Графік роботи: 4.05 - до 16:00, 5.05, 6.05 - вихідні. Колл-центр 6.05 - робочий день.
  • 17 років здорового сну
ukraine
0
0
UA RU
24/7/2018

Як правильно і швидко почистити диван в домашніх умовах


Зміст:
  • Як уникнути забруднення дивана
  • Правильна профілактична чистка
  • Шкіра та тканина: як їх чистити
  • Засоби для чищення дивану
  • Звернення до клінінгової компанії

Не важливо, квартира у Вас або будинок, диван є найзручнішим місцем в будь-якому житлі. Це не дивно, адже завершивши свій важкий трудовий день, людина зазвичай хоче прилягти, відпочити та розслабитися. М'який плед, улюблений фільм і диван – що може бути краще?

Диванами у вітальні зазвичай користуються усі члени родини: тут збираються вечорами для кіносеансу з попкорном і чіпсами, тут стрибають і грають діти, і навіть домашні вихованці люблять прилягти на дивані. Причому можна навіть не намагатися робити зауваження дітям і тваринам – все одно незабаром цей предмет меблів забруднюється, вкривається пилом, і на ньому з'являються плями. У цій статті ми дамо Вам докладні рекомендації, як же боротися із забрудненнями, щоб зберегти м'які меблі та хороший настрій.

З дивану досить складно вивести забруднення, адже агресивні чистячі засоби використовувати не можна. Залишити так теж не вийде, оскільки виріб набуває непривабливого вигляду. Давайте розбиратися, як правильно зайнятися чисткою, щоб Ваші меблі знову стали виглядати як нові.

Як уникнути забруднення дивана

Запобігти – краще, ніж розбиратися з наслідками. Та як же не допустити забруднення м'яких меблів? Інколи навіть дорослі не можуть ідеально стежити за чистотою дивану, що вже говорити про маленьких дітей та тварин? Давайте розглянемо основні способи того, як уникнути забруднень.

  1. Якщо Ви плануєте, що диван буде інтенсивно використовуватися, наприклад, для постійних посиденьок з друзями чи ігор дітей, то заздалегідь переконайтеся, що бажана модель немарка.
  2. Використовуйте покривало, щоб застеляти виріб, або придбайте спеціальний чохол.
  3. Не їжте самі, сидячи на дивані, та не дозволяйте робити це іншим членам сім'ї.
  4. Частіше займайтеся профілактичним чищенням.

Але навіть якщо дотримуватися всіх базових правил техніки експлуатації, вам у будь-якому випадку періодично доведеться займатися чищенням меблів. Давайте розберемося, як правильно це робити.

Правильна профілактична чистка

Якщо на Ваших м'яких меблях ще немає сильних забруднень, то чистоту виробів Вам допоможе зберігати проста профілактична чистка. Як же правильно це зробити?

Все, що Вам знадобиться – це мокре простирадло. Вам потрібно лише розстелити його по всій поверхні дивану та похлопати по ній, злегка придавлюючи. Завдяки цим простим рухам Ви зможете очистити виріб від пилу та легких забруднень.

Щоб добитися ідеального результату, варто сполоснути простирадло під чистою водою, а потім повторити всі дії. Після такого очищення слід дати дивану повністю висохнути, до цього моменту його не можна використовувати, інакше він забрудниться ще більше, ніж до чищення. Втім, не варто думати, що Вам не буде чим зайнятися, поки виріб сохне – необхідно почистити ще підлокітники, якщо ці елементи є на Вашому дивані.

В умовах дбайливої експлуатації дивану максимум, що потрібно зробити – це протерти підлокітники від пилу. Для цього Вам знадобиться тільки суха ганчірка. Але бувають ситуації і складніше, наприклад, коли серед членів сім'ї є любителі ставити на підлокітники чашки з чаєм або кавою. В такому випадку можна протерти плями спочатку вологою ганчірочкою, потім сухою, або ж використовувати спеціальний засіб, розрахований на такі випадки. Також може підійти й вазелін – намажте їм плями, залишені чашкою, потім протріть. Цей засіб допоможе позбутися також від наліпленої на підлокітник жуйки – втирайте його в неї і вона розкришиться через кілька хвилин.

Шкіра та тканина: як їх чистити

Можливо, Ви вважаєте, що в домашніх умовах неможливо почистити шкіряну поверхню. Це розповсюджена помилка. Насправді все досить просто, і знову на допомогу приходить вазелін. Завдяки цьому засобу можна без проблем видалити бруд з шкіряної оббивки. Замість нього можна використовувати й дитяче масло. Однак не забудьте після обробки протерти поверхню дивану вологою ганчіркою або серветкою. Якщо ж забруднення не дуже серйозні, то Ви можете помити меблі за допомогою води з додаванням невеликої кількості оцту.

У Вас диван із тканинною оббивкою? Тоді перш ніж почати чистку, Вам необхідно переконатися, що обраний Вами миючий засіб не призведе до линяння, знебарвлення та втрати яскравості тканини. Наприклад, мильну воду не можна використовувати для плюшу, велюру та оксамиту. Але в будь-якому випадку, якщо Ви не мили Ваш диван раніше, Вам потрібно провести пробу чищення на невеликому його шматочку, який не кидається в очі. Якщо все пройшло успішно – можете приступати до повноцінної процедури.

І не забувайте, що неважливо, яка оббивка на Вашому дивані, його не можна сильно мочити в будь-якому випадку. У домашніх умовах Ви навряд чи після чищення зможете провести повноцінну сушку, і у виробі може з'явитися цвіль.

