від
Більша частина населення, особливо в маленьких містах, живуть у невеликих квартирах, де виділити цілу кімнату для повноцінного відпочинку на великому двоспальному ліжку не завжди представляється можливим. Прекрасною альтернативою є диван-ліжко, що вміщає в собі кілька функцій. У денний час воно слугує місцем, де можна посидіти, подивитися телевізор або почитати книгу, розсадити кілька гостей, а вночі в розкладеному стані являє собою ідеальне місце для повноцінного відпочинку.
Варто вивчити, які існують основні переваги таких меблів, і чому вони останнім часом набирають все більше популярності.
Також варто відзначити, що при правильному виборі механізму, наповнювача та оббивки, диван прослужить своєму власникові довгий час. Як же правильно зробити вибір? Давайте розбиратися.
Перед купівлею такого важливого та потрібного предмета меблів слід подумати, для яких цілей він купується:
Також важливо замислитися, скільки простору займуть ці меблі в розкладеному вигляді, яке зможуть витримати навантаження, і яку суму Ви готові за них викласти.
Будь-який диван складається з наступних елементів:
Розглянемо кожен з цих пунктів більш докладно.
Диван-ліжко зазвичай купується не на один рік використання, тому при покупці варто поцікавитися у продавця, з якого матеріалу виготовлений каркас. Найбільш якісними вважаються каркаси з берези. Вона є міцним і щільним матеріалом і прослужить довго. Якщо покупець хоче заощадити на цьому, йому слід вибрати каркас з багатошарової фанери.
Про механізми варто поговорити окремо. Найбільш поширеними є:
До менш використовуваних механізмів можна віднести Спартак, Конрад, Пантограф і т. д.
Єврокнижка – найпопулярніший варіант, характеризується простотою розкладання та великою поверхнею для відпочинку. На викатних роликах сидіння висувається вперед, у звільнене місце вкладається спинка. З плюсів можна відзначити легкість розкладання, велике спальне місце, міцність і надійність механізму, ящик для зберігання білизни. Система «клік-кляк» є різновидом єврокнижки, відрізняється можливістю надавати спинці різний нахил.
Французька розкладачка являє собою 3 складені одна на одну секції, характеризується громіздким механізмом і купується такий вид дивана у випадках, коли немає потреби його часто розкладати. Безсумнівним плюсом є те, що в зібраному стані цей вид домашніх меблів дуже компактний. З мінусів відзначають невеликий термін служби даного механізму, відсутність місця для зберігання білизни та нерівну поверхню для сну.
Дельфін відрізняється методом складання поверхні, що нагадує бутерброд. Такий спосіб розкладання використовується майже у всіх модифікаціях кутових диванів. У складеному вигляді викочувальне сидіння знаходиться під основним. З допомогою петлі та рухів угору й на себе сидіння встає поруч з основним сидінням, утворюючи велике спальне місце. З плюсів відзначається зручне місце для сну та легкість розкладання, до мінусів можна віднести недовговічність такого механізму при постійній експлуатації. Також слід врахувати чималу вагу механізму, і якщо каркас виготовлений із сировини низької якості, то це призведе до швидкої несправності.
Акордеон складається зі скріплених між собою трьох частин і при розкладанні висувається вперед на роликах. До плюсів відносять легкість збирання та розбирання, надійний механізм, тривалий термін служби. З мінусів відзначають відсутність білизняної ніші та можливі сліди на підлозі від роликів.
З описаних механізмів єврокнижка володіє найбільш надійним механізмом, клік-кляк, завдяки зміні нахилу спинки – найзручніший для сидіння, акордеон найбільш комфортний для нічного відпочинку, дельфін має найбільше спальне місце, французька розкладачка стане в нагоді в маленьких приміщеннях, в якості сидіння для денного прийому гостей.
В залежності від того, для яких цілей купуються м'які меблі, при покупці варто дізнатися, що у них всередині. Наповнювачі розрізняються між собою за якістю та ціною.
Найчастіше зустрічаються:
Варто розібрати кожен з цих наповнювачів більш докладно, щоб правильно зробити вибір.
