов'язково потрібно врахувати й висоту – відстань від ламелей до верхньої частини спального місця. У продажі зустрічаються матраци для меблів 60х120 см, 70х140 см, 80х190 см та інших стандартних виробів. Важливо, щоб довжина спального місця мінімум на 10-15 сантиметрів перевищувала зріст дитини. Якщо Ви купуєте матрац разом з ліжком, віддайте перевагу меблям «на виріст», щоб не довелося міняти їх через рік. Вдома стоїть незвичайне ліжко (наприклад, у вигляді автомобіля)? Знайти на нього матрац буде складніше. Якщо пошуки не увінчаються успіхом, можна замовити індивідуальне виготовлення в меблевих фірмах.

Яким повинен бути чохол

Якість чохла в дитячому матраці також відіграє значну роль. Ідеальний вибір – покриття з натуральної бавовни або льону, з незначним додаванням синтетичних волокон. Такі вироби забезпечують повітропроникний ефект: влітку на них прохолодно, а взимку тепло. Також на них не збирається волога, навіть якщо малюк потіє під час сну. Домішки синтетики гарантують довговічність чохла та його презентабельність навіть через роки експлуатації. При цьому на натуральних тканинах не утворюється статична електрика, не збираються ворсинки й катишки.

Знімний чохол – це величезний плюс для дитячого матраца. Річ у тім, що малюки часто бруднять спальне місце – проливають напої, кидають смаколики, розмазують по поверхні фарби, пластилін і не тільки. Кожен раз відвозити матрац у хімчистку клопітно та складно. Якщо ж у виробі знімається чохол, проблема відпадає сама собою: досить кинути його в пральну машину після чергової дитячої витівки, аби позбутися плям.

Який матрац дитині підійде: підбиваємо підсумки

Виходячи з прочитаного, можна зробити висновок, що при покупці важливо звернути увагу на такі нюанси:

  • розмір спального місця (включаючи висоту);
  • тип наповнювача;
  • матеріал чохла та його функціональність;
  • наявність або відсутність пружинних блоків.

Якщо є можливість, краще прийти разом з малюком в магазин і запропонувати йому прилягти на кожен із вподобаних матраців. Та модель, на якій йому буде зручніше за все, стане кращим вибором. Тепер Ви знаєте, який матрац вибрати для дитини, виходячи з її віку та інших критеріїв. Бажаємо вдалих покупок!


Читайте також