від
Існує думка, що нічний відпочинок навіть при тьмяному світлі небезпечний для здоров'я. Найчастіше при нічниках сплять діти, які бояться темряви. Наскільки це шкідливо для організму, розглянемо детальніше.
Сон при світлі спричиняє такі наслідки:
Якщо ви спите в повній темряві, ваш організм виділяє мелатонін. Але секреція гормону не активується, коли очні яблука вловлюють світло. Це загрожує порушеннями здорового сну людини. А в дітей відсутність вироблення мелатоніну спричиняє затримку в розвитку.
Під час відпочинку з каганцем симпатичні та парасимпатичні нерви залишаються в збудженні, як підсумок — порушується біологічний ритм. Можуть спостерігатися безсоння, складнощі в переході в глибоку фазу, млявість і слабкість. Тому потрібно спати в темряві.
Діти, які залишають нічник увімкненим на ніч впродовж тривалого часу, страждають на уповільнене засвоєння кальцію. Це спричиняє патології росту, а іноді навіть рахіт.
Сон при світлі провокує уповільнені регенерацію та метаболізм шкіри. З часом вона стане грубою та тьмяною. Також можлива пігментація.
Нічне освітлення стимулює рух очних яблук, тому зіниці не можуть розслабитися навіть під час сну. Це загрожує проблемами із зором і втомою очей.
Якщо дитина дуже боїться сну в повній темряві, встановіть неяскравий нічник ближче до підлоги. Зважайте на колір освітлення, наприклад червоні та помаранчеві відтінки менше стимулюють мозок. Уникайте яскравих білих і синіх тонів.
У міру дорослішання можна поступово відучити дитину від нічника. Наприклад, замінити лампу на більш тьмяну. Якщо пристрій підтримує регулювання рівня яскравості, вибрати мінімальний.
Ще один спосіб: після того, як малюк заснув, винесіть нічник із кімнати в коридор, а потім вимкніть. Пристрій забезпечує дитині відчуття безпеки. Спробуйте замінити його на улюблену іграшку, з якою вона почуватиметься спокійно.
Якщо ваш будинок розташований поруч із яскравими ліхтарями, вживіть таких заходів:
Щоб мінімізувати світло, налаштуйте підсвічування на мобільних гаджетах і будильнику на мінімум.
Насамперед зверніть увагу на матеріал. Виріб з металу міцний, проте сильно нагрівається і може викликати опіки у малюка. А скляні моделі крихкі: якщо розіб'ються, здатні поранити дитину. Оптимальне рішення — нічник із пластику високої якості. Він слабо гріється і не видає неприємних запахів. Розміщуйте пристрій якомога далі від дитячого ліжка, щоб його приглушене світло не потрапляло на обличчя дитини.
Зверніть увагу на дизайн моделі. Можна вибрати нічник у вигляді героя мультсеріалу, іграшки, хмари, тварини тощо. Популярні проєктори з імітацією нічного неба. Вони сприяють швидкому засинанню дитини, але небажано залишати їх увімкненими на всю ніч.
Звертайте увагу на додаткові функції. Популярні варіанти з мелодіями, дистанційним керуванням. А щоб пристрій не освітлював кімнату впродовж усього сну дитини, виберіть модель з автоматичним вимкненням.
Світло впродовж усієї ночі негативно позначається на здоров'ї. Тому на запитання про те, чи можна спати з нічником, відповідь однозначна: краще від нього відмовитися. Але якщо дитина боїться спати в непроглядній темряві, виберіть якісний пристрій із м'яким і приглушеним світлом.