Якщо диван купують переважно для сну, то найкращим буде вибір пружинного блоку, який витримає великі навантаження та дитячі ігри зі стрибками. В цей час існують 2 види пружинних блоків: залежний та незалежний.
У залежному блоці пружини жорстко зв'язані, мають меншу здатність перерозподіляти навантаження. Він використовується в більш бюджетних варіантах м'яких меблів. Термін служби наповнювача залежить також від діаметру його складових. Ідеальним є варіант, коли на 1 м2 припадає 100 пружин, іноді для додаткової жорсткості їх покривають кінським волосом або поліуретаном. Все це позначається на жорсткості та подовжує термін експлуатації. Диван з таким наповненням цілком може стояти у вітальні або офісі.
Незалежний блок характеризується тим, що кожна пружина в ньому не скріплена з сусідніми і є самостійним елементом, що поміщений у чохол. На 1 м2 міститься 250 пружин діаметром 5-6 см. Така особливість даного блоку дозволяє реагувати на навантаження саме в тому місці, де необхідно, створюючи умови для комфортного відпочинку. Термін служби такого наповнювача набагато довше, і ціна м'яких меблів теж збільшується. Такий наповнювач зустрічається в диванах з досить великою ціною.
Поліуретан – це спінений матеріал, що одержується з полімерів. Є більш дешевим наповнювачем, у порівнянні з пружинними блоками. Для м'яких меблів використовують щільність від 30 до 40 кг на 1 м2. Якщо щільність менше, то такий наповнювач годиться тільки для виготовлення декоративних подушок.
Розрізняють поліуретан:
Для виготовлення литого наповнювача, його в рідкому стані заливають у форми, які за розмірами точно повторюють контури виробу. При високій температурі та тиску він застигає. Мінусом тут виступає поява кірки в результаті спікання та ймовірне виникнення парникового ефекту.
Блочний являє собою кілька листів, склеєних між собою для досягнення потрібної товщини. Цей наповнювач не витримує сонячного світла. Під його впливом він руйнується.
Латекс належить до матеріалів природного походження та виробляється з соку каучукового дерева. Застосовується в якості наповнювача в диванах високої цінової категорії. Для отримання комірчастої структури латексну суміш заливають у форми, де вона при постійному перемішуванні спінюється та при 100 градусах вулканізується. Листи латексу перевіряють на міцність, упаковують та відправляють на меблеві фабрики. Каучук під дією ультрафіолету руйнується, щоб цього не відбувалося, до складу вводять добавки-стабілізатори. До плюсів відносять високий термін експлуатації, відсутність у споживачів алергії на матеріал, повітропроникність.
Синтепон являє собою синтетичний матеріал, використовується в основному для набивання декоративних подушок, або служить прошарком між пружинним блоком і оббивкою. Сам повноцінним наповнювачем не являється, тому що при експлуатації збивається в грудки. У рідкісних випадках можливе його застосування в обтягуванні підлокітників.
Поролон по суті є найнижчим за якістю поліуретаном. В якості наповнювача його використовують в найдешевших моделях. Швидко мнеться, не відрізняється довговічністю. У промисловому виробництві знайшов застосування в якості наповнювача в кухонних диванах.
У магазині м'яких меблів звертають увагу в першу чергу на загальний вигляд дивана, в тому числі і на оббивку. Колір та матеріал зазвичай підбирають під колір вже наявного текстилю, щоб не порушувалася загальна гармонія кімнати.
Оббивна тканина повинна відповідати декільком вимогам:
Тканина для оббивки теж різниться за ціновою категорією. Починаючи з жаккарду, скотчгарду, гобелену, бавовни та закінчуючи натуральною шкірою великої щільності.
Ціна дивану складається з цін всіх складових його компонентів. І що якісніше механізм, наповнювач, оббивка, тим дорожче він обійдеться покупцеві. Обов'язково пам'ятайте про це при покупці та вибирайте, що Вам важливіше насправді – якість виробу або економія грошей.