Засоби для чищення дивану

Часто люди, котрі збираються почистити диван, не хочуть ризикувати та купують найдорожчі миючі засоби. Однак це робити зовсім необов'язково, можна використовувати й дешеві варіанти, орієнтуючись для вибору на відгуки інших користувачів, наприклад, знайдені в інтернеті. Крім того, можна обійтися і звичайними засобами, які є у кожного вдома.

Відмінним варіантом буде склад з соди, води, оцту та миючого засобу. Цей склад – один з найпопулярніших, простих і дієвих. На літр води потрібно використовувати по столовій ложці інших компонентів, далі потрібно все перемішати та почистити цим складом диван за допомогою щітки. При цьому не переборщіть з піною, адже її потрібно потім змивати водою, а надто мочити виріб, як ми вже знаємо, не можна.

Якщо оббивка дивана – це зовсім делікатна тканина, і використовувати щітку не рекомендується, змішайте воду з порошком у пропорції 2 до 1, збийте густу піну та акуратно нанесіть її на забруднення. Якщо воно не зникло, коли піна зійшла – повторіть процедуру. Після видалення плями пройдіться по поверхні дивану миючим пилососом, щоб прибрати брудну піну.

Що б Ви не пробували, пляма все одно не видаляється? Можливо до неї необхідний індивідуальний підхід. Залежить він від того, з яких причин виникла ця пляма.

  1. Від напоїв. Прибрати плями соку допоможе використання оцту або нашатирного спирту, а для кави чи чаю чудово підійде господарське мило. До речі, те ж господарське мило може позбавити від плям, які залишилися від фарб для малювання.
  2. Від їжі. Знадобиться розчин з мила чи розчиняючої жир рідини для миття посуду. Приберіть залишки їжі сухою серветкою та обробіть плями.
  3. Від крові. Тут краще всього використовувати холодну воду з милом. Для свіжої плями також підійде тальк, змішаний з водою, а для застарілого – міцний сольовий розчин.
  4. Від пива. Знову в хід піде мильна вода, однак цього разу з невеликою кількістю оцту для видалення запаху.
  5. Від жиру. Ввібрати пляму зможе крейдяна крихта, тальк або сіль. Будь-який з цих засобів слід нанести на забруднення на пару годин, потім пропилососити або змести серветкою.
  6. Від косметики. Використовуйте спочатку мильний розчин, який необхідно залишити хвилин на 15, а потім приберіть залишки губкою з розчином спирту.

Так і не вийшло видалити забруднення? Тоді Вам варто звернути увагу на наступний пункт.

Звернення до клінінгової компанії

Якщо Ви звернетеся в клінінгову компанію, Вам більше не доведеться возитися біля свого дивану зі щітками та губками. Своїми силами Ви не завжди зможете домогтися такої ідеальної чистоти, що забезпечать Вам професіонали, які мають багаторічний досвід. Більш того, багато проблем, з якими Ви раніше просто мирилися, тепер вдасться вирішити надовго: наприклад, хімчистка усуне неприємні запахи та алергени, що знаходяться в дивані.

Величезний досвід роботи з різноманітними засобами для чищення диванних оббивок – ось те, що відрізняє професіоналів клінінгу. Немає покриття, чищення якого виявилося б їм не під силу. Абсолютно будь-які тканини та синтетичні матеріали, які тільки можна уявити на домашніх диванах та інших м'яких меблях, профі зможуть ефективно вичистити й позбавити їх від плям і забруднень будь-якого походження.

На першій стадії роботи технологи клінінгової компанії визначать категорію матеріалу, що використовується в оббивці дивану, і встановлять необхідний для його чищення хімічний засіб. Методу, що однаково добре підходить до всіх видів оббивок, не існує. Чищення може здійснюватися одним з наступних способів:

  • Волога чистка. Як випливає з назви, основою для цього методу є зволоження. Після застосування цього методу вдається досягти хорошого результату, позбутися від основних типів забруднень. Після вологого чищення потрібна досить тривала сушка. На жаль, не всі види матеріалів добре сприймають даний метод.
  • Суха чистка. Ті оббивні матеріали, які не підлягають вологому чищенню, найчастіше вдається добре вичистити за допомогою цього способу. Застосовується спеціалізована активна піна, вона наноситься на матеріал, залишається на певний час для впливу, потім знімається разом із забрудненнями за допомогою спеціального пристрою. Вплив піни поширюється тільки на товщину оббивного покриття, матеріал наповнення вона не зачіпає, у зв'язку з чим сушка протікає набагато швидше, а сам метод завдяки цьому підходить практично для будь-яких матеріалів.
  • Також на найбільш складних видах забруднень (плямах) використовуються спеціалізовані професійні відбілювачі. Незважаючи на те, що на диванах відсутні спеціальні бірки зі складом тканини, професіонали, використовуючи свій багатий досвід, на місці зможуть визначити, який засіб підійде в даному випадку.

В підсумку, що ж краще – очистити диван самому або викликати для цього фахівців? Тут не можна однозначно дати відповідь, все залежить від Ваших фінансових можливостей, наявного вільного часу та бажання або небажання робити все самостійно.


Читайте також:

TOP

TOP
Прямий диван Benefit 19 Код товару: 4520
Прямий диван
Benefit 19
10 710
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 205 см
NEW
Прямий диван Benefit 46 Код товару: 4558
Прямий диван
Benefit 46
12 453
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 194 см
TOP
Прямий диван Benefit 34 Код товару: 4535
Прямий диван
Benefit 34
14 525
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 220 см
TOP
Прямий диван Benefit 23 Код товару: 4524
Прямий диван
Benefit 23
11 165
  • Тип товару: прямий диван
  • Вид дивану: розкладний
  • Довжина: 192 см