від
Через швидкий темп життя, важкі робочі навантаження повноцінно виспатися практично нереально. Тому багато людей віддають перевагу денному сну. Наскільки він корисний і чи підходить дорослим або тільки дітям — розглянемо докладніше.
Денний сон для дорослих дає змогу відновити сили, перевести подих, заспокоїти нерви. Відпочинок після обіду вирізняється такими перевагами:
Сон вдень — це заміна надмірному споживанню кави, постійним перекусам. Короткий відпочинок позитивно впливає на емоційний стан людини.
Існує думка, що сон після обіду не завжди корисний. Іноді він викликає слабкість, млявість і дезорієнтованість. Можлива шкідливість денного сну для дорослих:
Але подібні симптоми проявляються, якщо людина спить вдень довше однієї години. Тому необхідно з’ясувати, яка тривалість відпочинку найоптимальніша.
Якщо після денного сну ви відчуваєте млявість, слабкість і зневіру, а не прилив енергії, це означає, що його тривалість було обрано неправильно.
Сон дорослої людини складається з періодів. Кожен із них триває 1.5 години. Цикл ділиться на 2 швидкі та 2 повільні фази. У першому випадку сон триває 20 хвилин, цей час вважають найоптимальнішим для пробудження. Якщо людина не прокинулася в такий період, вона може бути дратівливою і дезорієнтованою. Це стосується не тільки денного, а й нічного сну.
Якщо ви відчуваєте втому впродовж дня, подрімайте на 20 хвилин, але не більше. В іншому разі самопочуття не покращиться. Оптимальним проміжком для цього вважають час з першої до третьої години дня — він дарує відчуття спокою та розслаблення.
Якщо денний сон у дорослих викликає сонливість і млявість, краще прийняти душ або вмитися прохолодною водою. Це допоможе підбадьоритися.
Щоб прискорити метаболізм, рекомендують випити склянку води. З’їжте що-небудь легкозасвоюване і просте — забезпечує енергією. Це можуть бути фрукти, горіхи. Щоб швидше прийти до тями, зробіть гімнастику або розтяжку, подихайте свіжим повітрям.
Залишитися бадьорим допоможе налаштування будильника на 15–20 хвилин. Створіть обставу, сприятливу для денного сну: комфортний матрац, відкладіть ґаджети, закрийте штори.
Намагайтеся розслабитися і забути про джерела стресу. Це допоможе повноцінно відпочити, позбутися емоційної напруги.
Зняти втому, поліпшити психологічний стан перед сном дає змогу трав’яний чай із меліси або ромашки. Також рекомендують використовувати лаванду, достатньо додати пару крапель у дифузор. Вона створює ідеальну атмосферу для релаксації.
Щоб знизити рівень тривожності перед сном, виконайте дихальну гімнастику або медитацію. Кілька глибоких вдихів дає змогу впорядкувати всі думки.
Застосунки на мобільних девайсах забезпечують відстеження фаз сну і допомагають зрозуміти, що заважає повноцінному відпочинку. Це дає змогу обрати правильний час для пробудження.
Денний сон корисний для здоров’я та емоційного стану дорослої людини: знімає дратівливість, втому, напругу. Але важливо дотримуватися правильної його тривалості — не більше ніж 20 хвилин.