Повернутись до покупок
Кошик
18 років добрих ранків
0
Укр
Рос

Чи можна їсти перед сном і що: як не нашкодити організму пізньою вечерею

23.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Зміст:
  • Негативні наслідки вечірнього переїдання
  • Коли їжа перед сном приносить користь
  • Їмо перед сном: продукти, які не шкодять організму

Їжа перед сном – табу для одних людей і норма для інших. При цьому діаметрально різна поведінка в обох випадках цілком обґрунтована з наукового погляду. Як же виходить, що кардинально протилежні відповіді на запитання про те, чи можна їсти перед сном, – норма? Розберемося в цьому матеріалі.

Негативні наслідки вечірнього переїдання 

Прихильники теорії, що не можна навантажувати шлунок перед сном, відмовляються від їжі після 18 години. Їхній аргумент – необхідність дати втомленому за день організму відпочити, адже травний процес – теж робота. При цьому вночі: 

  • оновлюються клітини – відновлюються пошкоджені тканини; 
  • виробляються білки – підвищуються захисні властивості організму; 
  • розщеплюються жири – виробляється гормон росту; 
  • синтезується мелатонін – він підвищує стійкість до стресів, регулює вироблення інсуліну, відповідає за біологічний годинник тощо.

Виходить, що якщо навантажити організм пізньою вечерею, то замість виконання всіх перерахованих завдань він перетравлюватиме картоплю з макаронами. Результат – відсутність бадьорості та поступове погіршення самопочуття.

Це цікаво! Вишня містить велику кількість мелатоніну, який сприяє здоровому сну. Корисно з'їсти ввечері жменю ягід або випити півсклянки соку. 

Звичка їсти перед сном – причина таких негативних наслідків:

  1. Порушення вироблення мелатоніну – для нормального засинання доведеться вдаватися до синтетичних речовин. 
  2. Поява зайвої ваги – невитрачена глюкоза перетворюється на жирові відкладення. 
  3. Розвиток ферментної дисфункції – для нормального травлення потрібен прийом спеціальних препаратів.
  4. Ослаблення імунної системи – часті захворювання і споживання вітамінів, імуномодуляторів стають необхідністю.

Для людей, які дотримуються думки, що з'їсти перед сном – означає нашкодити організму, часто відмова від вечірнього приймання їжі стає справжньою боротьбою за гарне самопочуття. Однак постійно чинити опір своїм бажанням буває непросто. Тим паче що існує й протилежне ставлення до цього питання.

Коли їжа перед сном приносить користь 

Почуття голоду не дає змоги нормально розслабитися і спокійно заснути. У результаті нічний сон стає неякісним, а відпочинок – неповноцінним. Вранці відчуваються пригніченість і втома, яка нікуди не зникла. Прихильники думки, що перекус на ніч корисний, стурбовані питанням: що можна їсти перед сном для користі без негативних наслідків. У цієї історії теж є наукове обґрунтування, бо відмова від вечері призводить до збоїв:

  1. Виснажуються запаси глікогену – вуглеводна недостатність може призвести до руйнування клітин печінки. 
  2. Уповільнюються процеси відновлення та оновлення – в організмі відчувається нестача будівельного матеріалу. 
  3. Накопичується невідпрацьована жовч – потрібно приймати спеціальні препарати.

Цікавий момент і в тому, що організм, який зголоднів за ніч, зранку вимагатиме більше їжі. Ризики набрати зайву вагу через систематичне переїдання значно збільшуються.

Виходить, що боротися з бажанням поїсти ввечері – неправильний підхід. Важливо нагодувати організм, не забуваючи про баланс. Слід виключити голод, не допускаючи відчуття тяжкості. 

Їмо перед сном: продукти, які не шкодять організму 

У вечірній час правильно насичує організм їжа, яка легко засвоюється. При цьому вечеряти потрібно не пізніше, ніж за 2 години до сну. 

 Що можна з'їсти перед сном для користі організму? Хорошим рішенням стануть:

  1. Кисломолочні продукти. Наприклад, склянка кефіру з ложечкою меду або дрібкою кориці.
  2. Тепле молоко. Амінокислота триптофан допомагає заспокоїтися і швидше заснути.
  3. Яйця. Подарують відчуття ситості й не заподіють шкоди. Однак більше 2 штук на ніч їсти не рекомендується – білок засвоюється досить довго.
  4. М'ясо птиці. Відварене філе індички або курки – дієтичний продукт, який не містить вуглеводів. Фігура не постраждає, а організм отримає такі вітаміни, як А, Е і групи В.
  5. Риба. Нежирні сорти швидко засвоюються і сприяють зниженню рівня холестерину, збагачують організм йодом і фосфором.
  6. Тушковані овочі. Завжди були ідеальним перекусом. Потрібно відмовитися від сирих продуктів, тому що вони довше перетравлюються і засвоюються. 

Важливий момент: рідких продуктів дозволено 200-250 мл, м'яса, риби чи овочів – 100-150 г.

Є їжа, яка не підходить для пізньої вечері, оскільки в цьому разі вона здатна серйозно порушити роботу організму. Слід враховувати, що не можна їсти перед сном піцу, макарони, жирні соуси, кондитерські та борошняні вироби, картоплю в будь-якому вигляді, ковбаси, копченості, страви з бобових.

Важливо! Вечеря може складатися і з інших продуктів. Головне – уникати страв із високим вмістом шкідливих жирів, цукру та великої кількості солі. Спокійний сон і повноцінний відпочинок – важливі умови для гарного самопочуття. Окрім правильного харчування слід провітрити спальню та забезпечити зручне положення за допомогою якісного матраца, подушок, ковдри.

Сон
Здоров'я
Читайте також
Догляд
Ковдри
Як прокидатися бадьорим
Зміст: Чому сон такий важливий Чого слід уникати Що сприяє здоровому сну Свіже повітря й оптимальна температура Смачний сніданок...
22.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Чому сняться погані сни
Зміст: Причини жахливих сновидінь: на що звернути увагу Як позбутися проблеми: практичні рекомендації Погані сни псують нічний ві...
19.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Коли дитині можна спати на подушці
Зміст: Необхідність подушки для дітей перших місяців життя Яку модель вибрати дитині віком від двох років Критерії вибору: що необхі...
19.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Як налагодити режим сну у дітей
Зміст: Як налагодити режим сну немовлят Особливості графіку після 4 місяців Порушення сну у дитини — як впоратися з проблемою Комф...
09.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
Гормон сну: розумне управління природними функціями
Зміст: Мелатонін: що це і навіщо Як працює гормон сну Дефіцит мелатоніну та гіпомелатонінемія Як вплинути на рівень гормону Щоде...
06.12.2023
Рейтинг 0
(0)
Догляд
Ковдри
На якому боці краще спати
Зміст: Як правильно Переваги спання на лівому боці Плюси спання на правому боці Спання на животі чи спині Під час сну людина ...
09.10.2023
Рейтинг 0
(0)