Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
Укр
Рос

Як налагодити режим сну у дітей

09.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Зміст:
  • Як налагодити режим сну немовлят
  • Особливості графіку після 4 місяців
  • Порушення сну у дитини — як впоратися з проблемою
  • Комфортний сон дитини — спокій для батьків

Сон — це можливість відпочити та відновити свої сили після напруженого дня. Його тривалість та глибина важливі як для дорослих, так і малечі. Адже від цього залежить самопочуття та здоров’я в цілому. Якщо батьки можуть самостійно налагодити час відходу до сну та пробудження, то дитина потребує їхньої допомоги. Спеціалісти розповідають, як налагодити режим сну залежно від віку дитини. Прості поради допоможуть привчити її до правильного розпорядку.

Як налагодити режим сну немовлят

У новонароджених відсутнє відчуття добового ритму. Перші місяці свого життя малюки можуть спати до 20 годин на добу. Фази бадьорості та відпочинку чергуються між собою. Поступово час сну зменшується. До 10–12 місяців він складає вже близько 12–13 годин. Перед батьками стоїть непроста задача — потрібно навчити малюка засинати в один і той самий час. Для цього вони можуть вдень проводити більше часу за іграми, розмовами. До того ж не потрібно зменшувати кількість звичайних буденних шумів, а при годуванні варто будити дитину, якщо вона поволі починає засинати. Уночі ж, напроти, слід забезпечити атмосферу, яка сприятиме розслабленню та відходу до сну. Зокрема, в цей час важливо уникати гучних звуків, а також вимкнути яскраве світло. Годуючи, не потрібно довго розмовляти та гратися. Такі кроки допоможуть малечі звикнути до розпорядку дня та навчать розрізняти день та ніч.

Комфортному сну сприяють такі дії:

  1. Старайтесь покласти дитину в ліжечко сонною, але до того, як вона встигне заснути. Так малеча навчиться робити це самостійно.
  2. Дайте час заспокоїтися. Доки маля вмоститься та засне, воно може метушитися та плакати. Не варто відразу брати дитинку на руки, просто залишайтеся поруч — часто це саме те, що їй потрібно для заспокоєння.
  3. Кладіть дитину в ліжечко на спинку. Це максимально безпечна поза для сну, яка знижує синдром раптової смерті. 
  4. Уникайте занадто теплого одягу для відпочинку. Важливо, аби немовля не перегрілося. Зазвичай достатньо стільки ж одягу, скільки є на дорослих. 

Аби малеча відчувала спокій, поставте ліжечко біля свого спального місця. Подбайте, щоб дитина спала на жорсткому матраці. Така поверхня не лише зручна, але й сприяє правильному формуванню скелета. Подбайте, щоб у ліжечку не було нічого іншого, крім гарно натягнутого простирадла. Це підвищить безпеку відпочинку.

Коли малеча досягає 6 тижнів, можна збільшувати тривалість активних ігор. Це сприятиме міцному та тривалому сну. Однак важливо слідкувати, аби малюк не перевтомлювався. Збуджена іграми дитина важко і довго засинатиме.

Слідкуйте за температурою приміщення — це також важливий показник для комфортного відпочинку. Для немовлят оптимальними будуть 18–21°C.   

Особливості графіку після 4 місяців 

Намагайтеся правильно встановити чіткий розпорядок для відпочинку та бадьорості. Плануйте денний сон. Поспостерігайте за малюком та спробуйте визначити, коли йому найкраще відпочивати. Регулярно кладіть його спати саме в ці проміжки. Оптимальний час для відходу до сну ввечері — між 19 та 20:30. Якщо ви хочете, аби дитина не прокинулась занадто рано, спробуйте розбудити її для годування близько 23 години. 

Із такого віку рекомендується починати встановлювати ритуал відходження до сну. Ви можете придумати власний сценарій. Допоможе розглядування дитячих книжечок, банні та гігієнічні процедури, спів колискової, прослуховування спокійної музики та інші дії, які заспокоять малечу. Мета таких маніпуляцій — допомогти дитині сформувати звичку засинати після виконання певних дій.

Порушення сну у дитини — як впоратися з проблемою

Багато батьків стикаються з безсонням свого маляти — воно не хоче та не може спати. Ця проблема часто призводить до таких наслідків: зниження активності протягом дня, погіршення концентрації та поведінки, поганого настрою, тривожності. Причиною безсоння серед іншого може бути стрес, нічні жахи, вживання деяких ліків. 

Що робити, якщо у маля збився режим сну:

  • уникайте світлових та звукових подразників;
  • продовжуйте дотримуватися ритуалів;
  • уникайте кофеїномістких напоїв;
  • не забувайте про фізичну активність протягом дня;
  • не нехтуйте режимом сну.

Це лише деякі з простих рекомендацій, які допоможуть покращити ситуацію. Якщо ж спостерігається погіршення або ваші дії не дають результатів, зверніться за допомогою до лікаря. Спеціаліст визначить причину безсоння, а також призначить відповідне лікування. Він надасть практичні рекомендації, як налагодити режим сну дитини у вашому конкретному випадку. Зокрема, це можуть бути зміни в раціоні — додавання продуктів, багатих на вітамін В6 та магній.

Комфортний сон дитини — спокій для батьків

Послідовні дії батьків навчать малечу швидко засинати. Із часом вона зможе робити це самостійно. Пам’ятайте, що кожна дитинка — це індивідуальність. Тому немає універсального рецепта для виховання тих чи інших звичок. Мамі та батькові доведеться випробувати різні методи. Одні будуть успішні, інші — не дуже. Однак не слід опускати руки. Користуйтесь моментами сну малечі для власного відпочинку. Адже вам теж необхідно поповнити запас сил для виконання найважливішого проєкту у вашому житті — виховання дитини.

Сон
Для дітей
Читайте також
Сон
Здоров'я
Гормон сну: розумне управління природними функціями
Зміст: Мелатонін: що це і навіщо Як працює гормон сну Дефіцит мелатоніну та гіпомелатонінемія Як вплинути на рівень гормону Щоде...
06.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Сон
Здоров'я
На якому боці краще спати
Зміст: Як правильно Переваги спання на лівому боці Плюси спання на правому боці Спання на животі чи спині Під час сну людина ...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Подушки
Сон
Як вибрати ортопедичну подушку при шийному остеохондрозі
Зміст: Особливості й основні характеристики моделей Як правильно вибрати подушку з огляду на індивідуальні особливості Таке розпо...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Що таке латекс: особливості матеріалу та сфера застосування
Зміст: Звідки береться латекс Латекс або ППУ — що вибрати Переваги виробів із латексу Тема здорового сну й повноцінного відпочи...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Сон
Здоров'я
Скільки потрібно спати
Зміст: Корисні функції Оптимальна тривалість сну Наслідки порушення режиму сну Що відбувається, коли людина не спить Здоров’я...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)
Сон
Скільки годин необхідно спати підлітку
Зміст: Наслідки недостатньої кількості сну Норми сну для підлітків Стратегії покращення сну у підлітків Сон — важливий аспект ж...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)